150 tūkst. bilietų per valandą

Du dešimtmečius Mariah Carey kūrinys „All I Want For Christmas“ kalėdiniu laikotarpiu dainų sąrašuose tampa populiariausiu. Kasmet ši daina moters banko sąskaitą papildo nemaža pinigų suma – apie 330 tūkst. eurų.

Per karjerą dainininkė išleido 45 albumus, 18 jų dainų yra JAV topuose. Šiuo pasiekimu M.Carey pralenkia visus solo atlikėjus, išskyrus grupę „The Beatles“, turinčią 20 top hitų.

Nuostabaus balso savininkė kiekviename žemyne gali pasigirti būriu gerbėjų. Bilietų pardavimai į jos koncertus muša rekordus – į tris pasirodymus Tokijuje per valandą buvo parduota 150 tūkst. bilietų.
2000–aisiais M.Carey „Pasaulio muzikos apdovanojimuose“ buvo paskelbta populiariausia tūkstantmečio atlikėja.

Per metus – 27 mln. dolerių

Autorinių dainų debiutinis žvaigždės albumas 11 savaičių buvo tarp perkamiausių Jungtinėse Valstijose. Už tą patį albumą M. Carey laimėjo dvi prestižines „Grammy“ statulėles, kurių iš viso turi penkias.

Dainininkės karjera buvo sėkminga nuo pat pradžių. Šiuo metu ji yra turtingiausių moterų atlikėjų sąraše kartu su Katy Perry, Taylor Swift, Lady Gaga, Beyonce, Jennifer Lopez. Užsienio žiniasklaidoje rašoma, kad pernai žvaigždė uždirbo 27 mln. dolerių, o iki šiol iš viso yra pardavusi daugiau kaip 220 mln. įrašų.

Turas „The Sweet, Sweet Fantasy Tour“, kurio metu M.Carey atvyko ir į Lietuvą, stebina grafiko intensyvumu. Iš viso per tris mėnesius dainininkė Europoje surengs 27 koncertus ir aplankys 18 šalių.

Mariah Carey koncertas Kaune


Emocinis lūžis

M.Carey pirmąjį albumą įrašė kompanijoje „Columbia Records“, nes ją pastebėjo vykdomasis direktorius Tommy Mottola. Netrukus dainininkė su dvidešimčia metų vyresniu T.Mottola susituokė, tačiau po ketverių metų pora išsiskyrė, o dainininkė pasirašė 80 mln. dolerių sutartį su kita įrašų studija.
Skaudūs asmeniniai išgyvenimai, beprotiškas gyvenimo tempas netruko atsiliepti moters psichikos sveikatai. 2001-aisiais pasklido gandas, kad moteris pakėlė prieš save ranką.

M.Carey mama Patricia dukrą rado viename Niujorko viešbučio kambaryje supjaustytais riešais. Po šio įvykio žvaigždės atstovė spaudai pranešė, jog visi vieši susitikimai su dainininke yra atšaukiami dėl fizinio ir emocinio išsekimo, tačiau bandymą nusižudyti paneigė: „Taip, M. Carey patyrė traumą, kai netyčia sudaužė kelis indus, tačiau tai nebuvo savižudybė.“
Prieš nelaimę atlikėja socialiniame tinkle gerbėjams paliko nusivylimo kupiną žinutę, kad dėl didelio darbo krūvio rašant dainas filmui „Glitter“, ji nebeturi laiko savo įrašams ir jaučiasi visiškai išsekusi.

Santuoka po santuokos

Vienos geriausių dainininkių pasaulyje gyvenimas kupinas „nuotykių“. Pirmoji ankstyva santuoka, tapimas vegetare, bandymas nusižudyti, milžiniški darbo krūviai ir pinigai, antroji santuoka su vienuolika metų jaunesniu aktoriumi Nicku Cannonu, dvynukų gimimas ir šešerius metus trukusios santuokos žlugimas.

Pastaruoju metu apie skyrybų priežastį aktorius N.Cannonas per daug nekalba, tik sako esą dar nesubrendęs santuokai. Savo ruožtu M.Carey nesnaudžia – šalia jos pastebėtas kitas vyras, milijardierius James Packeris, kuris, kaip teigia artimi šaltiniai, atlikėjai jau spėjo pasipiršti.

Pagalba sergantiesiems

Kol svaiginančios sumos ir nuotykiai paliekami nuošalyje – popmuzikos žvaigždė dėmesį kreipia į tautiečius, susiduriančius su paplitusiomis širdies ligomis.

Prie Amerikos širdies asociacijos inicijuoto sveikos gyvensenos projekto „Mano širdis. Mano gyvenimas“ M.Carey prisijungė kartu su žymia dietologe Jenny Craig. Pastaroji dainininkei padėjo atsikratyti daugiau nei 20 kilogramų po to, kai ji pagimdė dvynukus.

Garsenybė iki 2020 metų su dietologe pasiryžo dvidešimčia procentų sumažinti žmonių riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Moterys rengia kursus, kalba apie ligas, susijusias su antsvoriu. Mariah žmones bando įkvėpti savo pavyzdžiu. „Norėdami būti sveiki, turime išmokti gyvenimu džiaugtis saikingai“, - aiškina lakštingabalsė.

Mariah Carey koncertas Kaune

Tarp kitko

Dainininkė nusipirko Marilyn Monroe fortepijoną už 662 tūkst. dolerių.

Kai M.Carey pasirašė kontraktą su „Gillette“ kompanija dėl „Kojų deivės“ reklamos, agentūra jos kojas ragino apsidrausti 1 mljr. dolerių.

Atlikėjos balso diapazonas apima 5 oktavas – tai dviem oktavom aukščiau, nei įprasto soprano galimybės.

Televizijos kanalas MTV 2003-iais M. Carey balsą išrinko geriausiu pasaulyje.