Taip, perskaitėte teisingai. Lubrikantai sumažina audinių įplyšimo ir sužalojimų pavojų, ar tai būtų vaginalinis, ar analinis seksas. Jie taip pat leidžia praplėsti jūsų seksualinę patirtį (atminkite – geras seksas daro stebuklus mūsų sveikatai!).

Kas yra lubrikantas?

Nemaišykite jų su tepalais (angl. lubricant), kurie naudojami vietos garažuose. Lubrikantai, apie kuriuos čia kalbame, naudojami seksualiniam malonumui ir komfortui. Jie suteikia drėgmės ir slidumo, todėl pojūčiai lytinių santykių metu būna malonesni ir natūralesni. Kitaip tariant, lubrikantas sutepa meilės mechanizmus.

Kodėl reikėtų naudoti lubrikantą?

Priežastis akivaizdi – tam, kad padidintumėte lubrikaciją! Natūrali moters lubrikacija priklauso nuo hormonų lygio, kuris, savo ruožtu, skirtingais ciklo momentais, per menopauzę ar nėštumą būna nevienodas. Maža to, hormonams įtakos turi stresas, maitinimas krūtimi ar vaistai (pavyzdžiui, kontraceptinės piliulės). Be to, daugiau kaip 30 moterų kenčia nuo savaiminio sausumo, net jei būna susijaudinusios. Tai gali nutikti bet kokio amžiaus moterims.

Kuomet dar reikėtų jį naudoti?

Su prezervatyvais: prezervatyvai paprastai jau būna sutepti slidžiomis medžiagomis, tačiau intensyvaus ar ilgo sekso metu ši lubrikacija išdžiūna. O sausas prezervatyvas gali lengvai plyšti. Taigi prezervatyvai bus efektyvesni, jei papildomai naudosite lubrikantą.

Analinio sekso metu: analinė anga nėra drėkinama natūraliai. Taigi analinio sekso metu labai svarbu naudoti lubrikantą. Net jei jums atrodo, kad lubrikantas nėra būtinas, jo nenaudojant gali įplyšti analinės angos audiniai ir tai pasijus tik po kelių valandų nuo lytinio akto.

Lubrikantas
Foto: Shutterstock

Kaip jį naudoti?

Kad ir kokį lubrikantą naudotumėte, turėkite galvoje, kad pirmiausia reikia išspausti jo ant pirštų galiukų, o tada patepti norimą vietą, ar tai būtų vulva, vagina, analinė anga, penis, sekso žaislas ar kita kūno vieta (kai kurioms moterims itin patinka lubrikantas ant spenelių).

Teisingas kiekis

Nėra jokios taisyklės, nusakančios, kiek lubrikanto reikėtų naudoti. Tai tiesiog priklauso nuo natūralaus moters drėgnumo lygio, nuo to, naudojate prezervatyvą, ar ne, nuo pasirinkto seksualinės veiklos pobūdžio (preliudija, masažas, analinis seksas, vaginalinis seksas) ir konkretaus produkto.

Pradėkite nuo kelių lašų ir pažiūrėkite, ar jų pakanka. Jeigu jaučiatės puikiai, ties tuo ir sustokite. Jei ne, išspauskite dar kelis lašus.

Visuomet atminkite, kad nė vienas lubrikantas nėra amžinas. Po kažkiek laiko jūsų intymios vietos vėl išsausės, todėl gali būti, kad tų pačių lytinių santykių metu jas reikės patepti dar kartą.

Ką reikia žinoti, prieš pradedant naudoti lubrikantą?

Visuomet naudokite lubrikantą sekso žaislams – tai apsaugos ir jus, ir juos.

Įsitikinkite, kad jūsų lubrikantas tinka jūsų žaisliukui. Silikono pagrindu pagaminti lubrikantai gali pažeisti silikoninį jūsų žaislo paviršių, todėl verčiau rinkitės lubrikantus vandens pagrindu.

Įsitikinkite, kad jūsų lubrikantas tinka jūsų naudojamiems prezervatyvams. Kaip ir vazelinas bei kiti aliejai, aliejiniai lubrikantai netiks prezervatyvams, nes skatins jų porėtumą, o tai sumažins jų patikimumą. Aliejiniai lubrikantai taip pat keičia pH lygį ir bakterijų kiekį intymiose vietose, todėl gali sukelti infekcijas.

Pasitikrinkite, ar nesate alergiški kuriai nors lubrikantų sudedamajai daliai. Tai sužinoti galite ištepę lubrikantu nedidelį odos lopinėlį.

Lubrikantai neturi kontraceptinio poveikio. Daugumoje jų nėra spermicidinių medžiagų, taigi jie neapsaugo nuo nėštumo ar lytiniu keliu plintančių ligų.