„Bright Side“ parinko mitybos specialistų patarimų apie avokadų naudą, jų pavartojus mėnesį laiko kasdien:

1. Pagerėja inkstų veikla

Avokadai turi daug kalio, tad jei streikuoja inkstų veikla, būtinai įtraukite į savo racioną avokadų. Tyrimais įrodyta – kasdien valgant avokadų, ima geriau funkcionuoti inkstai.

2. Burnos kvapas tampa gaivesnis

Dairotės natūralaus burnos gaiviklio? Avokadai pasižymi antibakterinėmis ypatybėmis, tad, kartą per dieną suvalgius avokadą, burnoje naikinamos bakterijos.

3. Pagerėja regėjimas

Kasdien suvalgant po vieną vidutinio dydžio avokadą, sustiprėja akys, pagerėja regėjimas. Taip yra todėl, kad avokadai – antioksidantai, turintys ir antiuždegiminių ypatybių, dėl to jie didina organizme karotenoidų lygį.

4. Sustiprėja imuninė sistema

Jei pastebėjote, kad dažniau nei įprastai kimba peršalimas, tikėtina, kad imuninė sistema reikalauja daugiau dėmesio. Žinoma, kad kai kurios avokaduose esančios medžiagos stiprina imuninę sistemą, saugo nuo virusų ir kitokių infekcijų.

5. Sumažėja kraujospūdis

Besiskundžiantiems aukštu kraujospūdžiu patartina įsidėmėti, kad avokadai – patikimi jūsų pagalbininkai. Juose daug kalio ir liuteino, o šios medžiagos saugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų, didina organinių junginių – lipidų kiekį organizme.

6. Gerėja kepenų veikla

Kepenys atsakingos už daugelį organizme vykstančių cheminių procesų, labai svarbu, kad šis organas būtų sveikas ir tinkamai funkcionuotų. Avokadai mažina kepenims padarytą žalą, tad įtrukti avokadų į savo mitybą – sumanus sprendimas.

7. Lengviau lieknėjama

Per didelis svoris, nutukimas – viso pasaulio problema. Svarbu konsultuotis su specialistais, o šiaip įrodyta, kad svorį mažina avokadai. Jie stiprina sotumo jausmą, daro teigiamą poveikį žarnyno hormonams.

8. Veiksmingesnė vėžio prevencija

Žinome, kad sveikai, subalansuotai maitinantis apsisaugoma nuo kai kurių vėžio rūšių. Avokaduose yra citotoksinių medžiagų, kurios naikina vėžines ląsteles ir trukdo vėžiui plisti.

9. Pagražėja oda

Galite valgyti avokadų arba daryti iš jų kaukę veidui – avokadai išskirtinai naudingi odai. Juose esantys karotenoidai saugo nuo ultravioletinių spindulių, veido ir kūno oda būna skaistesnė, lygesnė.

10. Palengvėja artrito simptomai

Artrito varginami žmonės skundžiasi sąnarių skausmu. Avokadai gali padėti šiuo atveju – juose yra antioksidantų, skausmą malšinančių medžiagų.

11. Gerėja koncentracija

Jei pajutote, kad sunku susikaupti, atlikti kasdienes užduotis, neskubėkite virtis eilinio kavos puodelio, verčiau suvalgykite avokadą. Moksliškai įrodyta, kad avokadų valgantys žmonės džiaugiasi geresne smegenų veikla, spartesne koncentracija.

12. Tikėtina, kad sumažės cholesterolio ir trigliceridų kiekis

„Avokadas per dieną – ir cholesterolio lygis nepadidės“, – tikina Harvardo universiteto mokslininkai. Avokaduose gausu ląstelienos, mononesočiųjų riebalų, augalinių sterolių – šios medžiagos mažina cholesterolio lygį.