Mezgimas – savotiška meditacija ir susitelkimas. Užsiėmimas, be kurio neįsivaizduoja gyvenimo milijonai moterų visame pasaulyje. Neurologija jau seniai pripažino mezgimą savotiška joga – tokią stiprią įtaką šis pomėgis daro savo pasekėjoms. Joga smegenims. Skamba įspūdingai.

Tyrimai rodo, kad mezgimas, kaip ir siuvimas, audimas ar siuvinėjimas, vysto dėmesingumą, atidumą ir turi labai daug bendro su meditacija. Meditacijos ir mezgimo metu suaktyvėja tos pačios smegenų zonos. Pozityvi meditacijos įtaka sveikatai ir protiniams sugebėjimams įrodyta jau ne vieną kartą, o štai mezgimui anksčiau nebuvo skirta deramo dėmesio.

Internetinės apklausos, kurioje dalyvavo daugiau kaip 4000 mezgimo mėgėjų, metu buvo išsiaiškinta, kad mezgimo metu itin dažnai galima pajausti laimės būseną. Relaksacija, streso pašalinimas, kūrybinė savirealizacija – visa tai tampa prieinama rankdarbiai užsiimantiems žmonėms.

Jeigu mezgi tris ar daugiau kartų per savaitę, smarkiai krinta nerimo lygis. Štai dėl ko senovėje visas moteris mokydavo rankdarbių: šis užsiėmimas neįtikėtinai nuramina emocinę sferą ir suteikia ilgai lauktą pusiausvyros būseną. Pradėjusi megzti, netrukus pajausi pozityvias permainas pačiose įvairiausiose gyvenimo sferose.

Ką duoda mezgimas

  • Pagerėja psichinė savijauta, psichologinių problemų sprendimas atims mažiau dvasinių resursų;
  • Atidumas ir koncentracija taps tavo nuolatiniais palydovais;
  • Vystosi smulkioji motorika, kas suteikia galimybę atlikti sudėtingus buitinius darbus, su kuriais susidūrusi, anksčiau nuleisdavai rankas;
  • Vystysis kūrybiniai sugebėjimai, kurie džiugins tave pačiais netikėčiausiais pasireiškimais;
  • Naują lygmenį pasieks savivertė – pasididžiavimas dėl puikiai ir gražiai atlikto darbo, pasitikėjimas savo jėgomis leis pajausti savo vertę;
  • Mezgimas – pats paprasčiausias būdas ugdyti kantrybę ir atkaklumą. Niekas daugiau neišmuš tavęs iš pusiausvyros;
  • Pagerės atmintis, o smegenys ims dirbti kelis kartus greičiau.

Visiškais įsitraukimas, kurį suteikia mezgimas, yra nepalyginamas su jokiais kitais pomėgiais ir hobiais. Mezgėjų proto aiškumas ir skaidrumas tiesiog stulbina. Nemažai mokslininkų mano, kad mezgimas padeda moterims senyvame amžiuje išsaugoti sveiką protą ir gyventi toliau.

Mezgimo pagalba galima įveikti ir depresiją, ir nerimą, dėl to sunkiais gyvenimo periodais šis hobis taps puikiu išsigelbėjimu nuo sukrėtimų.

Jūs vis dar nemezgate?