Ne visada lengva nustatyti priežastį, kodėl susilpnėjo nagai, o juo labiau – rasti tinkamiausią būdą jiems stiprinti. Nagai susilpnėja dėl dirbtinių nagų priauginimo procedūrų, genetinių priežasčių, ligų, dehidratacijos, šalutinio vaistų poveikio ir kitokių priežasčių, kurių gali būti daug, svetainėje shape.com aiškina Teksase dirbanti Amerikos dermatologų akademijos narė, daktarė Flora Kim. Kad ir kokia būtų priežastis, rezultatas – toks pat: silpni, skilinėjantys, lūžinėjantys nagai. Jei jūsų nagai silpni, tikriausiai svarstote, kaip gi juos sustiprinti.

Pasiskaitykite ekspertų patarimų, kokiais būdais sutvirtinti nagus:

Įpraskite tepti nagų odeles specialiu aliejumi.

Jei norite turėti sveikus, stiprius nagus, viena iš svarbiausių jų priežiūros priemonių – nagų odelių aliejus, kurį garsenybių nagų stilistė Pattie Yankee pataria naudoti reguliariai. „Reikia įmasažuoti aliejų į angų pagrindą ir į odelę, – teigė ji. – Įmasažuojant į tą zoną aliejų, pamaitinsite nago guolį (lot. matrix unguis), kurį dengia nago plokštelė. Tada nagai augs sveiki.“

P. Yankee siūlo rinktis aliejų mišinį, kurio pagrindas būtų simondsijų aliejus. „Jo molekulės pakankamai mažos ir įsiskverbia į nago plokštelę“, – teigė ji. (Simondsijų aliejus yra lengvas, jis puikiai įsigeria į odą, o nago plokštelė yra porėtesnė nei oda.) Specialistė taip pat rekomenduoja migdolų ir dygminų aliejus – jie maitina, stiprina nagus.

Aliejų ir jų mišinių nagų odelėms yra daug, jums tereikia išsirinkti patinkantį.

Darykite voneles nagams

Kad odelės ir nagai būtų dar labiau pamaitinti, P. Yankee rekomenduoja du ar tris kartus per savaitę daryti nagų voneles iš dviejų ingredientų. Ji pataria naudoti citrinų sultis, kurios dėl didelės vitamino C koncentracijos pašviesina ir sustiprina nagus, bei alyvuogių aliejų, kuris drėkina odą ir nagus. Štai kaip reikėtų daryti:

  • Nusivalykite visus nagų lako likučius. Dubenėlyje sumaišykite pusę stiklinės citrinų sulčių ir pusę stiklinės alyvuogių aliejaus. Šį mišinį maždaug 30 sekundžių pašildykite mikrobangų krosnelėje, kad jis taptų maloniai šiltas.
  • Panardinkite pirštus į dubenį ir pamirkykite 5 – 10 min.
  • Praėjus šiam laikui, aliejaus likučius įmasažuokite į nagus. Tuomet apsimaukite medvilnines pirštines ir palikite jas per naktį, kad naudingosios medžiagos dar geriau įsigertų.

Pagalvokite, kaip dažnai lakuojate nagus

Foto: Fotolia


Be to, kad pagerina nagų išvaizdą, nagų lakas gali atlikti apsauginio sluoksnio funkciją. „Galite padengti nagą apsauginiu sluoksniu – spalvotu, skaidriu ar nagą stiprinančiu laku. Svarbiausia, kad jis sudarytų barjerą, – teigė P. Yankee. – Vanduo gali prasiskverbti pro nago plokštelę, nes ji yra porėta, o tai suminkština ir susilpnina nagą. Lakas ant nago paviršiaus tampa savotišku šarvu ar apsauginiu skydeliu“.

Dėl šios priežasties ji siūlo visuomet dengti nagus laku, išskyrus tuos atvejus, kai daromos aukščiau minėtos nagų vonelės. Nemėgstate spalvotų nagų? Jokių problemų: tą pačią funkciją gali atlikti skaidri nagų stiprinimo priemonė. Dar vienas patarimas: bent vieną savaitę per mėnesį leiskite pailsėti nagams nuo tokių stipresnių priemonių kaip gelinis lakas ar akrilas.

Kreipkitės į gydytoją

„Vitaminai ir mineralai yra itin svarbūs, norint turėti sveikus nagus, – sako F. Kim. – Tačiau šiame intensyviame pasaulyje gali būti sudėtinga kiekvieną dieną gauti tinkamą maistinių medžiagų kombinaciją. Taigi labai rekomenduoju rasti tinkamus maisto papildus, kurie užtikrintų, kad kiekvieną dieną gausite reikiamų medžiagų“. (Pavyzdžiui, viena dažniausių priežasčių yra mažas geležies kiekis. Biotino trūkumas taip pat gali turėti reikšmės, bet jo deficitas yra gana retas.) Jūsų gydytojas, atlikdamas kraujo tyrimus ir aptardamas jūsų mitybą, gali nustatyti, kokių medžiagų jums trūksta.

Nors ne kiekvienas sveikatos specialistas pripažįsta kolageno papildų naudą nagams, F. Kim šioje srityje regi didžiulį potencialą (Jei atvirai, ji sukūrė plaukams, odai ir nagams skirtus kolageno miltelius savo pačios odos priežiūros priemonių linijai.) „Kad turėtum sveikus nagus, reikia turėti statybinės medžiagos sveikų nagų auginimui, – teigė ji. – Daugybė mokslinių tyrimų rekomenduoja vartoti geriamus maisto papildus su bioaktyviais kolageno peptidais“. Vienas nedidelio masto tyrimas parodė, kad geriami kolageno peptidai turėjo teigiamos įtakos nagų augimo greičiui ir skilinėjimui.

Gydytojas taip pat gali atmesti kitas potencialias sveikatos bėdas, dėl kurių galėtų lūžinėti nagai, pavyzdžiui, problemas su skydliauke, pažymi F. Kim. Jis taip pat gali rekomenduoti receptinį gydymą, nelygu jūsų situacija. „Egzistuoja kelios receptinės intervencijos, kurių efektyvumą nagams yra patvirtinę moksliniai tyrimai“. Tai galėtų būti tazaroteno (retinoido – vitamino A darinio) tepaliukai ar kitos receptinės priemonės.

Kiek reikia laiko, kad nagai sustiprėtų?

Kad ir kaip gydytumėte savo nagus, nesitikėkite, kad pokyčius pastebėsite per vieną naktį. „Pokyčiai gali užtrukti kelis mėnesius. Kojų nagams prireiks daugiau laiko, negu rankų nagams, nes pirmieji lėčiau auga, – įspėja F. Kim. – Žmonės pernelyg greitai pasiduoda. Deja, nėra itin skubių sprendimų, jei norite turėti tikrai sveikesnius nagus“. Nagai gali sustiprėti tik po kelių mėnesių, nelygu jūsų individualus nagų augimo greitis, taigi būkite kantrūs.

Daug kas priklauso ir nuo jūsų genetikos. Nagų augimui gali turėti įtakos jūsų genetinė sandara ar tokios ligos kaip psoriazė ar skydliaukės sutrikimai. „Kai kurie žmonės gali būti genetiškai linkę turėti silpnesnius nagus, todėl bet kokios intervencijos užtruks ilgiau, kad duotų regimą rezultatą. Deja, bet pagerėjimo laipsnis taip pat bus kur kas mažesnis, – sakė F. Kim. – Tačiau turint kantrybės ir atkaklumo, tai yra įmanoma“.