Pagal „Daugialypių prigimčių ir intelektų“ teoriją, sujungusią Vakarų psichologiją ir Rytų išmintį, mes turime 19 skirtingų prigimčių ir intelektų. Viena iš šių 19 prigimčių – verslumo – apibūdina žmones, kurie geba kurti arba išgryninti vertę.

„Sujungę šiuos du instrumentus, mes gauname instrumentą, kurio dėka galime priimti daug geresnius sprendimus mūsų gyvenime“, – tikino R. Jurkėnas.

Pasak specialisto, vertę galima kurti keliais būdais.

„Pirmuoju būdu, nuosekliai dirbant, galima sukurti naują, inovatyvų dalyką ar idėją. Antrąjį būdą iliustruoja paprastas pavyzdys: įsivaizduokite, kad susitiko dešimt žmonių, kurie yra sugalvoję po naują idėją. Prisijungęs prie grupės vienuoliktas žmogus, išgirdęs visų idėjas, sugeneravo vieną naują genialią idėją. Jis sukūrė šiai idėjai tam tikrą vertę“, – aiškino karjeros ekspertas.

Jis taip pat pabrėžė, kad asmenys, turintys stipriai išreikštą verslumo prigimtį, natūraliai pajaučia galimą vertės kūrimą ir išgryninimą įvairiose situacijose.

„Pasitaiko, kad dažnai nusistebime žmonėmis, gerąja prasme, kaip jiems sekasi sugeneruoti naujas idėjas, vertes ar galimybę užsidirbti, atrodo, bet kokiose situacijose. Neabejoju, kad iškart atpažinote tokius žmones savo gyvenimuose. Verslumo prigimtis siejasi ne tik su galimybe užsidirbti pinigų, bet ir su vertės kūrimu.

Taigi verslumo prigimtis gali puikiai pasitarnauti humanitarinėse veiklose. Pavyzdžiui, žmogus sugalvojo, kad tam tikroje miesto teritorijoje galėtų egzistuoti puikus parkas, džiuginantis miesto gyventojus. Toks žmogus sugebės išgryninti idėją, surasti finansinių ir kitų išteklių bei įgyvendinti parko realizavimo projektą“, – teigė R. Jurkėnas.

Jam taip pat labai įdomu žiūrėti, kaip verslumo prigimtis pasireiškia mažiausiuose piliečiuose.

„Tikrai ne kartą matėte ar patys dalyvavote tokioje situacijoje, kurioje penkiametis derasi dėl antro saldainio. Aukštai išreikštą verslumo prigimtį turintis vaikas pateiks 101 priežastį ir ilgai nepasiduos, kol įrodys, kad antras saldainis jam tikrai yra reikalingas.

Aukštai išreikšta verslumo prigimtis nėra būtina tokiose profesijoje, kaip, tarkime, mediko, meno terapeuto ar psichologo. Tačiau aktyvių pardavimų srityje tokia prigimtis padeda efektyviai dirbti ir pasiekti sėkmę. Žmogus su verslumo prigimtimi dirbs šioje srityje natūraliai, jis nebus išsekęs darbo dienos gale, jis matys vertę ir sieks efektyvaus rezultato“, – nurodė ekspertas.

Pasak jo, verslumo prigimties atpažinimas ir suvokimas, kokią mes ją turime, gali mums padėti suvokti, kokiose veiklose mes nepervargsime, pasieksime geresnių rezultatų ir galėsime geriau save realizuoti.

„Klausiate, kaip atpažinti verslumo prigimtį savyje? Pagalvokite, ar jums patiktų nueiti į turgų ir ten „gerai“ pasiderėti? Štai jums ir atsakymas“, – pastebėjo specialistas.

Laidą „Karjeros akiniai“ pristato: KALBA Darnaus žmogaus centras