„Šį kartą jie tikrai atsikratys auglio“, – sakė Johnas apie neišvengiamą operaciją, kurios metu planuojama pašalinti antrąjį smegenų auglį.

J. Newmanas apie smegenų auglio atsinaujinimą žinojo jau kurį laiką, bet tai laikė paslaptyje – apie tai jis pasakė tik mamai, broliui ir dar keliems šeimos nariams. Johnas nusprendė apie gydymą kalbėti atviriau po to, kai medikai jam rekomendavo šiek tiek pailsėti nuo darbo ir muzikos.

Radioterapija, galinti pakenkti balsui

Po paskutinio sėkmingo koncerto atrodė, kad atlikėjui visai nerūpi artėjanti operacija, kuriai jis šiuo metu ruošiasi. Prieš mėnesį Johnas sužinojo, kad jo smegenyse vėl atsinaujino auglys, kurį pirmą kartą medikai aptiko prieš ketverius metus. „Kitąmet manęs laukia svarbi operacija ir radioterapija, kad šita nesąmonė (auglys – red. past.) dar kartą neatsinaujintų ir aš pagaliau galėčiau gyventi ramiai, žinodamas, jog nebeteks susidurti su šia liga“, – ryžtingai kalbėjo J. Newmanas.

Gydytojai pragręš Johno kaukolę, o tada pro nosį pašalins auglį – tokia pati procedūra vyrui jau buvo atlikta pirmąjį kartą, kai smegenyse rastas pavojingas darinys. Po šitos operacijos taikoma readioterapija, deja, turi šalutinį poveikį, galintį sukelti balso praradimą, tačiau dainininkas nusiteikęs optimistiškai. „Net jei konsultacijos metu gydytojai man pasakys, kad reikia šalinti vėl augantį auglį, aš vis tiek galvosiu tik apie studiją. Jei dar po metų bus tas pats ir aš pabusiu po operacijos, vėl galvosiu, kad jau metas grįžti į studiją“, – pasakojo britas.

Nauja meilė sumažino baimę

Johnas pripažino, kad jo nerimą dėl artėjančios operacijos sumažino naujas romanas su stiuardese, kurią jis sutiko skrisdamas iš Kopenhagos į Bornholmą – salą Baltijos jūroje. „Ji tuo metu dirbo ir mes tiesiog ėmėme kalbėtis. Ji nuostabi! Man vienas malonumas su ja leisti laiką“, – atviravo J. Newmanas.

„Mano diagnozė galiausiai turėjo išlįsti į viešumą ir turbūt geriausia, kad tai nutiko būtent šiuo metu. Gydytojai mane nuolatos atidžiai stebėjo nuo to laiko, kai pašalino pirmąjį auglį. Visada buvo tikimybė, kad jis atsinaujins, todėl jaučiuosi pasiruošęs viską ištverti dar kartą. Medikų personalas yra pats geriausias. Žinau, kad patekau į geras rankas“, – pasakojo Johnas.

Artimas dainininkui šaltinis sakė: „Johnas apie smegenų auglio atsinaujinimą žinojo jau kurį laiką, bet tai laikė paslaptyje – apie tai jis pasakė tik mamai, broliui ir dar keliems šeimos nariams.

Johnas nusprendė apie gydymą kalbėti atviriau po to, kai medikai jam rekomendavo šiek tiek pailsėti nuo darbo ir muzikos. Nors jo auglys yra gerybinis, gydytojai jame rado kelias vėžines ląsteles.“ Laimei, kad auglys kurį laiką nedidėja, todėl medikai mano, kad operacija gali palaukti iki kitų metų. Vėliau J. Newmanui bus atliekamas radioterapijos kursas, po kurio garsenybei reikės skirti kelis mėnesius sveikimui ir poilsiui.

Kalbama, kad pirmąjį kartą išgirdęs diagnozę John tiesiog suakmenėjo iš baimės. Dabar jis atrodo kur kas ramesnis, nes jau buvo tai patyręs anksčiau. Jis išties pasitiki medikų komanda, kuri jam dažnai atlieka magnetinio rezonanso tyrimus. Kurį laiką po operacijos pacientai išties gali jausti silpnumą, patirti priepuolių, jiems gali būti sunku vaikščioti ar net kalbėti. Nors jis iš visų jėgų stengiasi išlikti pozityvus, tai išties emociškai sudėtingas laikas atlikėjui.

Singlo „Love me again“ žvaigždės karjera pasiekė naujas aukštumas, kai pasaulį išvydo naujas jo kūrinys su didžėjumi Calvin Harris „Ole“ – tai nutolina mintis apie operaciją.

Sunki vaikystė ir alkoholikas tėvas

Johno išvaizda – netipiška: aukštas ir išbalęs vyras mūvi baltas kojines ir avi juodais batais. Želė sutepti ir atgal sušukuoti plaukai bei priekyje susukta garbanėlė primena Elvio Preslio šukuoseną. Užaugęs Setle, Jorkšyro grafystėje, mokykloje Johnas buvo keistuolis: šalti santykiai su bendraamžiais jį privertė užsisklęsti.

„Buvau uždaras, turėjau daug kūrybingų minčių, o kiti vaikai mane dėl to kankino. Kai dabar grįžtu į gimtinę, jie su manimi sveikinasi lyg niekur nieko. Nekenčiu tokių apsimetėlių“, – prisipažįsta J. Newmanas.

Atlikėjas ant kairės rankos yra išsitatuiravęs frazę „Gyvenimas yra kelionė, o ne tikslas“. Ant dešinės rankos – jo dar jaunos mamos portretas. Dainininkas švelniai ją vadina geriausia drauge.

Johnas turi vyresnį brolį Jamesą, kuris taip pat rašo dainas kelioms grupėms. J. Newmanas tėvą apibūdina lakoniškai – jis buvo alkoholikas, kuris išėjo iš namų, kai Johnui buvo vos šešeri. Tėvui palikus šeimą būsimasis atlikėjas pasijuto taip lyg daugiau neprivalo ko nors klausyti ir gali būti savarankiškas.

Mokykloje mokytojams Johnas buvo „mažasis šūdžius“. Jis reguliariai patekdavo į teisėsaugos akiratį, dažniausiai būdavo girtas. Sulaukęs šešiolikos, matė, kaip du geriausi jo draugai mirė avarijoje. Dvidešimt vienerių jis persikėlė gyventi į Londoną ir pasirašė sutartį su įrašų kompanija „Island Records“.

Kaip tik tuo metu dainininkui prasidėjo problemos dėl regėjimo. Okulistas nusiuntė į ligoninę, kur jam diagnozavo pirmąjį nepiktybinį auglį. Medikai turėjo operuoti nedelsiant. Šitoks išbandymas J. Newmaną gerokai sukrėtė, tačiau po tokios patirties jo ryžtas gyventi tik dar labiau sustiprėjo. Už tai, galima sakyti, jis buvo apdovanotas – singlas „Feel the Love“ pateko į pirmąją labiausiai klausomų dainų sąrašo vietą.

Greita sėkmė turėjo ne itin malonų efektą. „Aš nemėgstu, kai mane teisia, aš nekenčiu, kai manęs kas nors nemėgsta. Tiesa, nesu pats sportiškiausias ar gražiausias žmogus pasaulyje. Užaugau turėdamas nedidelį pilvuką ir niekada nelaikiau savęs itin patraukliu. Man atrodo, jog aš tiesiog nekenčiu minties, kad mane gali ištikti nesėkmė tiek socialiniame, tiek profesiniame gyvenime“, – atvirai rėžė atlikėjas.

Tai akivaizdžiai jį persekioja visą gyvenimą. Santykiai, kuriuos Johnas užmezgė įrašinėdamas antrąjį albumą „Revolve“, greitai nutrūko ir privertė baimintis dėl visuomenės nuomonės.

„Nenoriu, kad mano karjerą sužlugdytų kokia nors antraštė, pasirodanti laikraštyje. Nenorėčiau, kad žmonės nuo manęs nusisuktų sakydami, kad esu siaubingas vien todėl, jog išsiskyriau su mergina“, – aiškino J. Newmanas.

Tarp kitko

J. Newmanas išgarsėjo prieš trejus metus su britų grupe „Rudimental“ įrašęs bendrą kūrinį „Feel the love“. J. Newmanas prieš trejus metus įrašytas debiutinis albumas „Tribute“ Jungtinėje Karalystėje užėmė pirmąją vietą pagal perkamumą – buvo parduota 300 tūkst. kopijų. Dainininkas nominuotas keliems Britų muzikos apdovanojimams.