Praėjusią savaitę salone „Retroforma“, įsikūrusiame „Domus galerijoje“, Vilniuje, žymių interjero dizaino namų atstovai pristatė naujausias rudens–žiemos audinių ir tapetų kolekcijas.

Mažiesiems – fantaziją skatinančios sienos

Pirmoji „Sanderson“ dizaino namų pristatyta kolekcija „Abracazoo“ skirta patiems mažiausiems. Jos raštuose perteiktas įsivaizduojamas vaikų pasaulis. Anot dizainerių, žaismingos iliustracijos ne tik kuria linksmą kambario atmosferą, bet ir skatina mažųjų fantaziją ar padeda mokytis, pavyzdžiui, raides.

Foto: Gamintojų nuotr.

Dizaino namų atstovas Andrei Spirin patarė šiuos raštus derinti su šviesiais tonais ir įvairiais langeliais bei linijomis pasižyminčios kolekcijos „Bramley Checks“ audiniais ar tapetais.

Foto: Gamintojų nuotr.

Subtilus klasikinės prabangos dvelksmas

Svečias atkreipė dėmesį ir į kolekciją „Fabienne“. Gėlėmis išmarginti audinių ir tapetų raštai, jo teigimu, namus pripildys klasikinės prancūziškos prabangos, patiks kuriantiems klasikinę ar prancūziško dvaro dvasią.

Foto: Gamintojų nuotr.

A. Spirin pristatė ir Didžiosios Britanijos gamintojo „Zoffany“ tapetų kolekcijas. Jose šiemet galima pamatyti egzotiškų Indijos ir Persijos raštų („Jaipur“), taip pat kubizmo krypties dailininkų įtaką („Prism“).

Foto: Gamintojų nuotr.

Gamintojų atstovo teigimu, persiški raštai puikiai tinka angliško tipo užmiesčio vilos dekorui, o kubizmo kryptį rinksis užkietėjęs miestietis, modernumo gerbėjas, kuriam artimas daugiabriaunis raštas ar laužytos geometrinės formos.

Foto: Gamintojų nuotr.

Nuotaikingi „lapės“ namai

Dizaino namų „Scion“ dizainerė Lynne Dilks pristatė nuotaikingą kolekciją „Mr. Fox“. Žaismingi, pieštu lapės personažu išmarginti audiniai ir tapetai, anot jos, tarsi tapo dizaino namų vizitine kortele, nes sulaukė milžiniško populiarumo. Įkvėpta rašto su lape sėkmės bendrovė sukūrė namų interjero liniją: tai ne tik užuolaidos, bet ir patalynė, dekoratyvios pagalvėlės, net firminiai rankšluosčiai.

Foto: Gamintojų nuotr.

Anot dizainerės, nebūtina iš karto namų užtvindyti linksmuoju lapės siluetu – pakanka vos vienos kitos detalės ar sienos fragmento, kad šalto minimalizmo permelkti namai taptų bohemiškos sielos buveine.

Naujausios technologijos ir senos tradicijos

Labiausiai įvertinta ir prabangiausia „Harlequin“ dizaino namų tapetų kolekcija, kurią pristatė L. Dilks, pavadinta „Anthology“. Ją dizaineriai kūrė 18 mėnesių, atsižvelgdami į naujausias ne tik mados, bet ir meno, architektūros tendencijas. Naudojant modernias technologijas sukurti madingi ir prabangūs tapetai, kuriuose atspindėtos gamtos sukurtos koralų ar žolės faktūros“, – pasakojo dizainerė.

Foto: Gamintojų nuotr.

Dar viena viešnios iš Didžiosios Britanijos pristatyta kolekcija „Momentum“ siūlo įdomią klasikos ir modernumo sąjungą. Butiko prabanga alsuojančioje kolekcijoje įspūdžiui ir kokybei sukurti panaudotos naujausios technologijos, ji išsiskiria sodriomis spalvomis ir ryškių nuotaikų palete.

Foto: Gamintojų nuotr.

Tapetų ir audinių gamintojų siūlomi įvairūs raštai, spalvos, faktūros ir tekstūros suteikia neribotas galimybes žaisti su savo erdve, ją sumažinti ir padaryti jaukią arba padidinti, suteikti solidumo, o gal atvirkščiai – įlieti žaismingumo. Interjero dizaineriai pataria nebijoti atnaujinti savo namų, įvesti daugiau spalvų ar pradėti kurti konkretų namų stilių, nes aplinka, kurioje gyvename turi didelės reikšmės ir tam, kaip mes jaučiamės, kaip bendraujame su arčiausiai mūsų esančiais žmonėmis.