Juodojo šokolado kremas su alyvų aliejumi ir druska

Reikės: šokoladinio kremo, bagetės (prancūziško batono), alyvų aliejaus, druskos.

Šokoladiniam kremui pagaminti reikės: 500 g grietinės, 500 g pieno, 150 g cukraus, 200 g kiaušinio trynių, 400 g tamsaus šokolado.

Pirmiausia pagaminamas Crème anglaise – angliškas kremas arba saldusis kremas: iki vientisos masės išplakami grietinė, karštas pienas, cukrus ir kiaušinio tryniai.

Tuomet į saldųjį kremą supilamas smulkiai sutarkuotas šokoladas ir viskas išplakama. Tuomet iš šokoladinio kremo masės suformuojami kiaušinio formos rutuliukai ir pateikiami su paskrudinta bagete bei alyvų aliejumi ir druska.

Skanaus!

„Torres“ vyno ir maisto festivaliai visame pasaulyje rengiami jau devynerius metus. Šventės rengiamos Anglijoje, Šveicarijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Pietų Korėjoje, Rusijoje, Tailande, Jungtinėse Valstijose, Honkonge, Kanadoje ir kitose šalyse.

Anot „Bennet Distributors“, atstovaujančios šį prekės ženklą Lietuvoje, rinkodaros direktorės Daivos Mališkienės, pastaruoju metu vis daugiau žmonių domisi vyno kultūra, vyno ir maisto derinimo subtilybėmis, tad šis festivalis – galimybė gurmanams susipažinti ir su vyno tradicijomis, ir su šios srities naujovėmis.