Jei norite palaikyti stabilų cukraus lygį kraujyje ir turėti gražią odą, patariama vengti baltymingų, grūdinių produktų. Geriau rinkitės liesus baltymus – avieną, jautieną, vištieną, žuvį, valgykite daug daržovių.

Saldžių tropinių vaisių geriau nepadauginti. Uogų galite valgyti, kiek širdies geidžia – jose daug antioksidantų, kurie labai naudingi odai.

Nesilaikykite dietos, kurios pagrindas – mažai riebalų

Tokia dieta veido nepagražins, įspėja dermatologai.

„Žmogus gali valgyti liesus produktus, gerti daug vandens, tačiau oda vis tiek atrodys išsausėjusi, pilkšva, – sako Netu Nirdosh. – Tai ir yra dehidratacija, kadangi trūksta gerųjų riebalų, oda neišlaiko vandens, o kondicionuojamose patalpose ji dar labiau išsausėja.“

Dermatologė pataria valgyti gerųjų riebalų – gaminti su kokosų aliejumi, valgyti migdolų, braziliškų riešutų, graikinių riešutų, avokadų, riebios žuvies. „Šiuose produktuose yra būtinųjų lipidų, kurie sukuria apsauginį sluoksnį odos ląstelėms ir neleidžia vandeniui taip greitai išgaruoti“, – aiškina N. Nirdosh.

Mančesterio universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad kai kurie produktai didina odos atsparumą saulei.

Jei žmogus nuolat valgo pomidorų, pomidorų padažo, pastos, oda tampa atsparesnė saulės spinduliams“, – sako daktarė Tamara Griffiths. Taip yra dėl pomidoruose esančio likopeno, kuris saugo odą.

Manoma, kad ir flavonidai, kurių yra citrusiniuose vaisiuose, žaliojoje arbatoje, granatuose, resveratrolis, kurio yra raudonosiose vynuogėse (ir raudonajame vyne) saugo odą nuo saulės.

Ar yra kokia nors dieta, kuri būtų ypač sveika odai? Dietologų teigimu, odai sveikiausia būtų Viduržemio jūros dieta, nes joje daug Omega-3 riebalų rūgščių turinčios žuvies, daug įvairių spalvų daržovių, tad daug antioksidantų.

Ką iš tiesų valgo dermatologai (turintys gražią odą)...

Daktaras Nickas Lowe‘as

Vertinu: virtus kiaušinius, pomidorus, riebią žuvį (lašišą, silkę, sardines), daug žalių daržovių, du kartus per savaitę valgau raudonos mėsos.

Nevartoju: turiu odos sutrikimą, nuo kurio parausta oda, išsiplečia kapiliarai, todėl vengiu alkoholio, labai aštraus maisto ir karštų gėrimų. Įpratau prie vėsios arbatos ir kavos.

Daktarė Netu Nirdosh:

Vertinu: pusryčiams – šviežiai spaustų pomidorų sulčių iš 5–6 pomidorų, valgau žalius burokėlius, melionus, braziliškus ir graikinius riešutus, ruduosius ryžius, morkas, vištieną, kiaušinius, keptą žuvį, mėsą ir daug daržovių.

Austrėse tiek odai reikalingo cinko, kad jos praktiškai gali būti vaistai odai, cinko yra ir kiaušiniuose, kepenėlėse.

Nevartoju: cukraus, kavos (geriu žaliąją arbatą arba kavą be kofeino), perdirbtų angliavandenių, kramsnojimų tarp valgių (tada šokinėja insulinas, o odai tai nenaudinga).

Nevalgau po 19 val., nes organizmas turi gaminti jauninamuosius hormonus nakčiai, o valgant labai vėlai gaminasi insulinas, tai žalinga odai.

Daktarė Stefanie Williams:

Vertinu: visas uogas, žuvį, mėsą kiaušinius, vaisius ir daržoves. Mums reikia įvairių antioksidantų (kurių yra įvairių spalvų vaisiuose ir daržovėse), kad odą gautų maksimumą naudos.

Pasimėgauju šokoladu su 85 proc. kakavos, kepiniais iš kokosų ir migdolų miltų.

Nevartoju: cukraus, stipriai apdorotų produktų, krakmolo ir grūdų.

Daktaras Samas Buntingas:

Vertinu: lėtai įsisavinamus angliavandenius, kaip antai, nevalytų grūdų miltų duoną, ruduosius ryžius, lęšius, ankštinius, migdolus, žalias lapines daržoves ir žaliąją arbatą.

Kasdien darausi kokteilį iš saujos mėlynių, aviečių, trupučio granatų, banano, šiek tiek kokosų pieno ir šaukto goji uogų bei maltų linų sėmenų. Tai pusryčiai ir mano odai.

Nevalgau: greitai įsisavinamų angliavandenių, sūraus maisto, desertų.

Daktaras Michaelas Prageris:

Vertinu: Viduržemio jūros dietą, daigintus lęšius, avinžirnius ir pupeles, Atlanto lašišą ir apskritai žuvį. Valgau organinius riešutus ir salotas, geriu žaliąją ir „Darjeeling“, valgau grikių ar „speltos“ kviečių miltų makaronus.

Nevartoju: mėsos, nepadauginu cukraus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)