Pirmą kartą Edas Houbenas miegojo su kito vyro žmona Amsterdame. Tai buvo prieš trylika metų. Edui tada buvo trisdešimt dveji, jis jautėsi nepatrauklus ir buvo įsitikinęs, kad nei viena moteris daugiau nenorės su juo mylėtis. Jis nebuvo skaistus, tačiau intymias akimirkas galėjo suskaičiuoti ant rankos pirštų. Tiesą sakant, nuo paskutiniojo karto buvo praėjęs dešimtmetis.

Taigi, jis priėmė svarbų sprendimą. Įsitikinęs, kad savo šeimos neturės, vyras apsisprendė tapti spermos donoru. Jis du kartus per mėnesį pasirodydavo klinikoje, kur už pinigus indelį pripildydavo spermos. Kai nuėjo ten pirmą kartą, nepaklausė net jo vardo. Šalčiau ir labiau bejausmiška būti nebegalėjo.

„Aš lyg ir tikėjausi, kad ši gyvenimo dovana bus priimta su fanfaromis, – prisimena Edas. – Pamenu, pasakiau „Sveiki“ ir kažkas iš kito kambario man atsakė „Taip?“ „Turiu čia indelį“. „Ach taip, palikite ant stalo“.

Kuo daugiau įsitraukė į šią donorystę, tuo labiau norėjosi intymumo šiame procese. Jis pradėjo įvairiose interneto svetainėse reklamuoti savo vizitus į namus.

Foto: Vida Press

Pirmoji moteris pasitiko jį traukinių stotyje, atvažiavo savo dviračiu. Jiedu kartu nuėjo į jos namus, susipažino su jos vyru. Ji paruošė vakarienę ir visi trys iki vienuoliktos vakaro kalbėjosi. Moteris surūkė cigaretę ir nervingai užlipo laiptais į viršų. Edas jau buvo praleidęs paskutinį traukinį namo. Jis žinojo, kaip stipriai pora nori vaiko, ir kaip stipriai jis nori jiems padėti. Spermos donorystė, kad ir kaip keistai tai skambėtų, jo gyvenimui suteikė prasmės. Nors šios poros santykiai, kaip tai vadina Nyderlanduose, priminė šviesoforą – vieną minutę žalia, o kitą jau raudona – dabar degė žalia šviesa, tačiau vyras buvo nevaisingas.

Jis Edui paaiškino, kad jo žmona yra menininkė ir jaučia stiprų ryšį su gamta. „Ji manęs paprašė tavęs paklausti – ji drovisi pati tai padaryti – ar nesutiktum padaryti to natūraliu būdu“, – netikėtai pasiūlė vyras.

Edas sutriko. Priešais jį stovintis vyras prašė permiegoti su jo žmona. Po penkiolikos minučių apmąstymų apie etiką ir kitus dalykus, jis sutiko. Abu vyrai pakilo laiptais į viršų, Edą pamačiusi moteris neslėpė palengvėjimo. Kai jis atsisuko į jos vyrą, jo nuostabai šis jau buvo be kelnių.

„Mes lovoje buvome trise, buvau pritrenktas, nežinojau ką pasakyti. Galvoje vyko tikra kova – tos mintys manęs nežadino – bet jis manęs nei karto nepalietė. Jis tiesiog norėjo dalyvauti savo vaiko pradėjime“, – prisimena Edas.

Nuo to laiko vyrų noras būti netoliese, kol jis užsiima seksu su jų žmonomis, Edui nekėlė jokių problemų. Jis savo paslaugas ėmė teikti ne vien heteroseksualioms poroms. Buvo šimtai vienišų ir homoseksualių moterų. Tačiau ta pirmoji sutuoktinių pora jam įsiminė visam gyvenimui, nes suteikė prasmę tam, ką jis daro.

Vyrai, leisdami mylėtis su savo žmonomis, išsivaduodavo iš savęs kaltinimo, išgelbėdavo savigarbą. Apvaisindamas jų žmonas jis suteikdavo jiems didžiausią dovaną iš visų – kūdikį – ir taip apdovanodavo jų šeimą paskutine dėlionės detale. Mažiausia, ko jis tikėjosi, buvo dėkingumas ir jo jis sulaukė.

Dabar Edui Houbenui 46 metai ir jis yra vienas žinomiausių „kūdikių gamintojų“ pasaulyje – 106 vaikų tėvas, iš kurių du trečdaliai buvo pradėti natūraliu būdu, likęs trečdalis – taikant dirbtinį apvaisinimą. Dar apie trys dešimtys, jo paskaičiavimais, turėtų būti iš jo darbo metų klinikoje.

Kitaip tariant, Edas Houbenas, kuris mėgaudavosi seksu kartą per dešimt metų, per metus tampa tėvu maždaug dešimčiai vaikų ir tai trunka jau penkiolika metų. Ir jis šia veikla užsiima toliau. Jo palikimas toks gausus, kad BBC praminė jį „gyvybingiausiu Europos vyru“, nors neretai žiniasklaida jį pavadina ir „Sperminatoriumi“.

Edas turi savo interneto svetainę. Čia jūs ne tik būsite pasveikintas – „Malonu, kad užsukote į mano interneto svetainę!“ – bet ir sužinosite, kad jis neserga chlamidijoze ir gonorėja. Taip pat sifiliu ir ŽIV. Galėsite peržiūrėti jo nuotraukas, kurių vienoje jis klūpo ant kelių šalia vieno savo mažylių. Tiesa, nuotrauka daryta anksčiau, kai jis buvo kiek jaunesnis.

Nepaisant visko, jis apibūdina save kaip „tikrai negražų, nutukusį akiniuotą vyrą“. Edas gyvena penkių kambarių bute, kuris pagal olandų standartus gana erdvus. Čia dažnai apsilanko jo mama, kuri jam ruošia valgį ir valo namus. Automobilio jis neturi, užtat visur važinėja dviračiu, nesvarbu, koks oras.

Trumpiau tariant, Edas Houbenas mažiausiai panašus į natūralų apvaisintoją (donorų pasaulyje žymimą N.I., angl. natural inseminator, priešingybė jam yra dirbtinis apvaisintojas A.I., angl. artificial inseminator). Iš pažiūros jis labai normalus žmogus, gyvenantis visiškai į jokias normas netelpantį gyvenimą. Jis geria kavą ir eina į darbą (dėl darbdavio ramybės jis neatskleidžia kur dirba, tačiau darbas susijęs su meile Mastrichtui ir jo istorijai, o metinė alga siekia 18 tūkstančių eurų).

Jo veiklos po darbo grafikas priklauso nuo jo klienčių – iš Europos šalių, Brazilijos, Australijos, Honkongo ir net Japonijos atvykstančių moterų – ovuliacijos ciklų. Kartais jos atskrenda iš kito pasaulio krašto, kad galėtų su juo pasimylėti. Per vieną rekordinę savaitę jis turėjo šešias partneres ir keturiolika ejakuliacijų. Kartą per vieną dieną jam teko permiegoti su trim moterimis, o produktyviausias veiklos etapas buvo aštuonios iš eilės sėkmingai apvaisintos moterys.

Prieš kelerius metus leidinyje „Der Spiegel“ išspausdintame straipsnyje viena nuo Edo pastojusių moterų, kuri jį susirado per jo interneto svetainę, apie savo vaiko tėvą sakė: „Edas visiškai nekelia problemų. Tu jo net nepastebi“. Kita jo klientė taip pat negaili gražių žodžių: „Labai gražu tai, ką jis daro. Kita vertus, nereiškia, kad jis turi save versti. Jis juk vyras… Galbūt 50 procentų jis nori padėti susilaukti vaikų, kiti 50 procentų – jam patinka mylėtis su moterimis, kurios jam patrauklios. Iš tikrųjų neįžvelgiu tame problemų. Jis nieko neverčia“.

Per visus šiuos metus Edas įgavo daugiau pasitikėjimo miegamajame, susigyveno su savo vaidmeniu ir netgi pabrėžia, kad pagal savo paties internete atliktą apklausą, tikimybė pastoti natūraliu būdu yra didesnė, kaip ir tada, jeigu moteris patiria orgazmą. Tiesa, ekspertai nei su vienu šių klausimų nesutinka. Nors savo spermą vyras tyrė jau senokai, jis tvirtina, kad ji gyvybingesnė nei statistinis vidurkis ir spėja, kad dabar, sulaukus 46 metų, ji yra „panaši kaip kitų trečioje dešimtyje“.

Edas pabrėžia, kad sutinka suteikti moteriai paslaugą nepriklausomai nuo jos patrauklumo. Tiesa, prieš trejus metus jis pradėjo prašyti jo paslaugomis susidomėjusių moterų nuotraukų. „Visos moterys yra puikios, tik kai kurios fiziškai tobulesnės už kitas“, – paaiškina jis.

Jo varomoji jėga paprasta – toks eilinis vyras kaip jis gali pakeisti moters arba poros gyvenimą ir suteikti jam pilnatvės. O tiems, kurie neturi tam pinigų, jis sutinka suteikti paslaugą nemokamai. Nes gyvenime ne viskas perkama. „Turiu daug vaikų, bet ne pinigų“, – tikina jis.

Taigi, jis ne naudojasi situacija, o padeda. Jis neužsiminėja seksu su nepažįstamaisiais, o duoda (kartais nemokamai). Jis noriai pasakoja istoriją, kaip pirmą kartą apie savo veiklą papasakojo savo draugams – baiminosi jų pasmerkimo, tačiau buvo pavadintas „kilniu“.

„Draudžiu sau didžiuotis tuo, ką darau. Aš neturiu vaikų; vaikus turi kiti žmonės, o aš šiek tiek prisidėjau“, – aiškina olandas.

Jo susitarimas su poromis ar vienišomis motinomis paprastas – jeigu vaikai norės susipažinti su savo biologiniu tėvu ar vėliau jį susirasti, jis niekur nesislapstys. Jis pasitiki savo klientais ir nepasirašo jokios sutarties, nebijodamas sulaukti pareikalavimo prisidėti prie vaiko išlaikymo. Jo pasitikėjimas kol kas neapgavo – nei viena pora iki šiol nepareikalavo per teismus vaiko išlaikymo.

„Padėjau turtingiems žmonėms, vargšams, savo šalyse žinomiems žmonėms, – toliau pasakoja Edas. – Jie visi kreipėsi todėl, kad pasiekė tą nusivylimo mūsų medicinos sistema tašką, o aš siūlau geresnį variantą nei vienos nakties nuotykis“.

Edas Houbenas sutinka atsakyti į kelis klausimus.

– Vyriausia moteris, su kuria teko bandyti?

– Keturiasdešimt devyneri.

– Ilgiausias laikas, kiek teko su kuo nors bandyti?

– Šešeri metai.

– Kiek kartų daugiausia su viena moterimis per dieną?

– Penki.

– Kiek dvynių porų?

– Keturios.

– Skaisčių moterų, su kuriomis teko užsiiminėti seksu, skaičius?

– Keturios.

– Kiek procentų vyrų būna tame pačiame kambaryje lytinių santykių metu?

– Sakyčiau, ne daugiau kaip 20 procentų.

– Lesbiečių porų procentas?

– Keturiasdešimt.

– Kaip dėl lytiniu keliu plintančių ligų?

– Tikrinuosi kas šešis mėnesius.

– Ar kada nors susitikinėji dėl malonumo?

– Dėl ko aš susitikinėčiau? Iš esmės skęsti vienos nakties nuotykiuose. Tačiau norėčiau turėti santykius.

– Didžiausia problema?

– Kai pastoja, jos dingsta. Tai kiek primena tuščią kriauklę.

– Pasitaiko keistų prašymų miegamajame?

– Nebuvo tokių prašymų, kuriuos pavadinčiau keistais. Ta prasme, žaviuosi moterų, pirmenybę teikiančių natūraliam metodui, drąsa, tačiau paprastai tik tiek.

– Ar kada nors buvo pasibaigusi sperma?

– Man ilgą laiką tai kėlė nerimą. Trys susilaikymo dienos – puiku. Tačiau buvo moteris iš Vokietijos. Susitikome Mastrichto viešbutyje, kartu permiegojome, pusvalandis, viskas puiku… Vos ji spėjo išeiti, su manimi mobiliuoju telefonu susisiekė pora iš Belgijos, pasakė, kad jiems ovuliacija. Pasakiau, kad gerai, tačiau susilaikymas truks vos dvi valandas. Jie atsakė, kad geriau nedidelis šansas nei jokių šansų. Dabar tas nedidelis šansas – septynerių metų mergaitė.