Skaudi istorijos pradžia

Vieną 2009 metų naktį Chadas Mureta, nekilnojamojo turto agentas iš Myrtle Beach, Pietų Karolinos, vairavo namo iš Šiaurės Karolinos, kur buvo stebėti krepšinio varžybų. Tai buvo pirmoji atostogų diena - pirmąsyk po dvejų metų.

Vairuodamas jis galvojo apie darbą, jo mintys vis sugrįždavo prie praleisto vakaro, kai jis stebėjo kitus, linksmai bendraujančius, ir suvokė, kad kažko jo gyvenime siaubingai trūksta.

Aštuoniolikos valandų darbo dienos padarė savo: jis buvo apgailėtinas, atsiskyręs nuo šeimos ir draugų, o dėl būsto kainų burbulo - ir be pinigų.

Man reikia pokyčio, galvojo jis, tačiau kokio?

Tą pačią akimirką, regis, iš niekur, į kelią išbėgo elnias. Chadas kryptelėjo vairą, stengdamasis jo išvengti, automobilis kliudė skiriamąją juosta ir keturis sykius apsivertė.
Ta naktis kainavo dvi gyvybes.

Elnias žuvo, o Chadas išgyveno, tačiau jo senasis gyvenimas buvo baigtas.

Chadas Mureta - aplikacijų imperijos įkūrėjas

Tačiau Chadas nebuvo kažkoks technologijų genijus. Visų pirma, jis neturėjo reikiamų techninių įgūdžių. Ir visų antra, jis pradėjo kurti savo multimilijoninę aplikacijų imperiją ligoninės lovoje.
Po avarijos ligoninėje gydytojai jam pasakė, kad tai, jog jis išgyveno - stebuklas. Tačiau jo ranką reikėjo amputuoti.

„Tuomet praradau visą viltį. Mano galvoje tuo momentu nebuvo jokio tikslo gyventi - praradau viską. Nebeturėjau ko laukti. Maniau, mano gyvenimas buvo blogas iki avarijos, o dabar dar tai...“

Kaipgi tada po šešių mėnesių ligoninėje ir dar šešių reabilitacijos centre, su šimto tūkstančių dolerių skola už gydymą, Chadas Mureta ne tik visiškai pasveiko, bet ir užsidirbo milijonus vos per dvejus metus?

„Visata atsakymus pateikia įdomiais būdais“, - sako jis dabar.

„Dieną prieš avariją paštu gavau savo pirmąjį iPod - tai buvo mano buvusios merginos dovana, kurią, beje, turėjau gauti dar prieš kelis mėnesius. Taigi pasiėmiau jį su savimi. Avarijos dieną pamačiau „Best Buy“, ir akimirkos impulso vedamas pagalvojau, kad galiu iškeisti iPod į iPhone. Anksčiau niekuomet nemąsčiau apie aplikacijas.“

Pasirodė, kad tik Chado iPhone išliko sveikas avarijos metu.

„Kai buvau ligoninėje, o mano drabužiai buvo sudraskyti į milijonus skutų, šalia manęs gulėjo iPhone su dvylika procentų likusio baterijos laiko. O tuomet aplankė draugas ir parodė man straipsnį apie naują aukso karštinę - aplikacijas.“

Tai buvo momentas, kai viskas jo galvoje susidėliojo. „Turiu iPhone, turiu galimybę“, - pasakė jis sau.

Tačiau jo kelyje buvo kelios kliūtys.

Imperijos kūrimas iš ligoninės lovos

„Iš tikro neturėjau darbo kompiuteriu patirties. Iki šiol nemėgstu dirbti kompiuteriu. Man sunku rinkti tekstą. Negaliu to pakęsti. Tačiau pamačiau tai kaip galimybę, kuri gali išdegti.“

Per pirmąsias kelias dienas ligoninėje, vis dar veikiamas stiprių vaistų, jis pastebėjo, kad gydytojai naršo po jo iPhone. Tuomet pradėjo mąstyti apie telefono saugumą. Vėliau, po operacijos, kurios metu gydytojai vis dėlto sugebėjo išgelbėti jo ranką, jis laiką leido siųsdamasis aplikacijas, jas nagrinėdamas, stebėdamas, kas veikia ir kas ne.

„Spoksojau į telefoną, į aplikacijas ir pradėjau suprasti, kodėl jos buvo sėkmingos. Pradėjau nagrinėti jų sėkmę, jų marketingą, paklausiau savęs, kodėl jas parsisiųsčiau.“

Greitai jis užsikabino už minties apie pirštų antspaudų saugumo aplikacijos. Papiešė ant popieriaus lapo kažką panašaus į vaiko piešinį (jis turėjo naudoti sveikąją ranką) ir perdavė programų vystytojui, kurį rado internete.

Jis neturėjo kodavimo ir techninės patirties, tačiau suvokė, kad jo stiprybė - kūrybiškumas ir verslus protas. „Supratau, kad galėčiau būti verslo savininkas ir vystymą bei dizainą palikti kitiems; kas man nereikia perkurti rato ir išmokti tų naujų įgūdžių.“

Už vystytojo darbą jam reikėjo sumokėti 1800 dolerių, kurių neturėjo. Taigi paprašė paskolinti patėvio. Tai buvo visiška avantiūra. Mažiau nei po trijų mėnesių nuo idėjos atsiradimo aplikacija buvo patalpinta į „App Store“. „Neturėjau suvokimo, ką darau. Labai nustebau, kad pasisekė.“

Per pirmąjį mėnesį Chadas uždirbo dvylika tūkstančių, kelis sykius daugiau nei pradinė investicija.

„Pamaniau - šaunu, yra vilties. Tai puiku. Tai nuostabu. Suvokiau, kad turiu pereiti į naują lygį.“

Per šešias savaites pradėtos vystyti dar šešios aplikacijos.

„Fingerprint Security“ aplikacija galiausiai uždirbs 620 tūkst. dolerių savo kūrėjui, prieš ją parduodant.

Praėjus dviem mėnesiams po kompanijos įkūrimo, viena aplikacijų per mėnesį vidutiniškai uždirbdavo 30 tūkst. dolerių. Vėliau kompanijos pajamos pasiekė 120 tūkst. per vieną mėnesį. Per dvejus metus jis sukūrė ir pardavė tris aplikacijų kompanijas bei susižėrė milijonus.

„Gyvenimas gali būti lyg skrydis ant magiško kilimo, jis gali pasikeisti per akimirką, - sako jis. - Vienintelis dalykas gali pakeisti viską.“

Chadas mano, kad pelnė sėkmę, nes turėjo planą. „80% verslo yra savininko psichologija ir 20% - jo įgūdžiai. Jei yra psichologija, visa kita įgyjama.“

Kaip ir su viskuo gyvenime - ar norite sukurti sėkmingą verslą, ar padaryti gigantišką nuo nieko iki kažko - reikia pagrindų. Jei pagrindai teisingi, sulauksite sėkmės.

Teisingas požiūris

Teisingas požiūris - svarbiausias dalykas, kai gyvenime nesiseka ir norisi kažką keisti.

Ligoninėje Chadas skaitė motyvacines Tony Robbins „Get the Edge“ ir Tim Ferris „Four Hour Workweek“ knygas. Tai padėjo jam pakeisti mintis - iš nusivylusio žmogaus jis tapo užtikrintu sėkme. „Kai pakeičiate pagrindinius įsitikinimus, pakeičiate rezultatą“, - sako jis.

Mąstykite plačiai

„Keliaukite mažais žingsneliais. Kurkite teisingą pasaulėžiūrą. Pasaulis kupinas galimybių. Jei galvosite, kaip sunku sudurti galą su galu, nematysite galimybių. Ir net jei žmonės mato šias galimybes, jie gali manyti, jog neturi pinigų ar laiko.“

„Visuomet yra dalykų, kuriuos galite padaryti, kad susikurtumėte tokį gyvenimą, kokio norite. Jūs turite mąstyti pozityviai, suprasti, kad viskas gali pasikeisti vos per akimirką. Technologija šiandieną yra neįtikėtina - galite padaryti vieną dalyką ir viską pakeisti.“

„Kur esate ir kur norite būti - būkite nuoseklūs mažindami šį tarpą. Kuo laimingesni esate, tuo geriau jums seksis pritraukti tai, ką norite pritraukti.“

Tegu pozityvūs teiginiai tampa jūsų dienos rutinos dalimi.

Kasdien ištisą valandą Chadas praktikavo pozityvias afirmacijas. Jis vėl ir vėl sau kartojo, kad yra aplikacijų milijonierius - dar prieš turėdamas rinkoje sėkmingą aplikaciją.

„Tai, ko norėjau, formulavau taip, lyg tai jau būtų realu.“

Na, mes žinome, kad jam pasisekė...

Žinokite, kodėl

„Parodykite man žmones su pakankamai didele priežastimi, kodėl jie nori kažko pasiekti, ir galiu jus užtikrinti, kad tik laiko klausimas, kada tai virs realybe.“

„Jums reikia visuomet išlikti motyvuotiems, jums reikia įkvėpimo, kad atsitrenkę į sieną, rastumėte būdą ją apeiti.“

„Priėjęs kliūtį, kovodavau lyg nindzė. Sakydavau: „Ne, aš užsidirbsiu pinigų, esu aplikacijų milijonierius. Ir neleisiu niekam stoti skersai kelio. Tai suteikė man stiprybės.“

Rinkos pažinimas

Leiskite rinkai pakuždėti jums idėją. Rinka pasakys jums, kas perspektyvu. Mokykitės iš rinkos.

„Kuo daugiau laiko praleidžiate su aplikacijomis, tuo geriau suprasite sėkmingų aplikacijų savybes ir ko ieško vartotojai. Kuo daugiau galvosite kaip vartotojas, tuo didesnės sėkmės pelnysite.“

„Jums reikia tapti priklausomu nuo aplikacijų, jei norite būti sėkmingas tiekėjas“, - sako Chadas. Jis vis dar reguliariai parsisiunčia geriausias dvidešimt aplikacijų ir kruopščiai jas studijuoja. „Tai mano sėkmės pagrindas.“

Kitas patarimas pradedantiesiems: „Pasidarykite rinkos tyrimus prieš pateikdami idėją - daugelis žmonių pernelyg skuba.“

Užuot neapkentę, mokykitės

Kitaip tariant, pamatykite, ką daro sėkmingos aplikacijos, ir tuomet raskite būdą tai padaryti dar geriau.

„Kai kurios geriausių aplikacijų idėjos yra esamos aplikacijos pagerinimas ar senos idėjos apsukimas, pasukimas nauja kryptimi“, - sako Chadas.

Būtent tokiu būdu buvo sukurtas „Emoji“, viena sėkmingiausių jo aplikacijų, parsisiųsta dvidešimt milijonų kartų.

„Pirmiausia pažiūrėjau, ką siūlo rinka, parsisiunčiau visus pagrindinius pavyzdžius. Man jie patiko, tačiau pastebėjau įvairovės trūkumą ir ribotą funkcionalumą. Mąsčiau, kaip pagerinti esamas aplikacijas, turint minty, kad Emoji klaviatūra turi ribotą skaičių emocijų ir jų padidinti neįmanoma. O tuomet mane aplankė nušvitimas. Negalėjau padidinti Emoji klaviatūros emocijų skaičiaus, tačiau galėjau įtraukti neribotas emocijas savo aplikacijoje - jas žmonės galėtų siųsti kaip paveikslėlius žinutėmis ar paštu.

Sukūriau aplikaciją, kuri ne tik įgalino Emoji klaviatūrą, bet ir turėjo papildomas 450 emocijų pačioje aplikacijoje ir jomis dalintis buvo galima žinutėmis, paštu, „Facebook“ ir t.t. Aplikacija buvo naudojama nuolatos, kadangi naudotojai turėjo vis grįžti prie jos, norėdami pasiųsti emociją.“

Suformuokite komandą

Kaip rašė Napoleonas Hillas, „Visi vadinamieji genijai veikiausiai šią reputaciją pelnė, nes, atsitiktinai ar ne, suformavo sąjungas su kitais protais ir taip patys „pakilo į viršų“ savo proto vibracijomis.“

Priešingai nei kiti pradedantys verslininkai, Chadas kreipėsi į potencialius konkurentus ir suformavo su jais ryšius. „Ieškojau žmonių, kurie būtų geresni už mane, ir pasiūliau abipusę naudą. Tai buvo didžiulis mano sėkmės komponentas. Tai lyg sportas su draugu - tikrai pagerina rezultatus.“

Kultivuokite sveiką kūną, sveiką protą

„Jei norite sėkmės pamokos, pradėkite tinkamais ingredientais. Sveikas gyvenimas - sėkmės pamatas“, - sako jis.

Chadas dieną pradeda itin daug vertingų medžiagų turinčiomis šviežiomis sultimis, kurios, kaip jis sako, suteikia jo organizmui visko, ko jam reikia. Tuomet jis pašokinėja ant trampino, kuris, kaip jis sako, padeda imuninei sistemai. „Skamba keistai, tačiau tai užtikrina puikų darbą dienos metu.“

Po viso to jis jaučiasi žvalus ir energingas. „Ir kuo geriau jaučiuosi emociškai ir fiziškai, tuo geriau man sekasi.“

Buvusio išsekusio nekilnojamojo turto agento gyvenimas visiškai pasikeitė. Dabar jis gyvena svajonių gyvenimą, dirba tai, ką mėgsta ir lengvai uždirba pinigus. „Dirbu virtualiame pasaulyje uždirbdamas realius dolerius. Keliavau po Australijos dykumą, po Uolinius kalnus, gavau sklandymo sertifikatą, stebėjau mėgstamą komandą NBA finale geriausiose vietose, ir svarbiausia, išmokau nepriimti gyvenimo pernelyg rimtai.“

O didžiausia garbė? Stovėti ant scenos ir duoti interviu apie sėkmės strategijas žmogui, kurio knygos mane įkvėpė ligoninėje - Tonu Robbinsui.

„Tai buvo nuostabi kelionė. Atradau save iš naujo. Galiausiai supratau, ką reiškia atsiverti pasauliui. Dabar galiu daug duoti kitiems. Į viską žiūriu visiškai kitaip.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)