Nauja formulė

Aliejaus sudėtyje neturintys produktai anksčiau buvo standartinis receptas blizgančios odos savininkėms. Tačiau Majamio odos instituto įkūrėja dr. S.Manjula Jegasothy pabrėžia, kad šiandieniniai veido aliejai nuėjo ilgą kelią ir savo formule gerokai skiriasi. „Dauguma didžiųjų vaistų kompanijų sukūrė tokios formulės aliejų, kuris tuo pačiu metu tiek atlieka savo funkciją, tiek leidžia jaustis gerai net turint riebią odą“, – sakė gydytoja, pati turėdama pastarojo tipo odą.

Veido aliejai gali padėti išlyginti veido spalvą, o tai yra gyvybiškai svarbu norint natūraliai subalansuoti odos riebalų liaukos veiklą. „Elastinga, drėgna ir sveika oda yra daug mažiau linkusi į bėrimus ir kitas problemas“, – paaiškina gydytoja.
Pasak jos, ypač šaltame ir sausajame ore, taip pat – naudojant gydomąsias nuo spuogų priemones, kurios gali išdžiovinti odą, protingas veido aliejų naudojimas gali būti labai naudingas.

Kokie aliejai tinka

Be abejo, ne visi aliejai yra tinkami veido priežiūrai. Ką reikėtų žinoti, jei norite rinktis šį priežiūros būdą? „Ideali tekstūra riebiai odai yra lengvas, šilkinis riebumas, kuris nedelsiant išgaruoja ir neapsunkina odos“, – teigia M.Jegasothy. Ji rekomenduoja aliejus, kurie prilygsta antioksidantams, pavyzdžiui, erškėtuogių, vynuogių kauliukų aliejus, taip pat pasižymintis stipriu uždegimą slopinančiu poveikiu.

„Pelargonijų aliejus padeda kontroliuoti aliejaus gamybą. O jojobos aliejus yra panašios į odos sebumą struktūros, todėl yra tinkamas riebiai ir probleminei odai, taip pat jis natūraliai drėkina“, – teigia dermatologas dr. Debra Jalimanas.

„Kadangi riebi oda stokoja būtinų riebiųjų rūgščių, pasirinkite aliejus, kuriuose yra daug linolo rūgšties, pavyzdžiui, kanapių, kvapniųjų kanangų, levandų ir nakvišų aliejus“, – sako gydytojas dermatologas prof. dr. Neil Sadick. Jis pridūria, kad minėtieji erškėtuogių ir vynuogių kauliukių aliejai taip pat gausūs linolo rūgšies.

„Jei jūsų oda linkusi į problemas, geriausias pasirinkimas yra arbatmedžio aliejus“, – sako dermatologas dr. Dhaval G.Bhanusali.

Tyrimai parodė, kad arbatmedžio aliejus yra puiki alternatyva tiems, kurių oda netoleruoja ar pernelyg išdžiūsta dėl spuogų šalinimo priemonėse esančių ingredientų, pavyzdžiui, benzoilo peroksido. Pasak specialisto, argano aliejus – dar vienas produktas, kuris ilgainiui gali sumažinti odos riebalinių liaukų gamybą. Rekomenduojamos šio aliejaus kaukės nakčiai.

Kaip naudoti

„Blizgios odos savininkėms veido aliejus geriausia patariama naudoti prieš naktį, po valymo, kad oda galėtų absorbuoti ingredientus, hidratus ir subalansuoti riebalinių liaukų gamybą miego metu“, – patarė N.Sadick. Reikėtų laikykis ant buteliuko esančių nurodymų, paprastai rekomenduojama naudoti vos 2–3 lašus.

M.Jegasothy patarė prieš naudojant veidui aliejų išbandyti juo patepti nedidelį odos plotą ir išbūti taip visą dieną. Tai leis įsitikinti, kad aliejus nepadidina blizgesio ir nekemša porų.

Toks testavimas ypač svarbus naudojant produktą, kurio sudėtyje yra eterinių aliejų, nes jie gali ir sudirginti odą (ypač arbatmedžio, kvapniųjų kanangų aliejai). Jei nesate pasiruošę naudoti veido aliejus, galite pradėti nuo valomojo aliejaus. Jis yra įmasažuojamas ant sausos odos ir kruopščiai nuplaunamas, taigi visiškai tinka riebiai odai, nes ant jos nepasilieka.

Ko reikėtų vengti

„Mineralinis aliejus ir stearatas dešimtmečiais buvo žinomi kaip turintys komedogeninį poveikį, t.y. kemšantys poras ir galintys paskatinti formuotis spuogus“, – sako dermatologė M.Jegasothy. Tokių aliejų sąraše atsiduria kviečių gemalų, taip pat – populiarieji kokosų, alyvuogių, avokadų aliejus. Nors jie puikiai gali tikti jūsų plaukams ir rankoms, šie aliejai yra per sunkūs riebiai odai.