Tiems, kas nežino, pasakysime, jog „G“ – „gerybinė“ reiškia, kad prostatos padidėjimas nėra atsiradęs dėl vėžinio proceso ar infekcijos ,o „H“ – „hiperplazija“ – „išvešėjimas“, reiškia prostatos padidėjimą, kuris sukelia problemas šlapinantis.

Viena sunkiausių prostatos ligų – GPH

Yra trys didelės prostatos ligos: prostatos uždegimas (prostatitas), kuris pasireiškia dažnu ir skausmingu šlapinimusi, prostatos vėžys ir gerybinė prostatos hiperplazija (GPH).

Bet kokie intymūs, seksualiniai sutrikimai į vyro gyvenimą įneša daug sumaišties ir nerimo. Jei tai prostatos uždegimas – nesunkiai galima pagydyti naudojant medikamentines priemones, o štai jei tai GPH – viena sunkiausių prostatos ligų, tuomet gydymas gali būti ilgas ir varginantis.

Prostata kiekvienam vyrui yra tarsi jo antra širdis, kai ji prastai funkcionuoja, kenčia ir vyras, ir jo moteris: gera prostatos forma lemia aukštą spermos kokybę, gerina vaisingumą. Taigi, ši reprodukcinė prostatos funkcija yra labai svarbi, ypač tuomet, kai planuojamas šeimos pagausėjimas.

Moterims – menopauzė, vyrams – andropauzė

Jei moterims menopauzės metu atsiranda tam tikri hormoniniai pokyčiai, tai ir vyrams andropauzės metu, senstant, persitvarko hormonai ir prostata pradeda didėti, silpsta kai kurios jos funkcijos.

Vyro organizme pakitus lytinių hormonų – androgenų ir estrogenų – pusiausvyrai, atsiranda prostatos išvešėjimas. Taigi, vienas iš pagrindinių GPH ligos rizikos veiksnių yra vyrų amžius – ši liga paliečia vyresnio amžiaus vyrus. Būtent andropauzės laikotarpis gali įtakoti gerybinį prostatos išvešėjimą.

Tačiau ir labai jauniems vyrams, pasitaiko, kad yra diagnozuojama GPH. Jei bet kuris vyras jaučia nuolatinį perštėjimą šlapinantis, jį vargina diskomforto jausmas, tuomet būtina nedelsiant apsilankyti pas urologą.

GPH simptomai

Ligos pirminėje stadijoje pasireiškia:

Dažnas šlapinimasis;

Sunkumas šlapinantis;

Dažnas šlapinimasis naktį.

Ligai progresuojant atsiranda tokie simptomai kaip:

Nevisiško pasišlapinimo jausmas;

Susilpnėjusi šlapimo srovė;

Dažnas šlapinimasis po truputį;

Nuolatinis noras šlapintis;

Šlapimo nelaikymas;

Pablogėjusi potencija.

Būtina laiku kreiptis į urologą: negydoma liga gali išprovokuoti erekcijos sutrikimus ir kitas sveikatos problemas, pavyzdžiui, šlapimo pūslės akmenis ar inkstų nepakankamumą.

Filoterapijos taikymas GPH gydymui

Gydytojas urologas ankstyvosios ligos stadijomis gydyti gali pasiūlyti gydymą augalinės kilmės preparatais.

Sabalpalmių ekstraktas Amerikos indėnų vartotas jau nuo 1700 metų sėklidžių atrofijos, erektilinės disfunkcijos ir prostatos uždegimo gydymui. 1880 metais pasirodė pirmieji klinikiniai sabalpalmių ekstrakto efektyvumo įrodymai, šis ekstraktas tapo labai populiarus Europoje.

GPH ligai progresavus

Jei vyro prostata yra labai išvešėjusi, tuomet gali būti skiriamas medikamentinis gydymas.

Chirurginis GPH gydymo būdas yra taikomas tuomet, kai medikamentinis gydymas neduoda norimo rezultato, liga yra stipriai progresavusi.

Vyrai, saugokite savo prostatą. Moterys, rūpinkitės savo vyrais – lai jie nenumoja ranka į savo vyrišką sveikatą, kuriai gal ir ne visada skiria pakankamai daug dėmesio.