Svetainėje health.com išvardyta keletas šių daržovių teikiamų pranašumų.

Gerina kaulų būklę

Vienas iš svarbiausių agurkuose esančių naudingų komponentų yra vitaminas K. Jis tiesiog būtinas kaulams. Su puodeliu neluptų agurkų pavyksta gauti daugiau nei 20 proc. rekomenduotinos šio vitamino dienos normos. Vitaminas K dalyvauja kaulų atsinaujinimo procesuose. Jo stygių mokslininkai sieja su osteoporoze ir kaulų lūžių rizika.

Teigiamai veikia širdį ir kraujagysles

Agurkuose gausu įvairių antioksidantų. Vieni iš jų – flavonoidai. Šie organiniai junginiai mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Naudos gali suteikti ir agurkų sėklos. Neseniai buvo paskelbta apie tyrimą, kurį atliekant nedidelė grupelė asmenų, kuriems buvo nustatytas šiek tiek padidėjęs kraujo lipidų kiekis, kasdien turėjo pavartoti džiovintų agurkų sėklų ekstrakto. Praėjus lygiai šešioms savaitėms buvo pastebėta keletas teigiamų pokyčių, tokių kaip sumažėjusi bendrojo cholesterolio koncentracija, sumažėjęs blogojo ir padidėjęs gerojo cholesterolio lygis, taip pat sumažėjęs trigliceridų kiekis.

Aprūpina organizmą skysčiais

Iš vieno agurko pavyktų išspausti net 194 gramus skysčio, o jei agurkų griežinėliais pagardinsite vandenį, jis įgaus malonų skonį, todėl tikėtina, kad jo daugiau išgersite.

Gelbsti reguliuojant svorį

Yra trys priežastys, dėl kurių agurkai rekomenduotini antsvorio turintiems žmonėms. Pirmiausia, jie nekaloringi, tačiau turi pakankamai skrandį užpildančios ląstelienos ir vandens. Vienas vidutinio dydžio agurkas turi tiek pat kalorijų, kiek ketvirtadalis obuolio, o iš 4 gramų angliavandenių pusantro tenka ląstelienai. Minėtina, kad humusas su vidutinio dydžio nuluptu agurku turi šimtu kalorijų 15 gramų angliavandenių mažiau nei tas pats humusas su pitos (graikiškos duonos) traškučiais, tačiau daug efektyviau užpildo skrandį.

Padeda sumažinti vėžio riziką

Kaip ir linų sėmenys bei sezamų sėklos, taip pat lapiniai, gūžiniai kopūstai, brokoliai, braškės, abrikosai ir kiti vaisiai bei daržovės, agurkai turi tam tikrų natūralių medžiagų, vadinamų lignanais. Virškinimo trakte tarpstančios bakterijos paverčia lignanus prie estrogenų receptorių prisitvirtinančiais junginiais. Remiantis kai kurių mokslininkų pateiktais preliminariais duomenimis, lignanai gali padėti užkirsti kelią su estrogeniniu poveikiu siejamoms vėžio rūšims, įskaitant krūties, kiaušidžių, gimdos ir prostatos vėžį.

Ramina ir lygina odą

Agurkų griežinėlių kaukė efektyviai mažina akių paburkimą. Vardijant sudedamąsias agurkų dalis, visų prima derėtų paminėti vandenį, tačiau negalima pamiršti ir vitamino C bei kofeino rūgšties – natūralios priešuždegiminį poveikį turinčios medžiagos. Šis derinys efektyviai ramina odą, mažina jos sudirgimą ir patinimą. Dėl šių priežasčių agurkai nuo seno naudojami kaip lengviausiai prieinama priemonė aknei ir lengviems nudegimams nuo saulės gydyti.

Šalina blogą burnos kvapą

Blogas burnos kvapas paprastai atsiranda bakterijoms atakuojant burnoje užsilikusius maisto gabalėlius. Agurkuose esantis skystis, lygiai kaip ir juos kramtant išsiskiriančios seilės, tarsi išvalo burną nuplaudamas visus prasto kvapo sukėlėjus.

Taigi, tie, kurie dievina agurkus, tikrai daug išlošia. Telieka tik pagirti, jei jų griežinėlius triauškiate kaip užkandžius, beriate į vandenį, o salotų be šios daržovės tiesiog neįsivaizduojate. Agurkais kuo puikiausiai galima kabliuoti avokadų užtepėlę, sezamų pastą, pesto padažą arba alyvuogių tapenadą. Pamarinavus su kitomis daržovėmis agurkus galima patiekti kaip šaltą garnyrą.