Naudokite benzoilo peroksidą

Dermatovenerologė Tiffany Libby šiai delikačiai problemai spręsti siūlo į pagalbą pasitelkti prausiklius, kuriuose naudojamas benzoilo peroksidas. Jis ne tik naikina bakterijas, sukeliančias spuogus, bet ir atkemša poras bei sumažina uždegimą.

„Vieną kartą per dieną tepkite produktą ant išbertos odos. Palaikius dvi tris minutes švariai nuplaukite, kad ingredientas turėtų pakankamai laiko suveikti, bet kartu ir nesudirgintų odos, – pataria ji. – Kai spuogų nebeliks, rekomenduojama bent kartą per savaitę pakartoti procesą, kad sumažėtų jų atsiradimo tikimybė.

Nušveiskite, bet nedraskykite

Nors jums ir gali kilti pagunda visais įmanomais šveitikliais nukankinti odą, tikintis, kad nuo paviršiaus nusišveis ir spuogai, šiukštu to nedarykite – grūdėtus fizinius šveitiklius palikite ramybėje. Vietoje to dermatovenerologė Neda Mehr siūlo naudoti švelnų silikoninį šveitiklį, kuris atbaido bakterijas.

Jei silikonas gąsdina, galite išbandyti ir cheminius šveitiklius, kurių sudėtyje yra pieno, glikolio arba salicilo rūgščių. Jos panaikina negyvąsias odos ląsteles, kurios gali užkimšti poras.

Galite išbandyti ir arbatmedžio prausiklius. Kaip nurodo N. Mehr, arbatmedis pasižymi antibakterinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis. Naudokite silikoninę dušo kempinę kartu su prausikliu, o po jo užtepkite ant odos benzoilo peroksido. Puiki kombinacija bakterijoms sunaikinti.

Rinkitės kvėpuojančius audinius

Kuo lengvesnis, laisvesnis ir orui pralaidesnis jūsų drabužių audinys, tuo mažesnė tikimybė, kad paūmės folikulitas. Vietoj nailoninių apatinių rinkitės medvilninius, nes prakaitas ir trintis – kombinacija, dėl kurios galimas plauko folikulo uždegimas.

Dermatovenerologė Morgan Rabach pastebėjo, kad pastaruoju metu padaugėja pacienčių, kurios skundžiasi dėl spuogų ant sėdmenų. „Jei mankštinatės, pasistenkite rinktis medvilninius drabužius, kad prakaitas neįstrigtų ant odos“, – įspėja M. Rabach.

O svarbiausia, kad ir kaip būtumėte pavargęs, po sporto privalu palįsti po dušu. Pasak M. Rabach greitas susikaupusio prakaito, aliejų ir nešvarumų nuplovimas, svarbiausias dalykas gydant ir užkertant kelią spuogams ant sėdmenų.

Kreipkitės į dermatovenerologą

Jei paprastos odos priežiūros priemonės nepanaikina problemos, gydytoja M.Rabach siūlo kreiptis į specialistą. Dermatovenerologai, atsižvelgdami į situaciją, gali išrašyti kremą, kurio sudėtyje yra klindamicino. Tai – antibiotikas, kuris naudojamas uždegimui nuraminti bei bakterijoms, sukeliančioms spuogus, naikinti.

Išbandykite lazerį

Jei niekada neturėjote spuogų ant sėdmenų, tačiau pastaruoju metu jų atsiranda vis dažniau ir daugiau, gydytoja N. Mehr įtaria, jog tikėtina, kad jums pasireiškė folikulitas. „Bakterijos, užuot patekusios į išorinį pasaulį iš porų, pasiliko viduje susekdamos plauko folikulą, – aiškina ji. – Taigi, svarbiausia tokiu atveju sunaikinti plauko folikulo šaknį.“

Ir geriausias būdas tai padaryti – lazeriu. Plaukų šalinimas lazeriu ne tik užkirs kelią folikulitui, bet ir padės sumažinti randus, kurie galėjo atsirasti kaip spuogų pasekmė. Jei prisibijote lazerio procedūrų ir vietoj to renkatės plaukelių šalinimą cukraus ar vaško depiliacijos pagalba, tai N. Mehr įspėja, kad tai ne tas pats.

„Depiliacija leidžia išorinėms bakterijoms patekti į vidų. Dėl jų atsiranda spuogai, o vėliau ir randai“, – pabrėžia ji.