Norint mėgautis kino salės patirtimi vietoje televizoriaus galima rinktis projektorių, kuris gali pasiūlyti aukštos raiškos ir kur kas didesnės įstrižainės vaizdą už protingą sumą. Prekybos centro internete „Varlė.lt“ produkto vadybininkas Aleksandras Četyrkinas atsiųstame pranešime spaudai siūlo prieš nusprendus pirkti projektorių, įsitikinti, kad tai bus geriausiai jums tinkantis sprendimas ir pataria, kada vertėtų pagalvoti apie projektorių vietoj televizoriaus.

Kam vertėtų pagalvoti apie projektorių?

Pirmiausia vertėtų pagalvoti apie tai, kad televizoriaus vaidmuo jau seniai pasikeitė. Praktiškai visi televizoriai jau tapo išmaniaisiais ir standartinė televizija jau tapo praeitimi. Ją pakeitė:

  • VOD platformos tokios, kaip „Netflix“ ar „YouTube“.
  • Paprasti grotuvai, kurie leidžia pažiūrėti filmus ir serialus iš išorinės laikmenos.
  • TV priedėliai.

Taigi, jei pastebėjote, kad televizoriaus ekraną dažniausiai naudojate namų kinui, pagalvokite apie projektoriaus įsigijimą. Prieš perkant projektorių specialistai rekomenduoja apgalvoti kelis svarbius šių įrenginių aspektus.

Projektorius užtikrina kino salės pojūtį namuose

Jeigu vietoje televizoriaus nusprendėte įsigyti projektorių, atkreipkite dėmesį į kelis svarbius aspektus, susijusius su šio įrenginio galimybėmis ir apribojimais. Atkreipkite dėmesį į tokius parametrus:

  • Vaizdo dydį;
  • Užimamą vietą;
  • Vaizdo dydžio keitimo galimybę;
  • Papildomus reikalavimus projektoriaus įrangai.

Projektoriaus vaizdo dydis

Viena įdomesnių projektorių savybių yra ta, kad šie įrenginiai pajėgūs atvaizduoti kur kas didesnį vaizdą nei tipinis televizorius už tokią pat kainą. Pavyzdžiui, už praktiškai vienodą pinigų sumą galima įsigyti 42–49 col. ekrano įstrižainės Full HD televizorių arba puikų Full HD projektorių, kuris leis pamatyti 100 col. ir didesnį vaizdą. Paprasčiau kalbant, projektorius gali lengvai užtikrinti tikrą kino salės pojūtį namuose.

Alternatyva, jei svetainėje – per mažai vietos

Iš tikrųjų tai yra vienas svarbiausių apribojimų. Štai, pavyzdžiui, 49 col. įstrižainės televizorius užima tik tiek vietos, kiek pats įrenginys. Tuo tarpu projektorius turi atsirasti atitinkamu atstumu nuo sienos ar ekrano tam, kad būtų užtikrintas didelės įstrižainės vaizdas. Populiariausiems modeliams reikia 1,5 – 2,5 m atstumo ir šviesos kelyje neturėtų būti trukdžių. Taigi projektorius gali nepasiteisinti mažiausiose svetainėse, nebent pasirinksite mažo ar itin mažo atstumo projektorių.

Kokį projektorių rinktis nedidelei svetainei ar kitam kambariui? Specialisto A. Četyrkino teigimu, puiki alternatyva projektoriams, kurie reikalauja didelio atstumo nuo sienos, gali būti ultra mažo židinio nuotolio projektoriai, kuriuos galima pastatyti prie sienos keliasdešimties centimetrų atstumu. Tiesa, tokie sprendimai gali būti kur kas brangesni.

Vaizdo dydžio reguliavimo galimybė

Televizoriai nepasižymi vaizdo dydžio reguliavimo galimybe, o projektoriai tokią funkciją turi.

Papildomi reikalavimai projektoriaus įrangai: ką dar vertėtų įsigyti?
Būtina vieta – tai dar ne viskas, į ką reikėtų atsižvelgti svarstant apie namų kino projektorių.

Laidai

Pagalvokite apie laidų paslėpimą, pavyzdžiui, po lubomis.

Tinkamai užtamsintas kambarys

Vertėtų pasirūpinti, kad kambarys, kuriame įrengsite projektorių, būtų tinkamai užtamsintas. Turint omenyje tai, kad projektorius yra įrenginys, kurio aukštos kokybės vaizdo perteikimui reikalinga tamsa, siūloma pagalvoti apie šviesos nepraleidžiančias žaliuzes.

Garso sistema

Kai kurie projektoriai turi labai silpnus garsiakalbius. Norint mėgautis labai gera garso kokybe, Varlė.lt specialistai rekomenduoja papildomai įsigyti garso kolonėles.

Balta siena arba ekranas projektoriui

Jeigu namuose neturite lygių, baltų ar šviesių sienų ir norite mėgautis puikia vaizdo kokybe, vertėtų įsigyti ekraną projektoriui.

Projektorius vietoje televizoriaus: ko nepamiršti?

Pirmas dalykas, kurį vertėtų turėti omenyje yra tai, kad projektorius efektyviai pakeis televizorių namuose tuo atveju, jei tai bus įrenginys filmų ir laidų žiūrėjimui kelias valandas per dieną, o ne įrenginys, kuris bus įjungtas 24 val. per parą ir 7 dienos per savaitę.

„Kitas dalykas, kurio negalima pamiršti yra tai, kad norint mėgautis namų kino projektoriaus privalumais, jums reikės pritemdytos erdvės. Taip pat vertėtų žinoti tą faktą, kad skirtingai nei televizoriai, projektoriai nėra betriukšmiai įrenginiai, ypač pigesni modeliai gali generuoti garsą, kuris naudojantis ilgesnį laiką gali būti varginantis“, – įspėja produkto vadybininkas A. Četyrkinas.

Ar verta pirkti projektorių vietoje televizoriaus?

Vienareikšmiškai atsakyti į šį klausimą sudėtinga. Kada verta rinktis projektorių vietoje televizoriaus?

„Projektorių siūloma rinktis tada, kai jums svarbus kuo didesnis vaizdas ir norite įrenginį naudoti filmų ir serialų, o ne televizijos žiūrėjimui. Taip pat apie projektorių verta pagalvoti tada, kai turite pakankamai užtamsintą kambarį. Svarbus projektoriaus privalumas yra susijęs su jo portabilumu: jis suteikia galimybę namų kino patirtį paprastai pasiimti savimi išvažiuojant į užmiestį, ko tikrai nepavyks paprastai padaryti su televizoriumi“, – privalumus vardina specialistas.

Kaip išsirinkti projektorių?

Namų kino projektorius turėtų pasižymėti Full HD raiška, mažiausiai 2000 liumenų ryškumu ir dideliu kontrastu. Taip pat rekomenduojama, kad jo triukšmo lygis neviršytų 25 dB.

„Žinoma, tai tik pradžia ir parametrų, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį renkantis projektorių, yra kur kas daugiau“, – sako A. Četyrkinas.