Kaip pastebi žymus keliautojas V. Radzevičius, Kalėdos Argentinoje pasižymi kiek kitokia nuotaika nei Lietuvoje. Kadangi ši šalis yra Pietų pusrutulyje, didžiosios šventės čia ateina ne žiemą, o vasarą. Kalėdas argentiniečių šeimos pasitinka sėdėdamos prie stalo lauke, ore tvyrant kepamos mėsos kvapui, sakoma pranešime spaudai.

„Argentinietiškoje virtuvėje persipina skirtingų Pietų Europos šalių skoniai, kurie palaipsniui įgavo tam tikrą argentinietišką spalvingumą. Todėl ir šios šalies kalėdiniai patiekalai kažkuo primena kai kurias Europos virtuves, tik su išskirtiniu Lotynų Amerikos prieskoniu“, – sako jis.

„Panama Food Garden“ šefas P. Bartkevičius teigia, jog argentinietiškas Kalėdų stalas itin patiks prisiekusiems mėsos mėgėjams. Argentiniečiai jai kelia itin didelius reikalavimus, todėl šefas ragina patiekalams rinktis tik aukščiausios kokybės produktus.

„Argentiniečiai turi begalę būdų, kaip paruošti mėsą ir atskleisti jos tikrąjį skonį. Šiek tiek keista, nes mes, lietuviai, įpratę, kad prie mėsos turi būti bulvių ar kito garnyro, o argentiniečiams užtenka geros mėsos ir tradicinio chimichurri padažo“, – sako P. Bartkevičius.

„Panama Food Garden“ šefas pabrėžia, jog maisto gaminimas yra labai svarbi Argentinos kultūros dalis. Mėsos gaminiai paprastai ruošiami kelias valandas, todėl laukiant, kol maistas bus patiektas, laikas leidžiamas bendraujant.

„Susirinkti lauke prie kepsninės – tai tikrų tikriausias argentinietiškas ritualas. Šiltai bendraudami jie laukia kol vakarienė bus paruošta. Argentiniečių įsitikinę, jog reikia mėgautis ne tik pačiu maistu, bet ir jo gamyba“, – teigia P. Bartkevičius.

Jis ir V. Radzevičius rekomenduoja šventinius pietus pradėti nuo pyragėlių su aviena, kuriuos argentiniečiai vadina „Empanado“. Šis orkaitėje kepamas patiekalas šiek tiek primena lietuviams puikiai pažįstamus kibinus.

„Kiekvienas Argentinos regionas turi savo unikalų „Empanado“ įdaro receptą. Jam naudojama mėsa, bulvės, pupelės. Šių pyragėlių visada gali įsigyti vietos užkandinėse ir greitai papietauti. Mes siūlome šalių jų patiekti ir užkandžių rinkinį „Picada“. Tai ant grilio kepamos pikantiškos paprikos bei kitos daržovės“, – pasakoja keliautojas.

Per Kalėdas argentiniečiai mėgsta skanauti jautienos vyniotinį „Matambre“. Jis įdaromas morkomis, virtais kiaušiniais, juodaisiais pipirais, ir patiekiamas supjaustytas, su majonezu arba chimichurri padažu.

Ypatingai svarbią vietą ant šventinio stalo užima ir keptas pieninis paršiukas „Lechon“. Tai bene pagrindinis Kalėdų patiekalas. Jis paplitęs ne tik pačioje Argentinoje, bet ir kitose Lotynų Amerikos šalyse. Prieš kepimą paršelis ilgai ir kruopščiai marinuojamas, o, kaip sako V. Radzevičius, tobulai paruoštas „Lechon“ – tai pasiekimas, kuriuo didžiuojasi kiekvienas virėjas.

„Dėl to, kad vyksta vasarą, Kalėdų šventės Argentinoje neatsiejamos nuo buvimo lauke. Argentiniečiai itin mėgsta ant žarijų arba ugnies kepamą mėsą. Itin populiarūs vadinamieji „Asado“ rinkiniai. Tai aukščiausios kokybės mėsos kepsneliai, valgomi su chimichurri padažu. „Asado“ Argentinoje tokie mėgiami, kad „galėtų būti antrasis šalies vardas“, – juokauja žinomas keliautojas.

Desertui per Kalėdas argentiniečiai dažniausiai patiekia pudingą „Dulce“. Tai tiesiog privalomas šventinio laikotarpio skanumynas, turintis itin gilią istoriją.

„Mes siūlome per šias Kalėdas skanauti „Dulce“ iš flano. Jis itin populiarus Lotynų Amerikoje. Tačiau jo kilmė atsekama netgi iki Senovės Romos“, – teigia V. Radzevičius.

„Labai simboliška, kad argentiniečiai Kalėdas švenčia vasarą. Tikiu, kad įkvėpdami gardaus šių patiekalų aromato, lietuviai trumpam prisimins ir šiltąjį metų laiką bei pobūvius lauke. Visi argentinietiški receptai bus publikuojami specialiai sukurtoje interneto svetainėje”, – sako „Kalėdų stalų“ organizatoriaus marketingo vadovė Tatjana Rudienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)