Toliau pateikiame informaciją apie maistines krienų savybes ir naudą sveikatai.

1. Imuninė sistema ir apsauga nuo vėžio

Krienai turi daug naudingų maistinių bei fitocheminių medžiagų, kurios šiam augalui suteikia visiems pažįstamą charakteringą kvapą. Būtent todėl krienais gardinami patiekalai įvairių šalių virtuvėse. Kai kurios iš šių cheminių medžiagų yra įvairios izotiocianato ir sinigrino formos.

Mokslininkai išsiaiškino, kad šios medžiagos turi antioksidacinių savybių, todėl stiprina imuninę sistemą, taip pat skatina baltųjų kraujo kūnelių (priešakinė organizmo gynybos linija) gamybą bei jų funkcijas. Be to, krienuose daug vitamino C, kuris taip pat stiprina imuninę sistemą bei apsaugo nuo laisvųjų radikalų.

Įrodyta, kad dėl krienuose esančio gliukozinolato sinigrino – ypatingo antioksidanto, kuris užkerta kelią vėžinių darinių formavimuisi – jie apsaugo nuo vėžio.

Krienai apsaugo nuo sveikų ląstelių mutacijos ir virsmo vėžinėmis ląstelėmis (šį procesą skatina organizme esantys laisvieji radikalai, kurie yra kenksmingas šalutinis ląstelėse vykstančios apykaitos produktas, kurį reikia nuolat šalinti iš organizmo.) Krienų padažu gardindami patiekalus, padedate organizmui apsisaugoti nuo vėžio, o susirgus onkologine liga krienai užkerta kelią vėžinių ląstelių metastazėms.

2. Antsvoris

Krienai turi labai mažai kalorijų – viena porcija jų turi vos šešias, o riebalų neturi išvis. Krienuose yra omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių, kurios yra labai svarbios medžiagų apykaitos procese, todėl net jei jos apibūdinamos kaip „cholesterolis“, tai nereiškia, kad jų reikia vengti.

Krienuose daug ląstelienos ir baltymų, todėl jie skatina sotumo jausmą. Krienais patiekalus galima gardinti savo nuožiūra, nesibaiminant dėl nereikalingų riebalų ir papildomų kalorijų. Krienais pagardinto patiekalo nepersivalgysime, todėl nekils grėsmė dietai.

3. Šlapimo takų infekcijos

Krienai turi panašų poveikį, kaip ir receptiniai vaistai nuo šlapimo takų infekcijų, tad Vokietijos maisto produktų ir vaistinių preparatų kontrolės institucija „Commission E“ patvirtino juos kaip papildomą priemonę, kartu su receptiniais vaistais gydant šlapimo takų infekcijas.

2007 m. tyrime pacientai turėjo 90 dienų vartoti krienų ir nasturčių mikstūrą arba placebą. Gydymas augaliniais preparatais padėjo įveikti chroniškai besikartojančias šlapimo takų infekcijas, nes juose esančios veikliosios medžiagos padėjo sunaikinti infekcijas sukeliančias bakterijas. Nors šiuo klausimu reikia atlikti daugiau tyrimų, krienus jau galite įtraukti į natūralių antibakterinių priemonių arsenalą.

4. Kraujo spaudimas

Kalis yra vienas iš svarbiausių elementų mūsų organizme, jis užtikrina skysčių judėjimą ląstelėse bei veikia kraujagyslių sieneles.

Kai organizme trūksta kalio, ima kankinti aukštas kraujospūdis, o tai padidina širdies ir kraujagyslių ligų, pvz., aterosklerozės, širdies smūgio ir insulto riziką.

Krienuose daug kalio, tad šios daržovės gerina sveikatą, stiprindamos širdį ir mažindamos kraujospūdį, taip pat kontroliuodamos skysčių ir maistinių medžiagų judėjimą tarp ląstelių membranų.

5. Virškinimo sistema

Kelios krienuose esančios veikliosios medžiagos skatina skrandžio veiklą, tad šis augalas nuo seno vertinamas kaip virškinimą ir maistinių medžiagų pasisavinimą skatinanti priemonė. Krienuose esančios fitocheminės medžiagos skatina įvairių organizmo liaukų – pvz., išskiriančių seiles, skrandžio bei žarnų sultis – veiklą.

Taip pat šis augalas turi daug ląstelienos, kuri skatina peristaltinius lygiųjų žarnyno raumenų judesius, tad jis gali palengvinti įvairių virškinamojo trakto ir žarnyno sutrikimų simptomus, pavyzdžiui, sumažina vidurių užkietėjimo ir viduriavimo tikimybę.