„Vos“ 250 metrų 60 aukštų pastatas net nepatenka į aukščiausių Niujorko pastatų penkioliktuką. Tačiau šis privačių apartamentų dangoraižis žemutinio Manheteno Tribeca kvartale jau yra lyginamas su legendiniais Niujorko „Chrysler Building“, „The Flatiron Building“ ar „Hearst Tower“ ir neabejotinai taps dar viena Manhatano ir viso Niujorko architektūrine įžymybe.

Vietinių vadinamas „Jenga”

Pastatą suprojektavo garsūs šveicarų architektai Jacques Herzogas ir Pierre‘as de Meuronas („Herzog & de Meuron“). Architektūriniu „nobeliu“ vadinamos Pritzkerio premijos laureatus visame pasaulyje pirmiausia išgarsino įspūdingi visuomeniniai pastatai, tokie kaip Tate Modern muziejus Londone ar specialiai Olimpinėms vasaros žaidynėms pastatytas į paukščio lizdą panašus Nacionalinis stadionas Pekine. O „56 Leonard“ tapo pirmuoju šių architektų aukštuminiu pastatu Niujorke, tačiau ne tik dėl to dar nebaigtas pastatas sulaukė tokio milžiniško dėmesio.

Architektai šiam pastatui pasiūlė vis labiau pasaulyje populiarėjančios „fragmentinės“ architektūros koncepciją, kai yra atsisakoma daugumai pasaulio dangoraižių būdingo lygaus stiklinio fasado ir aiškaus vidinio išplanavimo.

Vizualiai kiekvienas „56 Leonard“ aukštas tarsi sudėliotas iš skirtingo ilgio ir pločio kaladėlių. Žiūrint iš šalies susidaro apgaulingas įspūdis, jog dangoraižis yra pastatytas chaotiškai, be aiškios struktūros ir tvarkos. Neatsitiktinai niujorkiečiai jau dabar pastatą vadina „Jenga“ - garsaus stalo žaidimo su medinėmis kaladėlėmis pavadinimu.

Interjerai – unikalūs, vonios kambariams – dar ir išskirtinė patentuota keramika

Kiekvienas iš 145 apartamentų turi ne tik unikalų išplanavimą, atskiras erdvias terasas ir pro langą atsiveriančius kvapą gniaužiančius Manhatano vaizdus. Architektai specialiai šiam projektui sukūrė ir santechninės įrangos, virtuvės baldų ir interjero aksesuarų dizainą. Ypač intrigavo, kaip atrodys apartamentų vonios kambariai.

Nors individualus, konkretiems poreikiams pritaikytas vonios kambarys – viena pagrindinių šiuolaikinio interjero dizaino tendencijų, santechninės keramikos pasirinkimą net ir XXI amžiuje riboja šimtmečius nesikeičiantys keramikos gamybos niuansai.

Ši problema ypač aktuali tokiuose išskirtiniuose architektūros projektuose kaip „56 Leonard“. Taigi projekto vystytojai kreipėsi į vieną garsiausių pasaulyje santechninės keramikos gamintojų „Laufen“ (Šveicarija), kuriam pavyko rasti sprendimą. Beje, ne iš keramikos.
„56 Leonard“

Šiemet pasaulyje svarbiausiame dizaino renginyje – Milano dizaino savaitėje – „Laufen“ pagaliau atskleidė, kokia Jacqueso Herzogo ir Pierre‘o de Meurono suprojektuota įranga papuoš „56 Leonard“ gyventojų vonios kambarius.

Daugiau nei pusę tūkstančio elegantiško dizaino, subtilia prabanga alsuojančių vonių, praustuvų ir dviviečių praustuvų „Laufen“ pagamins iš naujos patentuotos kompozitinės medžiagos „Sentec“.

Ši vientisa, vienspalvė medžiaga pasižymi išskirtinėmis eksplotacinėmis savybėmis, o iš jos galima
gaminti bet kokių dydžių, formų ir paskirties praustuvus, vonias, unitazus ar padėklus.

Kildamas aukštyn „56 Leonard“ griauna aukštuminės architektūros tradicijas. Būtų sunku ginčytis, jog geresnės vietos nei Niujorkas tam, ko gero, nėra.