Taip elgiamasi tikrai ne be pagrindo, na, o metodo paaiškinimas – gana paprastas, rašoma portale novate.ru. Prireiks įprasto celofaninio maišelio (tokie paprastai atplėšiami nuo ritinių). Viename šone, maždaug ties siūlės centru maišelį reikia įkirpti. Tada per prakirptą plyšį maišelį reikia užmauti ant čiaupo taip, kad celofanas uždengtų maišytuvo mechanizmą.

Foto: Novate.ru nuotr.

Koks viso to tikslas? Ogi labai elementarus! Taip daroma siekiant apsaugoti čiaupą nuo riebalų ir įvairiausių nešvarumų, kuriais paprastai išsitepame rankas gamindami maistą.

Foto: Novate.ru nuotr.

Nereta šeimininkė ruošdama valgį atsuka vandenį ir, kol, tarkim, pjausto mėsą, jo neužsuka, kadangi nenori purvinomis rankomis ištepti maišytuvo. Vis dėlto toks sprendimas ypač peiktinas – vertėtų bent apie mokestį už vandenį pagalvoti.

Foto: Novate.ru nuotr.

Jei maišytuvą reguliuosi per celofaną, ant jo neliks riebalų žymių, galinčių tapti pelėsio užsiveisimo priežastimi. Atminkite – plautuvėje užsiveisęs pelėsis nesunkiai išplinta ir po kitas virtuvės sritis, na, o tada jį išgyvendinti bus sudėtinga.

Foto: Novate.ru nuotr.

Šiaip jau verta paminėti, kad šią problemą kartą ir visiems laikams pavyks išspręsti sumontavus tokį čiaupą, kurio maišytuvas būtų ne atsukamas, o atlenkiamas – rankenos pavidalo.

Foto: Novate.ru nuotr.

Rankena daug mažiau tepasi, be to, ją patogiau naudoti. Bet kad ir kokio tipo būtų maišytuvas, santechnikos įrangą vis tiek prisieis reguliariai valyti.