„Rink kartu su mumis merginas ir moteris, kurios 2009-aisiais ne skandalais, o išradingumu, kūrybingumu, savo talentais bei optimizmu stebino, džiugino ir garsino Lietuvą!“ — tokiu raginimu rinkimus rengiantis žurnalas "Cosmopolitan" šiemet kreipiasi į skaitytojus, kurie iki 2009 metų pabaigos siūlė kandidates į rinkimus „Jauna Žavi Veikli 2009“.

Jauna reiškia ne tik amžių, žavi — ne tik išvaizdą, veikli — ne tik šuolius karjeros laiptais ir dalyvavimą visuose TV projektuose.

Devynių nominacijų kandidatės atrinktos pagal skaitytojų rekomendacijas, jiems patikėta rinkti ir geriausiąsias iš geriausiųjų: iki 2010 metų sausio 20 dienos vyks balsavimas "Cosmopolitan" interneto svetainėje.

Skaitytojų pasiūlytos kandidatės į rinkimų “Jauna Žavi Veikli 2009” nominacijas

JŽV metų debiutas
Moterys, apie kurias gal ir buvome girdėję, bet tik 2009-aisiais įsidėmėjome: Goda Andriūnaitė, Šorena Džaniašvili, Iveta Lukošiūtė, Vaida Petraškaitė, Julita Varanauskienė, Justė Zinkevičiūtė.

JŽV metų scenos atradimas
Moterys, kurioms ir anksčiau plojome, bet 2009-aisiais pratrūkome ovacijomis: Justė Arlauskaitė–Jazzu, Lauryna Bendžiūnaitė, Ona Kolobovaitė, Inga Norkutė, Edita Užaitė, Justina Žemaitytė.

JŽV metų TV veidas
Moterys, kurias išvydę ekrane 2009-aisiais neperjungėme kanalo: Vaida Genytė, Nomeda Marčėnaitė, Rūta Mikelkevičiūtė, Aistė Paškevičiūtė, Ugnė Skonsmanaitė, Rimantė Valiukaitė.

JŽV metų balsas
Moterys, kurios 2009-aisiais traukė mus klausytis ir išgyventi tai, ką girdime: Audrė Kudabienė, Nomeda Marčėnaitė, Rūta Sinkevičienė, Aistė Smilgevičiūtė, Gražina Sviderskytė, Jurga Šeduikytė.

JŽV metų plunksna
Moterys, kurios 2009-aisiais žodžių veltui nešvaistė: Laura Sintija Černiauskaitė, Laima Lavaste, Little Miss Sunshine, Laisvė Radzevičienė, Kristina Sabaliauskaitė, Daiva Vaitkevičiūtė.

JŽV metų rekordas
Moterys, kurios 2009-aisiais guldė ant menčių pasaulį sporto arenose: Laura Asadauskaitė, Margarita Čiuplytė, Lina Grinčikaitė, Jovita Jutelytė, Simona Krupeckaitė, Rita Pivoriūnaitė.

JŽV metų idėja
Moterys, kurių sumanymai 2009-aisiais suteikė naujų spalvų madai, kinui ir teatrui: Greta Akcijonaitė, Anželika Cholina, Dalia Ibelhauptaitė, Viktorija Jakučinskaitė, Kristina Kruopienytė, Giedrė Žickytė.

JŽV metų angelas sargas
Moterys, kurių dėka 2009-aisiais neblėso mūsų tikėjimas gyvenimu ir žmonių gerumu: Renata Gaidienė, Nomeda Marčėnaitė, Eglė Mėlinauskienė, Edita Mildažytė, Erika Umbrasaitė, Agnė Zuokienė.

Jauna žavi veikli 2009
Moterys, kurios 2009-aisiais buvo ryškiausios: Justė Arlauskaitė - Jazzu, Šorena Džaniašvili, Karina Krysko, Rūta Mikelkevičiūtė, Inga Norkutė, Aistė Paškevičiūtė, Ugnė Skonsmanaitė, Rūta Ščiogolevaitė, Edita Užaitė.