„Jeigu turiu laisvą savaitę, mano pirmasis pasirinkimas bus šeima. Anksčiau, kai dar jos nebuvo, laisvalaikis buvo įvairesnis – linksmybės su draugais, įvairios iškylos. Galbūt dar per anksti sakyti, kad aš tam jau per senas. Bet iš tikrųjų šeima man suteikia energijos tolesniems darbams. Todėl ji visada bus mano prioritetas“, – sako grupės „Biplan“ lyderis Maksas Melmanas.

Ką tik baigėsi projektas „Delfinai ir žvaigždės“. Ar daug laiko atėmė pasiruošimas pasirodymams?

– Ilgai svarsčiau, ar iš viso imtis šio projekto. Iš visų dalyvių prisijungiau paskutinis. Turėjau abejonių dėl savo užimtumo – laiko tai atėmė kur kas daugiau, nei tikėjausi, bet nesigailiu. Treniruotės vykdavo nuolatos. Tarp filmavimų kiekvieną dieną eidavome į delfinariumą ir bendraudavome su gyvūnais. Tuo metu praktiškai gyvenome Klaipėdoje. Vienas veiksnių, nulėmusių mano apsisprendimą dalyvauti, buvo mano noras, jog delfinai nepatirtų diskomforto.

Prieš tai netgi tariausi su draugu, dirbančiu jūrų akvariume Maskvoje ir treniruojančiu orkas. Jis man papasakojo, kad gyvūnai gyvena savo ritmu – turi laiką maitintis, treniruotis ir ilsėtis. Todėl turėjome prisitaikyti prie delfinų grafiko: dirbti tik tuo metu, kai jiems numatytas laikas su treneriais.

Pasiruošimas pasirodymams trukdavo pusantros, daugiausia dvi valandas. Baseinas vienas, o mes buvome aštuoni dalyviai ir turėjome tas dvi valandas pasidalinti, kad visi galėtų padirbėti su delfinais.

Sakoma, kad bendravimas su delfinais yra tikrai nepaprasta patirtis...

– Iš tiesų tai yra pasakiškas jausmas. Projekto pabaigoje supratau, jog būčiau padaręs didžiulę klaidą jame nedalyvaudamas.

Delfinai – neįprasti gyvūnai, puikiausiai jaučiantys žmogaus nuotaikas. Galima tai pavadinti netgi terapija. Pabendravęs su šiuo gyvūnu tampi kur kas ramesnis. Imi blaiviau mąstyti apie rūpesčius: į kokias problemas reikia kreipti dėmesį, o į ką neverta, nes tai tėra smulkmena. Mane ši veikla itin atpalaiduodavo – net mintys tapo šviesesnės.

Iš to, ką sakote suprantu, kad įtampos jūsų gyvenime netrūksta.

– Be jokios abejonės. Manau, kad visi dabar jaučia tą įtampą. Gyvenimas labai pagreitėjo – žmonės kažkur skuba, stengiasi padaryti daugiau, negu sugeba. Grupės „Biplan“ darbas taip pat nėra išimtis. Mes pakankamai daug koncertuojame. Stresą patiriame kiekvieną kartą važiuodami į koncertą. Aišku, jaučiame malonumą grodami ir dainuodami. Darbas mus taip pat inspiruoja ir suteikia motyvacijos nesustoti. Bet išėjimą į sceną, nori to ar ne, vis tiek lydi nerimas. Atsipalaiduoju būdamas gamtoje, sportuodamas ir bendraudamas su šeima.

– Minėjote, kad sportuojate. Kokią aktyvią veiklą renkatės?

– Norėčiau sportuoti kur kas daugiau. Šiuo metu kartais nueinu paplaukioti į baseiną. Esu vandens žmogus ir ši stichija mane traukia. Taip pat pabėgioju, žaidžiu futbolą su draugais. Kartais pavyksta tik vieną dieną per savaitę skirti laiko aktyviam laisvalaikiui, kartais per dvi savaites niekur nenueinu pasportuoti.

Anksčiau tam turėjau daugiau laiko. Trejus metus netgi žaidžiau ledo ritulį komandoje „Hockey punks“, bet dabar ši veikla šiek tiek užmiršta. Taip nutiko dėl šito sporto pobūdžio – jeigu nori palaikyti puikią formą ir tikrai gerai čiuožti, privalai bent du kartus per savaitę atsistoti ant ledo. O man tenka išvykti ilgesniam laikui ir tiesiog nebespėju. Tad nusprendžiau – arba darysiu gerai, arba išvis tuo neužsiimsiu.

Sveikas gyvenimo būdas ir jūs – galima dėti lygybės ženklą?

– Negaliu sakyti, kad laikausi kokių nors taisyklių. Galbūt reikėtų pradėti atidžiau žiūrėti į savo sveikatą, nes turiu ir žalingų įpročių – rūkau. Kuo toliau, tuo dažniau pagalvoju, kad jau reikėtų mesti, bet dar nesu tam pasiruošęs. Nors puikiai suvokiu, kad tai kenkia ir kada nors gali atsiliepti mano sveikatai. Taip pat suprantu, kad reikia sveikai maitintis. Ir aš stengiuosi tiek, kiek man pavyksta – vis tiek ir mėsainį kartais suvalgau.

Kelionėse maitinuosi nereguliariai, o jeigu esu namuose, tuomet valgau košes: ir grikių, ir įvairių dribsnių. Ne dėl to, kad tai yra sveikiau, o todėl, kad man tai iš tikrųjų skanu. Mano lėkštėje galėtų būti daugiau daržovių. Šiaip galiu valgyti viską – beveik nėra tokių dalykų, kuriems sakyčiau ne.

Tiesa, šaltienos tikrai atsisakyčiau (juokiasi). Jeigu esu alkanas, suvalgysiu tai, kas tik bus ant stalo. Todėl mano žmonai labai lengva su manimi.

– Darbo turite užtektinai, o poilsiui laiko pakanka?

– Projekto metu teko šiek tiek palakstyti: po filmavimų nusimesti hidrokostiumą, sėsti prie vairo ir lėkti į koncertą kitame mieste. Grįžti ryte, pamiegoti tris valandas, vėl užsidėti hidrokostiumą ir dalyvauti generalinėje repeticijoje. Mūsų grupei tai – pakankamai įprasta. Aišku, būna akimirkų, kai žinai, jog visą mėnesį reikės intensyviai koncertuoti, o nieko nesinori – tik išvažiuoti į kaimą, užsidaryti sodyboje ir nieko neveikti.

Jeigu turiu laisvą savaitę, mano pirmasis pasirinkimas bus šeima. Anksčiau, kai dar jos nebuvo, laisvalaikis buvo įvairesnis – linksmybės su draugais, įvairios iškylos. Galbūt dar per anksti sakyti, kad aš tam jau per senas. Bet iš tikrųjų šeima man suteikia energijos tolesniems darbams. Todėl ji visada bus mano prioritetas.

Puikiai suprantu atsakomybę už visus savo darbus, bet taip pat puikiai suvokiu ir tai, kad šalia manęs yra artimieji, su kuriais noriu būti. Nesu tas žmogus, kuris neranda pusiausvyros tarp šeimos ir darbų.