Radvilų virėjo pieniška sriuba su sūriu

Jums reikės:

100 g balto varškės sūrio
1 svogūno
1 l saldaus pieno
6 kiaušinių trynių
Druskos

Autentiškas receptas

Sūrį ir svogūnus supjaustykite gabalėliais, išmaišykite. Ant gautos masės užpilkite saldaus pieno ir pavirinkite. Atskirkite šešis kiaušinių trynius, išplakite ir supilkite į paruoštą pieną. Įberkite druskos ir dar pavirinkite, kad sriuba sutirštėtų.

Patarimai, kaip gaminti

Tai dar viena sriuba, kurioje dera senovinio aukšto socialinio statuso produktai: sūris ir kiaušiniai. Sriuba verdama vien piene. Tai irgi rodo aukštą statusą. Neturtingesnieji valgytojai pienu tik užbalindavo vandenyje virtą sriubą.

Riebaus balto varškės sūrio ir svogūnų imkite atsižvelgdami į savo skonį – norite tirštos sriubos ar skystesnės, su daugiau ar mažiau svogūnų. Svogūnus pjaustykite smulkiai, tada verdami jie išsileis, nebeliks gabalėlių, nes virtus svogūnus ne visi mėgsta. Arba, jei norite, kad liktų tik jų skonis, įdėkite pirmiau negu sūrį ir pavirkite vienus.

Kadangi patiekalas gaminamas piene, nuo viryklės negalėsite atsitraukti, nes pienas greitai ima lipti iš puodo. Tada jį nukelkite nuo ugnies ir kiek praaušinkite.

Jei bandysite kiaušinių trynius pilti į verdant pieną, juos gali sutraukti. Pildami į praaušusią sriubą, intensyviai maišykite, kad išeitų vientisa masė. Tada kiek pakaitinkite ir, sriubai pradėjus tirštėti, nuimkite nuo ugnies, pasūdykite ir tiekite į stalą.

Knygos „Istorinė Lietuvos virtuvė. Maistas ir gėrimai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ pristatymas Vilniaus knygų mugėje vasario 22 d., šeštadienį, 19 val.