Lauko baldai

Žvelgiant į interjero tendencijas, modernūs lauko baldai vis labiau panašėja į namų baldus. Kad sukurtumėte vieningą stilių ir tiek namų vidus, tiek lauko terasa atrodytų harmoningai, pirmiausia nuspręskite dėl baldų stiliaus. Masyvūs ir su porankiais? O gal vienas minkštasuolis ir keli krėslai? Arba pietų stalas ir sėdmaišiai poilsio zonoje? O gal tik hamakas?

Įvertinkite, kiek vietos skirsite terasai ir kaip atrodys jūsų išsirinkti baldai. Labai svarbu jų dydis ir medžiagos. Mediniai, plastiko ar pinti ratano baldai sukurs vis kitokią nuotaiką. Taigi, rinkdamiesi baldus, atsižvelkite į terasos paskirtį ir bendrą namų stilistiką, teigiama atsiųstame pranešime spaudai.

Be to, nepamirškite, jog viena 2022 metų terasos tendencijų – rankų darbo dekoras. Tai gali būti nerti takeliai, macramé technika rištas kilimas ant sienos, megzti pagalvėlių užvalkalai ar pledai. Pasirūpinkite bent keliomis autentiškomis detalėmis, kurios sukurtų išskirtinį terasos vaizdą.

Apšvietimas

Kad terasa taptų traukos centru ne tik dėl savo funkcionalumo, čia turi būti estetiška bei jauku. Vienas jaukumo elementų – tinkamas apšvietimas. Jį irgi gali padiktuoti terasos stilius.

Tarkim, kaimiško („rustic“) stiliaus terasai tiks žibintai, žibalinės lempos imitacijos. „Boho“ stiliaus terasai nepagailėkite žvakių, LED lempučių girliandų, popierinių žibintų. Mišraus („fusion“) stiliaus terasai tiks ir subtilus toršeras ir, tarkim, koks ažūrinis aukso spalvos žibintas, kurį parsivežėte iš kelionės po Indiją.

Nesutelkite viso šviesos šaltinio į vieną vietą, o stenkitės paskirstyti funkcionaliai: prie stalo, ant sienos bei tamsiausiame terasos kampe.

Terasa
Foto: Organizacijos nuotr.

Apsauga nuo saulės ir lietaus

Yra, kur atsisėsti, vakare supa intymi šviesa, ir jau viskas? Itin svarbu pasirūpinti apsauga nuo saulės ir lietaus – tinkamu stogu.

Jis irgi turėtų būti apgalvotas pagal stilistiką: tai gali būti namo pratęsimas, pastatomas skėtis su tvirtu stovu ar markizės. Pastarosios itin patogios tuo, jog neužima daug vietos, o išskleisti galite tik tuomet, kai norėsite pasislėpti nuo saulės.

Langai ir durys

Visi pagrindiniai terasos elementai, regis, aptarti, tačiau jais mėgautis padės modernios terasos durys. Net ir prabangiausi baldai neatrodys dailiai, jei iš namų į terasą žvelgsite pro morališkai pasenusius langus, neatitinkančius šiuolaikinių reikalavimų.

Terasos durys yra trijų tipų: varstomos, slankiojančios (stumdomos) arba sulankstomos. Populiariausios yra slankiojančios durys (susistumia viena už kitos), kurių privalumai: neužima daug vietos, galima padaryti platų atidarymą, slenkstį suvesti su grindimis ir terasa (to neįmanoma padaryti pasirinkus varstomas ar sulankstomas duris).

Slankiojančios dar patogios ir tuo, jog rankenos pasukimu galima fiksuoti, kiek palikti duris atidarytas. Ši funkcija gyvenimiškai patogi, tarkime, norite šviežio oro įsileisti į namus, tačiau nenorite palikti didelio plyšio, kad katinas nepabėgtų.

Modernumo terasai suteikia ne tik funkciniai sprendimai – įbrėžimams atsparios dangos, spalvų gama, galimybė įmontuoti tinklelį nuo vabzdžių, bet ir pati terasos durų išvaizda. Slankiojančios terasos durys išsiskiria bene siauriausia profilių sistema.

„Architektai, dirbantys su aliuminio langais ir durimis, jau žino, kad erdves tarp gyvenamosios dalies ir lauko galima sujungti aukštomis ir plačiomis slankiojančiomis sistemomis. Smagu, kai vis daugiau dizainerių su mumis konsultuojasi ir nori sužinoti apie aliuminio profilių teikiamą kūrybos ir komforto laisvę. Svarbu, kad gyvenimo malonumą jaustum ir po 10–20 metų, o tai padaryti su mūsų produkcija tikrai galima“, – sako aliuminio langų gamintojos „Reynaers Aluminium“ atstovas Lietuvoje Linas Kėvelaitis.

Aliuminio profiliai – ne tik madingas, šiuolaikiškas pasirinkimas terasai, bet ir praktiškas, nes reikalauja mažiausiai priežiūros. Aliuminis yra viena stabiliausių ir patvariausių medžiagų. Ne veltui įmonė suteikia 10-ties metų garantiją savo produkcijai.

Tačiau langai ir durys yra eksploatuojami dalykai, todėl visko nutinka: dėl neatsargumo tarp durų gali daiktas prisispausti ar atidarytus langus audra savaip „pareguliuoti“ ir t. t. Visus „negarantinius ir pogarantinius dalykus“ padeda išspręsti serviso tarnybos – tereikia kreiptis į langų gamintoją ar kompanijos atstovybę.

Terasa
Foto: Organizacijos nuotr.

Išpuoselėtas kraštovaizdis

Terasos privalumai aptarti, tačiau jei aplinka bus neišpuoselėta, tai ir terasos estetika jei jūsų pastangos sukurti grožį namų kieme gali nublankti.

Sutvarkykite veją, pasirinkite tinkamus augalus, atsižvelgdami į jų sezoniškumą. Jei norite tik akcentų, dekoruokite aplinką lauko vazonais su augalais – specialistai tikrai padės išsirinkti tinkamus pagal jūsų terasos vietą (rytai ar pietūs gali padiktuoti kitokią augmeniją).