Šis kraštietis – pavyzdys, kaip, išvykus į užsienį, amžinai galima išlaikyti ryšį su gimtuoju kraštu.

Alytaus rajono savivaldybės iniciatyva L. Radziukyno atminimas pagerbtas dekano Arūno Užupio aukotose mišiose Šv. Angelų Sargų bažnyčioje, į kurias susirinko gausus būrys žmonių. O Alytaus kraštotyros muziejaus konferencijų salė vos talpino visus norinčius dalyvauti konferencijoje.

„Pastatai – brangūs, bet žmogus – daug brangesnis“, – kviesdamas prisiminti aktyvaus labdario L. Radziukyno gyvenimą, jo įamžintus darbus, konferencijoje kalbėjo Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas.

Kurnėnų mokyklą reikia ne tik atnaujinti, bet ir įkvėpti jai dvasios, su tuo sutinka visi – ir Alytaus rajono savivaldybė, ir geros valios žmonės. Vicemeras kvietė vieningai ir sutelktai ieškoti finansinių galimybių sutvarkyti pastatą.

Foto: Organizatorių nuotr.

„Mokykla įtraukta į nekilnojamų Kultūros vertybių registrą, todėl jos tvarkymas reikalauja labai didelių investicijų, kurių vien tik iš rajono savivaldybės biudžeto nepadengsi. Alytaus rajono savivaldybė ne kartą ieškojo lėšų mokyklai atnaujinti, parengė projektus Europos sąjungos struktūriniams fondams, Kultūros ministerijai, bet finansavimo negavo. Tačiau rankų nenuleidžiame“, – kalbėjo vicemeras.

A. Balčiūnas pastebėjo, kad šiais laikais aukotojų ir labdarių mažiau, tačiau jų dar yra. Algirdo Vrubliausko labdaros ir paramos fondas tęsia gerus darbus ir, svarbiausia, padeda žmonėms. Apie 4 000 eurų jau išdalinta sergantiems ir tiems, kam finansinės pagalbos labai reikia.

Koks gi būtų pastatas be žmogaus, be idėjos, be gerumo? Greičiausiai nykus… Todėl didelė pagarba labdariui, geradariui mokyklos fundatoriui Laurynui Radziukynui, kuris be galo mylėjo savo kraštą ir jam padovanojo mokyklą. Tokį L. Radziukyną prisiminė konferencijoje dalyvavę jo giminaičiai – Gražina Mankuvienė, Giedrė Stanulienė ir Agnius Stanulis. „Kurnėnų mokyklos odisėja per Atlantą“, – taip apie mokyklos statybą kalbėjo giminaitis, o L. Radziukyną apibūdino: „Santūrus žodžiais, dosnus šypsena, kupinas energijos ir visada lydimas gaivių parfumerijos kvapų“.

Foto: Organizatorių nuotr.

L. Radziukyno gyvenimo kelią Amerikoje pristatė Alytaus kraštotyros muziejaus muziejininkas Giedrius Bernatavičius. Jis papasakojo įdomių faktų apie Lauryno veiklą. Pagal specialybę jis buvo inžinierius-chemikas, JAV turėjo savo įmonę, kuri gamino tuo metu už Atlanto populiarėjančius smilkalus ir kvepalus.

Nuoširdžius sveikinimus į konferenciją atvežė mototurizmo ralio dalyviai, kurie kasmet organizuoja žygius ir aplanko įvairius kultūros paveldo objektus. Šiais metais aplankė ir Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklą. Jų atstovas Markas Dolgovas pasidalijo motociklininkų įspūdžiais.

Meninę-istorinę kompoziciją dovanojo Simno gimnazijos mokiniai, o dainas apie Kurnėnus – buvęs Kurnėnų mokyklos mokytojas Romas Naidzinavičius.