Norint su suknele atrodyti puikiai, ne viena moteris imasi bet kokių priemonių, kad patobulintų kūno linijas ir tą dieną atrodytų idealiai, tačiau dauguma jų labai nusivilia, nes taip ir nepavyksta pasiekti norimo rezultato iki tos ypatingos dienos. Kokios gi dažniausiai yra daromos klaidos?

Jas įvardins kilo.lt mitybos specialistė Ieva Savicka.

1. Mažo kaloringumo dietos

Mažo kaloringumo dietos būtų pati dažniausia ir pati didžiausia moterų daroma klaida. Garsios mažo kaloringumo dietos gal ir yra efektyvios, tačiau tik trumpą laiką. Kaip žinia, svoris krenta ir riebalai dega tuomet, kai gaunamas kalorijų deficitas.

Dėl šios priežasties atsirado nuomonė, kad kuo mažiau valgysime – tuo daugiau svorio numesime. Tai nėra tiesa. Jei kalorijų yra gaunama tiek mažai, kad net kūno bazinė medžiagų apykaita negali būti palaikoma, trinka organizmo veikla. Organizmas degina kūne susikaupusius riebalus vien tam, kad galėtų atlikti pačius svarbiausius fiziologinius veiksmus, tačiau taip pat lėtėja ir organizmo medžiagų apykaita, kad būtų kuo mažiau energijos suvartojama.

Kas nutinka tuomet kai grįžtame į normalią mitybą? Organizmas ima viską kaupti, nes tikisi, kad kažkada ir vėl bus panašus badavimo laikotarpis, todėl ir grįžta svoris ir net su kaupu. Tai ir būtų tas vadinamasis jo-jo efektas. Kas nutinka moterims, kurios užtęsia griežtos dietos ciklą?

Organizmas sustoja normaliai funkcionavęs. Ima slinkti plaukai, dingsta mėnesinės, prastėja atmintis ir t.t. Tiek vienu, tiek kitu atveju nei gerai jausitės, nei pasieksite gražaus kūno. Norint kūno linijas patobulinti sveikai, reikia remtis sveikos mitybos principais bei gauti reikiamą kalorijų kiekį, kad nekeltumėte kūnui streso. Jei žmogui sunku viską subalansuoti pačiam, visuomet pagalbos galima kreiptis į diplomuotos mitybos specialistus.

2. Iškrovos dienos

Vieni pasirenka per savaitę turėti vieną ar kelias dienas bado, kuomet geria tik vandenį, kiti pasirenką tą dieną valgyti vienos rūšies produktą. Tokios dienos teigiama padeda greičiau išvalyti kūną bei taip paspartinti svorio mažinimą. Iš tiesų, šios dienos yra visiškai nereikalingos, jei žmogaus kasdienė mityba yra subalansuota ir pilna skaidulų kupinų produktų.

Po iškrovos dienų neretai žmonės jaučiasi galįs valgyti ką tik užsimanę, nes juk va vieną dieną valėsi. Arba kitu atveju, leidžia sau vieną vakarą daugiau, ir tuomet kitą dieną kaip bausdami save darosi iškrovos dieną. Nei vienas nei kitas variantas nėra gerai ir niekas nenurungs sveikos bei subalansuotos mitybos. Juk valgant švarų maistą kūnas savaime valosi, žmogus jaučiasi geriau, nestokoja energijos ir ką jau bekalbėti apie palengva dailėjančias kūno linijas.

3. Per dažnas svėrimasis

Kuomet siekiame svorio mažinimo, labai esame nekantrūs ir svorio kritimą norime matyti kiekvieną dieną. Tai nėra tikslinga, taip tik išblaškome save. Kūno svoris nuolat svyruoja ir priklauso nuo to, ką praėjusią dieną valgėte, gėrėte bei kokia diena tai buvo.

Apskritai, yra normalu jei vieną dieną svoris pakrenta kiek daugiau, o kitą visiškai svoris sustoja ar keliais šimtais gramų pakyla.

Moterys įprastai prieš mėnesines ir jų metu sveria kiek daugiau nei įprastai, nes kūnas tuo laikotarpiu būna linkęs kaupti skysčius. Dėl nuolatinių svyravimų svorį rekomenduojame sekti tik vieną kartą savaitėje. Tada jau matysite tendenciją ir galėsite objektyviai vertinti, ar svoris Jums palengva kinta ar visgi reikia kažką keisti, kad būtų paspartintas svorio kritimas. Jei sversitės per dažnai, tai tik susigadinsite sau nuotaiką, kas tikrai nėra gerai.

4. Vidurius laisvinančių preparatų vartojimas

Moterys, norėdamos greitai sulieknėti, neretai griebia į rankas vidurius laisvinančius preparatus. Joms atrodo, kad tai padės kūnui išsivalyti, pagreitės medžiagų apykaita ir svoris ims sparčiau kristi. Labiausiai nekaltos atrodo įvairios arbatos, kurios iš pažiūros nieko blogo negali padaryti, tačiau tai nėra visiška tiesa.

Kiekvienas vidurius laisvinantis preparatas atlieka savo funkciją, tačiau kūnas prie to pripranta. Pirmiausia nutraukus jų gėrima sukietėja viduriai ir tuomet griebiamasi antros dozės. Taip savo kūną pripratiname, kad jau nebegalime be jų. Ką jau bekalbėti kad ir skysčių labai daug netenkame.

Vienintelis saugus produktas būtų nebent kviečių, rugių ar kitų grūdų sėlenos. Jos yra natūralios ir kūnas prie jų visiškai nepripranta. Jų galite nusipirkti bet kokioje parduotuvėje ir galite saugiai vartoti nors ir kiekvieną dieną, nes tai yra paprasčiausios skaidulos, kurios yra be galo naudingos mūsų žarnynui. Ką tik reikėtų pabrėžti, tai būtinai gerkite kuo daugiau vandens. Sėlenos pasižymi vandens sugeriamumu, tad jei stokosite vandens, galite iš jų gauti atvirkštinį rezultatą.