Tiesa, ši pergalė pareikalavo nemažai pastangų, kadangi vaikinas kovoja su klastinga širdies liga.

Pirmosiose repeticijose vietoje vaikino, kuris dėl ligos ilgai negali būti be medikų priežiūros dainavo jo sesuo Luisa Sobral.

Širdies problemos

S. Sobralis serga sunkia širdies liga, todėl negali palikti jį prižiūrinčių medikų ilgiau nei dviems savaitėms. Būtent dėl šios priežasties pirmosiose repeticijose vietoje vaikino dainavo jo sesuo Luisa Sobral. Iki pat pirmųjų pasirodymų portugalų atstovas vengė žiniasklaidos ir nenorėjo, kad žmonės sužinotų apie jo sveikatos būklę. „Eurovizijos“ nugalėtojas manė, kad sužinoję apie ligą, žiūrovai ims už jį balsuoti iš gailesčio.

Salvadoro sesuo Luisa užsienio žiniasklaidai teigė, kad broliui reikalinga širdies persodinimo operacija. Dar šiais metais, iš karto po nacionalinio Portugalijos „Eurovozijos“ finalo, S. Sobraliui buvo atliktos skubios išvaržų operacijos. Tąkart buvo netgi abejojama, ar vaikinas atsigaus ir ar jam pavyks nuskristi į Ukrainos sostinę Kijevą bei sudalyvauti tarptautiniame konkurse. Vis dėlto Salvadoras spėjo atsigauti ir parodė, kad nuoširdi ir paprasta muzika gali būti pranašesnė už bet kokias ligas ar specialiuosius efektus.

Muzika – gyvenimo aistra

S. Sobralis gimė ir augo Portugalijos sostinėje Lisabonoje. Pats atlikėjas yra baigęs psichologijos studijas, tačiau jo didžiausia aistra – muzika. Siekdamas savo tikslo jis tapo vienu sėkmingiausių Portugalijos dainininkų, žinomu ne tik gimtojoje šalyje, bet ir Ispanijoje. S. Sobralis prieš tapdamas populiariu atlikėju, 2009 metais dalyvavo portugališkoje konkurso „Pop Idol“ (liet. „Pop muzikos dievaitis“) versijoje. Tame pačiame projekte dalyvavo ir jo sesuo.

S. Sobralis nacionaliniame Portugalijos „Eurovizijos“ konkurse triumfavo vienbalsiu komisijos sprendimu, o žiūrovai jam skyrė antrąją vietą. Visgi Europoje praktiškai niekas nesuabejojo vaikino tikrumu atliekant dainą ir tai leido jam iškovoti nugalėtojo vardą.

Nesureikšmina pergalės

Suskaičiavus visus balsus ir paskelbus, kad šių metų Euroviziją laimėjo S. Sobralis, atlikėjas negalėjo tuo patikėti.

„Iš pradžių nesupratau balų. Tiesiog kažkas iš mano komandos pasakė, kad laimėjau ir tiek“, – po konkurso surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo portugalas.

Vaikinas visiškai nesureikšmino to, kad laimėjo didžiausią pasaulinį muzikinį konkursą. Jis teigė, jog jo gyvenimas dėl to nepasikeis.

„Vasarą turėsiu muzikinį turą Portugalijoje. Tiesiog tęsiu įprastą gyvenimą. Tai buvo smagi patirtis, bet nepamirškime, kad tu laimi šiandien, o jau rytoj niekas tavęs nebeprisimena“, – sakė S.Sobralis.
Jis taip pat užsiminė, kad grįžęs po konkurso planuoja įrašinėti antrąjį albumą.

Geriausia muzikos kūrėja – sesuo Luisa

Paskelbus, kad nugalėjo Portugalija, finaliniam pasirodymui ir prizo atsiėmimui S. Sobralis į sceną užlipo su seserimi Luisa. Būtent ji ir parašė dainą-nugalėtoją „Amar pelos dois“. Prieš pradedant dainuoti Salvadoras padėkojo savo seseriai ir pasakė, jog ji yra geriausia muzikos kūrė ja pasaulyje.

Iš tikrųjų Luisa Portugalijoje yra labai vertinama ir laikoma viena gabiausių jaunosios kartos muzikos atstovių, kurios dainas pamilstama iš karto. Visą Europą sužavėjusią dainą „Amar pelos dois“ Luisa sukūrė per mėnesį.

Tarp kitko

Pati sėkmingiausia visų laikų „Eurovizijos“ nugalėtoja – švedų grupė ABBA. Grupė konkursą laimėjo 1974-aisiais ir nuo tada džiaugėsi fenomenalia sėkme.

Dažniausiai perdainuojama eurovizinė daina – italo Domenico Mudugno kūrinys „Nel Blu Di Pinto Di Blu“, kitaip vadinamas „Volare“. Dainą perdainavo net tokios garsenybės kaip Deanas Martinas, Cliffas Richardas, Davidas Bowie ir kiti.

Rekordinis „Eurovizijos“ dalyvių skaičius pasiektas 2008-aisiais Serbijoje, darsyk pakartotas 2011-aisiais Vokietijoje. Tada konkurse dalyvavo 43 šalių atstovai.

Šalis, kuri „Eurovizijos“ finale daugiausia kartų užėmė paskutinę vietą, – Norvegija: jos atstovai prasčiausiai pasirodė 11 kartų. Vis dėlto tris kartus Norvegija konkursą laimėjo: 1985, 1995 ir 2009-aisiais.

Didžiausia „Eurovizijos“ konkursą gyvai stebėjusi publika susirinko 2001-aisiais, kai konkursas vyko Kopenhagoje. Tada miesto stadione eurovizinių dainų gyvai klausėsi beveik 38 tūkst. gerbėjų.

Jauniausia „Eurovizijos“ konkurso dalyvė – belgė Sandra Kim. Konkurse ji dainavo 1986-aisiais, tada jai buvo 13 metų. Vyriausias „Eurovizijos“ dalyvis – 95-erių Šveicarijos atstovas Emilis Ramsaueras. Jis konkurse pasirodė 2013-aisiais.

Per visą „Eurovizijos“ istoriją nė vieno balo negavo tik dviejų šalių atstovai – 1964-aisiais neįvertinta Portugalija, 1994-aisiais – Lietuva.

Šiemet „Eurovizijoje“ triumfavusi Portugalija tai padarė pirmą kartą.