Norint mezoterapiją taikyti plaukų slinkimui gydyti pirmiausia reikėtų „paruošti dirvą“ – pašalinti pagrindines plaukų svogūnėlių nykimo priežastis.

Pataria specialistė

Klaipėdos Odos ir venerinių ligų poliklinikos vedėja, gydytoja dermatovenerologė Aldona Kajutytė:

Kaltininkė gali būti seborėja

Mezoterapija – populiarus, pasaulyje taikomas metodas. Ši terapija atliekama įvairiais, nebūtinai ligų, atvejais ir yra skirta odos būklei pagerinti. Tai – gera, šalutinio kenksmingo poveikio neturinti priemonė, galinti paskatinti plaukų ataugimą. Tokios procedūros metu į odą mažomis dozėmis sušvirkščiami įvairūs veikliųjų preparatų mišiniai. Tačiau norint taikyti mezoterapiją pirmiausia reikėtų „paruošti dirvą“ – pašalinti pagrindines plaukų svogūnėlių nykimo priežastis.

Nematant paciento konkrečiai padėti labai sunku. Pagal įvardytus nusiskundimus galima daryti prielaidą, jog mergina serga seborėjiniu dermatitu, tiksliau – riebiąja seborėja. Tai yra tam tikra odos būklė, kurios atsiradimui ir vystymuisi didelės įtakos turi paveldimumas, nervų sistemos sutrikimai, patiriamas stresas. Taip pat labai svarbi mityba, virškinamojo trakto ir endokrininės sistemos veikla. Ypač neigiamai atsiliepia vitamino D stoka. Taigi ieškant tikslios dermatito atsiradimo priežasties reikia įvertinti visus šiuos aspektus.

Neišgydžius ligos jokios papildomos terapijos nebus veiksmingos. Kartais gydymas būna visai nesudėtingas, ypač jei seborėjinį dermatitą sukelia neteisingi mitybos įpročiai ar jis susiformuoja dėl netinkamų plaukų priežiūros priemonių naudojimo.

Padeda kraujotakos skatinimas

Suradus ir pašalinus plaukų slinkimo priežastį plaukų ataugimą galima skatinti ir kitais būdais. Tam tiks visi masažuojamąjį poveikį turintys ir galvos odos kraujotaką skatinantys aparatai. Jų yra įvairiausių. Pavyzdžiui, jau seniai naudojama, bet efektyvi ir patikima priemonė – Darsonvalio šukos.

Poliklinikoje tokia procedūra taikoma ir vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems natūraliai dėl amžiaus mažėja plaukų, prastėja kraujotaka.

Kraujotaką suaktyvinti galima ir išoriškai naudojant tinkamas plaukų priežiūros priemones. Kiekvieno plaukai turėtų „atrasti“ savo šampūną. Bet nereikėtų leisti ir prie jo priprasti, kartkartėmis pakeisti plaukų plovimo priemonę. Sveikus ir gražius plaukus išsaugoti padės ir įvairiausios kaukės. Jas švelniai įmasažuojant pamaitinamas plauko svogūnėlis, aktyvinama galvos odos kraujotaka ir skatinamas plauko augimas.

Tačiau jei ilgainiui dėl ligų ar esant kitoms priežastims plauko svogūnėlis, tinkamai neaprūpinamas reikalingomis medžiagomis, mikroelementais, vitaminais, žūsta, plauką atauginti jau yra sudėtinga. Yra ligų, kada plaukų slinkimą darosi išties sunku sustabdyti. Todėl labai svarbu nedelsti, nelaukti, kol plaukai patys ataugs, ir kreiptis į gydytoją.

Verta žinoti

Plaukų dažymas, ypač šviesinimas, alina plaukus.

Jei pats plaukas yra išsausėjęs, bet jo svogūnėlis – normalus, paskatinus kraujotaką plaukai gali ataugti.

Dėl ekstremalių dietų negaunant pakankamai medžiagų ar esant virškinimo sutrikimams, plauko svogūnėlis ima badauti.

Plaukų slinkimas gali atsirasti sergant mažakraujyste, skydliaukės, virškinamojo trakto, odos ligomis. Ypač trūkstant vitamino B12 ir cinko.