Lengviau gyja kirptinė žaizda

Itin delikačios kūno vietos – tarpvietės plyšimas – viena dažniausių gimdymo komplikacijų ypač pirmą kartą gimdančioms moterims, rašoma atsiųstame pranešime spaudai.

„Tarpvietei plyšus pažeidžiami audiniai ne tik plyšimo srityje, tačiau ir virš jos. Siekiant išvengti tarpvietės plyšimų, dažnai tarpvietė kerpama. Plėštinės žaizdos kraštai nelygūs, didesnis ir jos paviršius. Lyginant su kirptine žaizda, plėštinė dažniau užsikrečia bakterijomis ir sunkiau gyja“, – aiškina gydytoja akušerė-ginekologė L. Čiaplinskienė.

Tarpvietės gijimo procesas gali užtrukti iki 6–8 savaičių. Šiuo laikotarpiu moteris vargina tarpvietės skausmas ir tempimo jausmas, sunku sėdėti, po šlapinimosi peršti tarpvietę, kartais net gali kraujuoti.

Šaltalankių kompresai nepagreitina gijimo

Prieš kelis dešimtmečius moteriai išoriniai lytiniai organai būdavo apiplaunami gulint ant basono keturis kartus per dieną su dezinfekuojančiais tirpalais. Viena pagrindinių tarpvietės plyšimų priemonių buvo šilto vandens ir ramunėlių vonelės, oro vonios ar šaltalankio kompresai.

„Tačiau nei papildomos žolelių vonelės, nei gydomieji tepalai tarpvietės žaizdos gijimo nepagreitina, – teigia gydytoja. – Šiais laikais moterys tarpvietės pogimdyvinius plyšimus bei makšties žaizdas gali gydytis efektyviais ir šiuolaikiniais gydymo metodais.“

Gydytoja pataria, kad nėra reikalo dėti į rankšluostį suvyniotą ledo pūslę siekiant sumažinti tarpvietės skausmus. Žinoma, reikia laikytis gydytojų rekomendacijų.

Kitas patarimas moterims po gimdymo – geriau dėvėti medvilnines, o ne sintetinio pluošto apatines kelnaites. Sintetinė medžiaga trikdo natūralią oro cirkuliaciją ir apsunkina gijimo procesą.

Gimdymas
Foto: Shutterstock


Negalima maudytis jūroje ar baseine

Tam, kad būtų išvengta infekcijos pavojaus, kol žaizda nesugijo, negalima maudytis baseine, jūroje ar ežere, rekomenduojama maudytis po dušu, o ne vonioje.

Pageidautina 6–8 savaites po gimdymo neturėti lytinių santykių, kol gimda ir mažojo dubens organai sugrįš į normalią būseną.

„Pirmosiomis dienomis po gimdymo moteris patiria didžiulį ir emocinį krūvį. Taigi, labai svarbu naudoti veiksmingas gydymo priemones, siekiant palengvinti moters gyvenimo kokybę pogimdyviniu laikotarpiu. Viena efektyviausių priemonių, pasižyminčių greitu gydomuoju poveikiu yra Multi-Gyn kompresai. Tai biologiškai aktyvūs kompresai, skirti naudoti išorinių lytinių organų priežiūrai: vulvos ir lytinių lūpų, makšties ir išangės srityje. Jie palengvina nemalonius pojūčius tarpvietės ir išangės srityje, puikiai tinka gydyti įplyšimams ir įtrūkimams“, – dalinasi patarimais gydytoja.

Šie kompresai yra taip pat efektyvi priemonė ir esant hemorojui. Jie sudaryti iš natūralių medžiagų, todėl gali būti naudojami ir nėštumo metu, ne tik po gimdymo.

Kompresų sudėtyje esančios biologiškai aktyvios medžiagos skatina natūralų pažeistų audinių gijimo procesą, sumažina patinimą, stabdo bakterijų vystymąsi ir saugo nuo infekcijų. Šie kompresai tiesiogiai malšina nemalonius pojūčius išorinių lytinių organų srityje, tokius kaip padidėjęs jautrumas ar niežulys. Dėl to suteikiamas raminamasis poveikis pažeistų audinių srityse.