Nors ji tikrai padeda sumažinti cholesterolio bei trigliceridų kiekius ir pagerina raumenų veiklą bei treniruotės efektyvumą rezultatus, jos stebuklingos savybės deginti riebalų sankaupas iki šiol nėra patvirtintos.

Sveikų normalaus svorio žmonių organizmuose žalioji arbata gali paspartinti riebalų oksidaciją po sporto treniruotės ar kurį laiką po valgio. Tačiau to nepakanka, kad šis gėrimas būtų įtrauktas į efektyvius dietos ir sporto planus, rašo svetainė curejoy.com.

Taigi kas privertė žmones manyti, kad žalioji arbata padeda lieknėti ir atsikratyti riebalų? Panagrinėkime atidžiau šiuos tvirtinimus ir tikrąją naudą, kurią žalioji arbata gali pasiūlyti šioje sferoje.

Žaliosios arbatos junginiai padeda paspartinti riebalų oksidaciją

Žalioji arbata turi junginių, vadinamų epigalokatechino galatais (EGCG) – manoma, kad jie padeda paspartinti riebalų oksidaciją. Buvo pasirodę pranešimų, kad jie padidina riebalų oksidacijos tempus net 33 proc. Vienas tyrimas nustatė, kad nutukusiems vyrams, vartojusiems nedideles – 300 mg – EGCG dozes, per dvi valandas po valgio pagreitėdavo popietinė riebalų oksidacija. Tačiau didesnės 600 mg dozės tokio poveikio neturėdavo.

Atskiras tyrimas parodė, kad sveikų vyrų organizmuose po vidutinio intensyvumo treniruotės žaliosios arbatos ekstraktai riebalų oksidaciją padidindavo 17 proc., palyginus su tais atvejais, kai buvo vartojamas placebas.

Tačiau reikia pažymėti, kad šių tyrimų mastai buvo maži, ir norint patvirtinti žaliosios arbatos poveikį riebalų oksidacijai, reikėtų atlikti daugiau tyrinėjimų.

Kiti būdai, kaip žalioji arbata gali padėti turintiems problemų dėl svorio ir riebalų

Nors žaliosios arbatos savybės deginti riebalus nėra patvirtintos ir reikalauja tolesnių studijų, žalioji arbata gali padėti įveikti kitus įprastus iššūkius, kylančius antsvorio turintiems žmonėms.

Mažina cholesterolio kiekį

Teigiama, kad žalioji arbata mažina cholesterolio kiekį organizme. Šis poveikis yra viena priežasčių, kodėl manoma, kad žalioji arbata padeda atsikratyti riebalų. Nors kiekvieną dieną gurkšnojant žaliąją arbatą, riebaliukai ant juosmens stebuklingai neištirps, ji tikrai padės sumažinti bendrą riebalų dalį ir „blogojo“ cholesterolio – mažo tankio lipoproteinų – kiekį.

Dėl tokio žaliosios arbatos antioksidantų poveikio šis gėrimas padeda kovoti su koronarine širdies liga ir ateroskleroze – dviem svarbiomis kardiovaskulinėmis ligomis, kurios puola antsvorio ar riebalų perteklių turinčius žmones.

Mažina trigliceridų kiekį

Tyrimai rodo, kad žalioji arbata taip pat mažina trigliceridų lygį. Per vieną tyrimą su gyvūnais paaiškėjo, kad tie tiriamieji, kurie buvo šeriami daug riebalų turinčiu maistu ir girdomi žaliosios arbatos ekstrakto tirpalais, turėjo mažesnius trigliceridų kiekius negu tie gyvūnai, kurie buvo šeriami riebiu maistu ir girdomi tik distiliuotu vandeniu. Manoma, kad tokį poveikį daro žaliojoje arbatoje esantys natūralūs antioksidantai epikatechinai.

Didina raumenų jėgą ir padeda sudeginti daugiau kalorijų

Mūsų organizmą sudaro raumenys bei riebalai, ir, paprastai tariant, kuo daugiau žmogus praras riebalų, tuo geresnį raumenų ir riebalų santykį jis turės. Kita vertus, jei žmogus sugeba stiprinti raumenis ir juos treniruoti, jis sudegina daugiau kalorijų ir paspartina medžiagų apykaitą. Taip yra dėl to, kad riebalai degina mažiau kalorijų negu raumenys. Taigi kuo daugiau raumenų auginsite, tuo greitesnė bus jūsų medžiagų apykaita.

Vienas tyrimas parodė, kad po tokių neintensyvių treniruočių kaip tai či pavartojus žaliosios arbatos polifenolių, tyrimo dalyviai pajuto raumenų jėgos padidėjimą. Nors šis tyrimas buvo atliekamas su moterimis, išgyvenusiomis menopauzę, jis atveria galimą žaliosios arbatos naudą ir platesnei visuomenei.

Mažina kraujospūdį

Jei turite antsvorio ar turite daugiau riebaliukų, negu reikėtų, jums kyla aukšto kraujospūdžio rizika. Jei hipertenzijos nekontroliuosite, jums padidėja infarkto ar insulto pavojus. Žalioji arbata gali padėti šiame fronte. Tyrimai parodė, kad tiems žmonėms, kuriuos kankina aukštas kraujospūdis ir ypač su nutukimu susijusi hipertenzija, žaliosios arbatos ekstraktai sumažino uždegimų žymenis ir sumažino patį kraujospūdį.

Pagerina treniruočių efektyvumą

Galbūt žalioji arbata neturi tiek kofeino, kiek puodelis stiprios kavos, tačiau jūs vis tiek galite pajusti šios stimuliuojančios medžiagos poveikį. Be kitų dalykų, žalioji arbata treniruotės metu suteikia papildomų jėgų ir taip prisideda prie lieknėjimo pastangų. Kaip nustatė viena tyrimo dalis, kofeinas sumažina išsekimo pojūtį. Kitaip tariant, jūs nesijausite, kad atiduodate sportui visas savo jėgas. Veikiausiai dėl šio efekto 11,2 proc. šio tyrimo dalyvių pastebėjo, kad pradėjo sportuoti efektyviau.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)