Vis dėlto šiuolaikiniai tyrimai rodo, kad situacija tikrai nėra tokia jau prasta, o seksualinis poreikis niekur nedingsta. Ekspertai aiškina, kodėl po menopauzės nėra priežasčių atsisakyti sekso.

Ekspertai įvardija, kodėl buvusių kartų vyresnės nei 50-ies metų moterys sutikdavo su tuo, kad tokio amžiaus dailiosios lyties atstovės jau neturėtų domėtis seksu.

1. Įsitikinimas, kad seksas po menopauzėsneteisinga

Panašūs stereotipai gali sumažinti net pačios aktyviausios damos libido. Juk ne veltui sakoma, „kad visi negalavimai gimsta galvoje“. O ir medikai tvirtina, jog mažėjant estrogenų kiekiui libido irgi mąžta. Vadinasi, jeigu aš noriu sekso, man kažkas negerai? Reikia valdytis, elgtis padoriai. Tačiau nuo „padoriai“ iki visiškos apatijos – vos vienas žingsnis.

Savo ruožtu šių dienų moksliniai tyrimai skelbia, kad už seksualinę trauką ir vyrų, ir moterų organizme atsakingas testosteronas. Bėgant metams stipriajai lyčiai jis mažėja, o štai moterims – priešingai! Štai kodėl seksualinės traukos išsaugojimas ir puoselėjimas po menopauzės – moksliškai pateisinamas reiškinys.

2. Sveikatos sutrikimai

Ne paslaptis, kad praėjusių kartų vyresni žmonės ligų profilaktikai skyrė daug mažesnį dėmesį nei šių dienų jų bendraamžiai. Jeigu ankstesnių kartų moterys, sulaukusios penkiasdešimties, jau sirgdavo ne viena lėtine liga, dabar situacija yra pasikeitusi į gera. Fizinis aktyvumas, sveika mityba, rūpinimasis kūnu – visa tai teigiamai veikia moterų sveikatą. Dauguma save prisižiūrinčių net ir vyresnio amžiaus damų yra gerokai „jaunesnės“ už praėjusių kartų bendraamžes. Vadinasi, jei sveikata nėra prasta, kodėl turėtų gesti ir seksualinis potraukis.

3. Prastėjanti antrosios pusės potencija

Tai dar viena priežastis, kodėl anksčiau moterys atsisakydavo seksualinio gyvenimo. Pavyzdžiui, jūs susituokę jau ketvirtį amžiaus, esate vienas prie kito prisirišę, tačiau vyras jau nebėra toks seksualiai aktyvus kaip jums norėtųsi. Jeigu neketinate „sukti į kairę“, teks prisitaikyti.

Tačiau galima elgtis ir kitaip – imtis iniciatyvos. Daoso praktikų specialistai įsitikinę, kad bėgant laikui būtent moteris tampa poros intymių santykių „vedlė“. Jaunystėje už sekso ryškumą dažniausiai atsakingas vyras. Jaunoms moterims ir merginoms intymaus kontakto metu neretai būna sunku atsipalaiduoti, suvokti pojūčius, suprasti, kas patinka, o kas - ne. Vyro užduotis – sudaryti sąlygas partnerės jausmingumui atsiskleisti.

Po 30-40 metų moterys perima dominuojantįjį vaidmenį. Brandžiame amžiuje vyrai neretai susiduria su potencijos problemomis (joms dažniausiai įtakos turi psichologiniai veiksniai). Todėl moterys turėtų kurti tokią intymią aplinką, kad aistra užsiliepsnotų ir jos partneris. Ir kalbama ne apie seksualius apatinius ar oralinio sekso technikos išmanymą (nors praverstų ir tai), o apie būseną, kuria dalinatės. Moteris, savyje uždegusi aistrą, ja gali „užkrėsti“ ir vyrą.

Koks bus seksas po 50-ies?

Jeigu brandą pasiekiate būdami sveiki, energingi, pasauliu besidomintys bei laimės siekiantys žmonės, seksas su metais taip pat neprastės. Po to, kai iš moters gyvenimo pasitraukia kasmėnesinės hormonų audros, jų jausmingumas tampa rafinuotesnis, gilesnis. Jeigu ir dabar seksas jums – ryškus, nepamirštamas gyvenimo veiksnys, įsivaizduokite, kokių spalvų jis prisipildys, kai gyvenimą papuoš branda.

Tarp kitko

Psichologai teigia, kad sulaukus brandaus amžiaus partnerio paieška gali tapti malonia pramoga. Nebereikia galvoti, kaip kartu auginsite vaikus. Nebeieškote to, kuris bus jums finansinė parama. Svarbu tik, ar komfortiškai jaučiatės su tuo žmogumi.

Apklausos rodo, kad:

  • Vyresnio amžiaus žmonės atviriau kalba įvairiomis temomis, įskaitant ir sekso.
  • Jie ieško partnerio, su kuriuo nugyventų likusius metus.
  • Dauguma labai greitai supranta, ar potencialus partneris jiems tinka, ar yra pasirengęs rimtiems santykiams.
  • Brandaus amžiaus žmonės yra nemažai išgyvenę, tad kito patirtis jų negąsdina, jie ramiai su ja susitaiko.
  • Neretai senjorus suartina ir bendros sveikatos problemos.