„Kaip klimatas ir orai veikia mūsų savijautą, taip ir kiekvieno kurorto ypatybės, čia augantys medžiai duoda grąžos mūsų savijautai“,– teigia ji.

Kas tinka sveikam, netinka sergančiam

Lietuvoje atstumai tarp kurortų nedideli, visi jie labai skirtingi, todėl tai, kas tinka sergančiam viena liga, gali visai netikti sergant kita.

„Turime devynis kurortus: Anykščiai, Birštonas, Druskininkai, Ignalina, Likėnai, Neringa, Palanga, Trakai ir Zarasai. Kadangi visų jų klimatinės sąlygos skiriasi, jos daro įtaką ir žmonių sveikatai, mat organizmą veikia skirtingas mikroklimatas“, – sako klimatologė Audronė Galvonaitė.

Audronė Galvonaitė

„Žmonės grožisi pušimis, dėl jų specialiai traukia į kurortus. Vis dėlto ne visiems pušynai tinka. Jie nėra pageidautini širdininkams. Atkreipkite dėmesį, kiek jų numiršta būtent Druskininkuose, kurie apsupti pušų. Pušynai ypač tinkami sergantiesiems plaučių ligomis, o širdininkams verčiau rinktis poilsį lapuočių miškų apsuptose vietose“, – kalba klimatologė.

Svarbu kurorto ypatybės

Foto: DELFI / Tadas Markevičius


Be to, anot A.Galvonaitės, skiriasi ne tik klimatas, bet ir kiekvieno kurorto ypatybės: vienuose randamas gydomasis purvas, kitur – mineralinio vandens šaltiniai. Vis dėlto tuose pačiuose kurortuose gali būti randama ir to, ir to, taigi suabsoliutinti nereikėtų.

„Organizmas turi ne tik širdį ir plaučius, todėl kurorte praleisti tam tikrą laiką naudinga ir kitiems organams. Tačiau, kai to laiko nedozuojame, o iš kurorto semiame viską, ką galime, gali rastis ir problemų“, – įspėja ji.

Bijote lietaus? Klimatologė sako šis neturėtų atbaidyti nuo sveikatinimo. Mat nulijus oras išsigrynina, valomi plaučiai.

„Manęs klausia, kada geriausiai važiuoti į pajūrį? Visada sakau – visus metus. Bamba, kad lyja. Ir gerai – kai lyja, vaikščiokite ir kvėpuokite, kur švarus oras, o netūnokite mieste ant šaligatvių. Taip valysite plaučius“, – ir lietuje įžvelgti pliusų ragina pašnekovė.