Kam buvo reikalingi laikraščiai?

Sovietų laikais būsto remontas keldavo kur kas daugiau sunkumų, rašo novate.ru. Sienų niekas nelygindavo – tik grubiai nutinkuodavo. Tapetai būdavo klijuojami tiesiai ant tinko. Tačiau toks paviršius likdavo nelygus, apmušalai išryškindavo visus defektus.

Šiuolaikinių klijų taip pat nebuvo. Žmonės klijus tapetams virdavo patys – iš krakmolo. Ant sienų ir tapetų buvo tepamas storas sluoksnis lipnios masės. Patys tapetai būdavo gaminami iš plonos, vienasluoksnės medžiagos. Nuo klijų sudrėkę ir ant tinko prilipę tapetai lengvai plyšdavo ir trūkdavo.

Tapetai ant laikraščių
Foto: Skaitytojo nuotr.

Spaudos leidiniai būdavo naudojami kaip tarpinis sluoksnis ir atlikdavo kelias funkcijas.

1. Tai būdavo pigus būdas išlyginti sienas. Laikraščiais išklijuotos sienos tapdavo minkštesnės ir lygesnės. Tose vietose, kur būdavo įdubimų ar įtrūkimų, klijuodavo daugiau laikraščių.

2. Patikimas pagrindas. Laikraščiai lengvai ir greitai prilipdavo prie sienos. Tapetai prie tokio pagrindo taip pat geriau prisiklijuodavo ir mažiau plyšdavo.

3. Apsauga. Laikraščiai apsaugodavo nuo byrančio tinko. Jie patikimai „įsikibdavo“ į sienas, todėl tapetai ant jų laikydavosi ilgiau ir išlikdavo patrauklios išvaizdos.

Šiais laikais viskas kur kas paprasčiau. Parduotuvėse galima rasti platų tiek pačių klijų, tiek tapetų pasirinkimą. Tačiau pats laikraščiais apklijuotų sienų vaizdas nėra dingęs iš žmonių atminties: šiandien netgi galima įsigyti specialių tapetų, imituojančių ant sienos priklijuotus leidinius.