Tiems, kas šio iššūkio nepabūgo, prekybos tinklo „IKI“ kulinarijos centro vadovė Aistė Rasmussen rekomenduoja keletą išskirtinių receptų ir pasakoja apie šios šventės tradicijas.

Kinų Naujieji metai švenčiami pirmąją jų kalendoriaus dieną, tai antroji mėnulio jaunatis po žiemos saulėgrįžos. Dėl šios šventės dauguma kinų grįžta į savo gimtuosius namus, kad aplankytų šeimą, pasimėgautų specialiais patiekalais, pasigėrėtų įspūdingais fejerverkais bei apsikeistų dovanomis. Jos yra svarbi kinų kultūros dalis.

„Jei neišsigąsite sužinoję, ką gali tekti ragauti nuo kinų šventinio stalo, ir visgi nuspręsite švęsti kartu su jais, nepamirškite Naujųjų metų dieną atsinešti dovanų. Jomis gali būti paprasčiausi riešutai, arbata, aliejus, vynas ar panaši smulkmena“, – pataria A. Rasmussen.

Prašmatnus kinų stalas

Pasak kulinarės, kinų Naujųjų metų išvakarėse šventinė vakarienė būna didelė ir prabangi, tradiciškai gaminami patiekalai iš mėsos bei žuvies: „Dažnai ant naujametinio stalo galima pamatyti ir įdomesnės mėsos, tokios kaip vytinta antiena, vytinta kiniška dešra, taip pat kinai ragauja ir nekasdienes jūros gėrybes – omarą ar jūrinę ausinukę. Šie gurmaniški produktai saugomi ypatingoms šventėms – eilinę dieną ant pietų stalo to neišvystumėte. Į Naujųjų metų vakarienės meniu visada įtraukiami ir tokie maisto produktai, kurių pavadinimai reiškia laimę, sveikatą, sėkmę, arba simbolizuoja ilgą gyvenimą, pinigus ir įvairius turtus.“

Kuo ilgesni makaronai – tuo laimingesnis gyvenimas

Ilgi makaronai, kuriuos daugelis pasaulyje dar vadina „spagečiais“, anot kinų, simbolizuoja ilgą gyvenimą. „Šis patiekalas per kinų Naujuosius metus tiesiog būtinas, tad ir jūs prisėdę prie šventinio stalo neišsisuktumėte jo neparagavę“, – teigia kulinarė.

Pasak A. Rasmussen, makaronų paruošimo būdų yra įvairiausių, o vienas įdomesnių vadinamas – „Ee-fu“: „Gamindami šį patiekalą kinai dažniausiai naudoja makaronus iš ryžių miltų. Jų net nereikia virti, svarbu pamirkyti vandenyje – taip išlaikomas nepakitęs skonis, spalva, forma bei standumas. Makaronus mėgstama pagardinti geltonaisiais česnakų laiškais, įvairių rūšių grybais. Taip pat prie jų puikiai dera kepta antiena – ji suteikia subtilaus skonio. Manau, kad šis patiekalas nebūtų didelis iššūkis mūsų tautiečių skonio receptoriams.“

Sūrūs ir saldūs pyragai

Dar vienas kinų šventinio stalo gardumynas – „Lo Bak Gou“ – baltųjų ridikų pyragas. Manoma, kad ši daržovė į namus gali pritraukti sėkmę. Maisto ekspertė įspėja, kad pyrago išvaizda labai apgaulinga – iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai saldus desertas, tačiau taip nėra...

„Jo tešlą sudaro tarkuoti baltieji ridikai (didieji), maltas imbieras, ryžių miltai, kukurūzų krakmolas ir vanduo. Viską gerai išmaišius sudedami priedai: krevetės, kiniškos dešrelės, pamirkyti karštame vandenyje kiniški grybai, džiovintos šukutės, smulkinti svogūnų laiškai, tada viskas pagardinama druska bei cukrumi. Tradiciškai šis nuostabus pyragas yra supjaustomas į kvadratinės formos gabalėlius, patiekiamas kartu su sojos ar saldžiarūgščiu „čili“ padažu.“

Kaip kinų Naujieji metai be deserto? Prekybos tinklo kulinarė pasakoja apie itin neįprastos išvaizdos bei skonio skanėstą: „Yuan Xiao“ yra balti apvalios formos rutuliukai, iš pirmo žvilgsnio gal net primenantys virtus kiaušinius. Jie pagaminti iš lipnių ryžių miltų, o viduje gardus įdaras – trintos juodosios sezamų sėklos, saldi raudonųjų pupelių masė arba smulkinti žemės riešutai. Šis desertas valgomas su saldžia imbierų sriuba. „Yuan Xiao“ reiškia „pirmąjį vakarą“ ir simbolizuoja metų pradžią.“

Kinų Naujieji metai – mums neįprasta šventė, tačiau tai dar viena proga pasidovanoti sau nepamirštamus įspūdžius ir pasilepinti gardžiais, dar neragautais skoniais. Išbandykite šiuos šventinius patiekalus ir, anot kinų – prišauksite į namus laimę.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)