Erekcijos disfunkcija

Seksologai tvirtina, kad nuo vaikystės vyrai auklėjami kaip penio turėtojai. Būtent lyties organe jie mato savo egzistavimo įrodymą bei pagrindą vadintis vyru. Vis dėlto dėl tokios pozicijos vyras tampa pernelyg pažeidžiamu.

Bent kartą gyvenime kiekvienam vyriškos lyties atstovui tenka patirti nesėkmę seksualiniame gyvenime, kai nėra erkcijos ar ji pernelyg silpna. Nustatyta, kad 90 procentų visų atvejų tai nutinka dėl psichologinių priežasčių. Deja, moterys dažniausiai tokioje situacijoje yra linkusios dramatizuoti. Dėl to vyrai pradeda jausti gėdą, ima vengti lytinių santykių taip dar labiau gilindami problemą ir savo baimes.

Kaip išeiti iš šio užburto rato? Seksologai teigia, kad kartais gali padėti vaistai ir psichoterapeuto pagalba. Vis dėlto ne mažiau svarbus ir paties vyro nusiteikimas. Jam būtina koncentruoti dėmesį į moterį – kad jai būtų suteiktas malonumas. Tik taip jis sugebės įtikinti partnerę, kad nepaisant nieko ji yra nuostabi ir geidžiama. Tai padės atkurti abipusį pasitikėjimą ir pamažu susigrąžinti įprastą seksualinio gyvenimo ritmą, kuris yra optimaliai tinka abiem partneriams.

Priešlaikinė ejakuliacija

Seksologų tvirtinimu, kas trečias vyras patiria priešlaikinį sėklos išsiveržimą vos įsiskverbę į vaginą arba iškart po to. Tokia problema gali atsirasti dėl to, kad partneriai nespėjo „pajausti“ vienas kito ir prisitaikyti prie bendro ritmo.

Be to, perdėtą vyro jautrumą gali skatinti lytinių santykių nereguliarumas. Vis dėlto priešlaikinė ejakuliacija dažniausiai yra susijusi su pirmąja seksualine patirtimi. Lytinio brendimo laikotarpiu seksualiniai santykiai itin sunkiai kontroliuojami – dėl to atsiranda priešlaikinis sėklos išsiveržimas.

Kai organizmas prie to įpranta, susiformuoja fiziologinis refleksas. Atsiranda nemalonus tarpusavio ryšys – kuo labiau vyras nerimauja dėl greito savo orgazmo, tuo labiau jis įsitempia taip tik dar labiau pagreitindamas jo pradžią.

Kaip ir erekcijos disfunkcijos atveju, tokioje situacijoje vyrai bando ilginti laiko tarpus tarp lytinių santykių ar visai ima vengti sekso. Tik tai greičiau sukels impotenciją, nei padės išspręsti problemą. Pirmas žingsnis sunkumų įveikimo kelyje – pasirengimas juos pripažinti ir aptarti.

Penio dydis

Pernelyg maža varpa – klasikinė vyrų baimė. Jos išsklaidyti nepajėgia nei įtikinami duomenys, kad tarp penio dydžio ir moters patiriamo malonumo tiesioginio ryšio nėra, nei moksliškai įrodytas faktas, jog jautriausia moters makšties dalis – lytinės lūpos ir klitoris, kur yra daugiausia nervų galūnių. Nepadeda net statistikos duomenys, kad vidutinis penio ilgis erekcijos metu neviršija penkiolikos centimetrų.

Vyrai ir toliau dėl to pergyvena, o šiuolaikinė medicina paslaugiai jiems siūlo vis naujus varpos ilgio ir diametro didinimo būdus. Meškos paslaugą gali padaryti ir pornografinių filmų peržiūra. Savo penio dydžiu nepatenkintas vyras dar labiau nusimins pamatęs tokių juostų herojų vyriškus pasididžiavimus. Tuomet penio dydis tampa vienintele problema, kuri neretai sprendžiama chirurginiu būdu. Visgi, kai ši psichologinė problema tampa pernelyg rimta, tokioje situacijoje realiai padėti gali vizitas ne pas chirurgą, o pas psichoterapeutą.