Tad ne veltui specialistai pataria kelias valandas prieš miegą nieko nevalgyti ar lengvai užkąsti, pavyzdžiui, suvalgyti vaisių. Sunkiai virškinami produktai gali lemti ne tik blogą savijautą, padidėjusį kūno svorį, bet ir nemigą. Taigi, kaip išvengti neramių naktų?

Krakmolas ir geras miegas – nesuderinami

Krakmolo gausu makaronuose, ryžiuose ir lietuvių pamėgtose bulvėse, visgi toks maistas prieš miegą – prastas pasirinkimas. Dėl per didelio krakmolo kiekio galite ne tik prastai miegoti, bet ir ryte jausti pasekmes: galvos skausmą, skrandžio skausmus ir panašius simptomus, kuriuos sukelia pagirios. 

Krakmolingais produktais vakarais gali retkarčiais pasimėgauti tik problemų dėl svorio neturintys žmonės. Jei jus kankina papildomi kilogramai, tokio maisto vakarienei geriau atsisakyti ir apskritai mažinti jų kiekį kasdienėje mityboje.

Beje, jei mėgstate sūrų maistą, stenkitės neprisivalgyti itin sūrių produktų prieš miegą. Druska organizme sulaiko vandenį, todėl ryte galite atsibusti patinęs.

Kofeinas slepiasi ne tik kavoje

Daugelis iš mūsų neįsivaizduoja ryto be kavos puodelio. Vakarais paprastai šio ritualo atsisakome, tačiau pamirštame, kad kofeino gausu ne tik kavoje, bet ir saldžiuosiuose, gazuotuose gėrimuose. 

Žalia ir juoda arbatos gali labiau stimuliuoti nei kava, todėl prieš miegą geriausia gerti raminančias, padedančias užmigti arbatas, pavyzdžiui, melisos, ramunėlių, mėtų ar jonažolių. Atsigėrus tokios arbatos likus valandai iki miego, ryte jausitės žvalus ir puikiai pailsėjęs.

Pieno stiklinė prieš miegą atpalaiduoja – mitas ar teisybė?

Ko gero ne vienam iš mūsų vaikystėje tekdavo kas vakarą išgerti stiklinę pieno, nes tėvai buvo įsitikinę, kad pienas ramina, atpalaiduoja ir padeda užmigti. Reikia pripažinti, kad tėvai buvo teisūs. Pienas išties ramina – jame gausu amino rūgščių, kurios turi raminamąjį poveikį. Tad išgėrę pieno tikrai geriau miegosite. 

Be to, juk piene gausu kalcio, reikalingo kaulams, dantims, nagams ir apskritai visam žmogaus organizmui.

Pieno teigiamas savybes sustiprins šaukštelis natūralaus medaus. Tai puikus kokteilis ne tik geresniam miegui, bet ir sveikatai. Įprotis karts nuo karto atsigerti pieno su medumi sustiprins imunitetą. Tiesa, kai kurie specialistai įsitikinę, kad mus labiau ramina ne pats pienas, o įprotis jį gerti. Matyt, šiuo atveju svarbiausia rezultatas. Jeigu išgėrę pieno miegate geriau, kodėl vertėtų to atsisakyti?

Ką valgyti vakare, o ką geriau palikti rytui?

Paskutinį kartą geriausia pavalgyti dar iki 20 val. ar likus 3 valandoms iki miego. Vakarienės maistas neturėtų būti sunkus ir riebus, tačiau badavimas taip pat ne pats geriausias pasirinkimas, nes naktį imsite jausti alkį. 

Ką gi valgyti? Rinkitės salotas, žuvį, neriebiai keptą mėsą ar vaisių salotas su jogurtu. O jei sportuojate ar esate fiziškai aktyvus, valgykite proteinų turinčio maisto: neriebią varškę, liesą mėsą, riešutus, grikius, avižas ir pan.

Jei mėgstate labai aštrų maistą, stenkitės jį rinktis dienos metu. Žmonėms, besiskundžiantiems silpnu skrandžiu, toks maistas gali sukelti virškinimo sutrikimų. Saldus maistas taip pat nėra geras pasirinkimas prieš miegą: piktnaudžiaudami saldžiu maistu, naktį dažniau vartysitės, atsibusite.