Orgazminis, arba ekstazinis, gimdymas – tai toks gimdymas, per kurį moteris patiria orgazmą. Nors taip nutinka gana retai (remiantis vieno tyrimo išvadomis tik 0,3 proc. moterų), visgi toks reiškinys išties egzistuoja.

„Gimdant vykstanti dubens raumenų ir nervų stimuliacija gali sukelti spontanišką orgazmą, – sako akušerijos ir ginekologijos specialistė, Jeilio medicinos mokyklos profesorė Mary Jane Minkin. – Jei taip nutinka, visada stengiuosi nuraminti pacientes, sakydama, kad viskas gerai.“

Vadinasi, viskas gerai? Tiesą sakant, gal net puiku! Anot M. J. Minkin, gimdant patiriamas orgazmas nekelia jokios grėsmės nei motinai, nei kūdikiui. Tuo metu tiesiog įvyksta dar viena serija susitraukimų, tik šįkart malonių, o ne skausmingų, kokie būna sąrėmiai.

Jei kūdikiui per gimdymą jokios grėsmės nekyla, nerimauti dėl orgazmo tikrai neverta. „Tai tarsi prizas mamai, – sako M. J. Minkin. – Jis nėra pavojingas, nesutrikdo kraujotakos.“

Jei taip, tai galbūt verta pamėginti gimdant sukelti sau orgazmą?

Tikra tiesa, kad yra moterų, kurios taip ir daro arba bent bando. Kai kurie specialistai mano, kad šia idėja moterys užsikrėtė perskaičiusios 2010-aisiais pasirodžiusią knygą „Orgasmic Birth: Your Guide to a Safe, Satisfying, and Pleasurable Birth Experience“ (laisvas vertimas – „Orgazminis gimdymas. Kaip saugiai, maloniai ir palaimingai pagimdyti“). Knygos autorės Elizabeth Davis ir Debra Pascali-Bonaro diskutuoja apie tai, kaip gimdymą paversti stiprybės moteriai suteikiančia, malonia patirtimi.

Pasak jų, vaikelio atėjimas į pasaulį turėtų būti kelios intensyvios ir palaimingos veiklos valandos. Aišku, tai visiška priešingybė įtampai ir skausmui, su kuriais daugelis moterų tapatina gimdymą.
Ir vis dėlto – gal knygos autorių išsakyta mintis – reali siekiamybė? Tikrai yra tuo patikėjusių: kai kurios moterys bando privesti save prie orgazmo masturbuodamosi arba užsiimdamos seksu (taip taip – jau prasidėjus gimdymui). Pasak E. Davis ir D. Pascali-Bonaro, orgazmas papildo gimdymą keliomis palaimos akimirkomis. Tai dar ne viskas: jei jo pasiekiama padedant partneriui, poros santykiai gali pakilti į ypač aukštą intymumo lygį.

Orgazminis gimdymas pageidautinu kartais laikomas ir todėl, kad tai – malonus būdas atitolti nuo gimdant patiriamo diskomforto. Kaip rodo kai kurie tyrimai, orgazmas turi analgetinį (t. y. skausmą mažinantį) poveikį. Vieno 2015-aisiais atlikto tyrimo išvadose nurodoma, kad gimdant patiriama ekstazė lig šiol nepelnytai ignoruojama kaip skausmą malšinanti priemonė.

Dar vienas orgazmo teikiamas pranašumas – mažutė tikimybė, kad palengvės gimdymas. Visgi stebuklo tikėtis neverta: anot M. J. Minkin, akivaizdaus palengvėjimo greičiausiai neįvyks.

Ar ne įtikinamai skamba argumentai? Tik ar įmanoma užsitikrinti orgazminį gimdymą?

Jei orgazminio gimdymo idėja jums priimtina, gal verta pagalvoti apie gimdymą namuose?

Kodėl? Sąmoningam orgazminiam gimdymui paprastai būtina masturbacija arba lytiniai santykiai (kai kurias moteris didysis O gali ištikti vien nuo minčių, tačiau tokių mažuma), o ligoninėje privatumas, nekalbant jau apie atitinkamą aplinką, bemaž neįmanomas.

Atminkite, kad pasirinkusios tokį scenarijų, jį įgyvendinti turėtumėte dar nenubėgus vaisiaus vandenims.

Kai vandenys nubėga, į vaginą įterptas sekso žaisliukas, pirštas arba partnerio varpa gali padidinti infekcijos riziką, perspėja M. J. Minkin.

Taip pat žinotina, kad prie epidūrinės nejautros orgazmo nepatirsite, kadangi jis neįmanomas be intymios stimuliacijos ir atitinkamų pojūčių, o taikant epidūrinį nuskausminimą visa šiam reikalui būtina sritis tampa nejautri.

M. J. Minkin taip pat pamini, kad orgazminiai gimdymai – mažai moksliškai tyrinėtas reiškinys, todėl jei ieškote patvirtinto būdo, padėsiančio gimdant (tinkamai) pasiekti orgazmą, žinokite, kad jo tiesiog nerasite. Pagaliau, orgazmo patyrimas yra labai intymus išgyvenimas, vienoms moterims pasiekiamas vienaip, kitoms – kitaip.

Pabaigai telieka pasakyti, kad gimdant patiriamas orgazmas gali paversti gimdymą malonesniu, intymesniu ir net smagesniu procesu, be to, nesukelia jokios rizikos, todėl nekeista, jei kai kurios moterys juo susivilioja.