Molio spalva nepriklauso nuo struktūrinių savybių. Jį „nuspalvina“ sudėtyje esantys mikroelementai – vario, geležies, magnio ir kiti jonai (chromoforai). Tai reiškia, kad net skirtingų spalvų molis sudėtimi ir naudingomis savybėmis gali būti identiškas.

Įvairios rūšys

Iš viso priskaičiuojama apie keturiasdešimt rūšių molio. Tačiau gydymui ir naudojimui kosmetikoje molis gali būti kasamas ir atrenkamas tik švariose gamtinėse zonose. Galbūt anksčiau daugiau girdėjote apie baltąjį arba žaliąjį kosmetinį molį. Pasirodo, spalvos gali būti tik reklaminis triukas. Iš tiesų molio spalva visai nepriklauso nuo jo struktūrinių savybių. Molį „nuspalvina“ jame esantys mikroelementai – vario, geležies, magnio ir kiti jonai (chromoforai). Tai reiškia, kad net skirtingų spalvų molis sudėtimi ir naudingomis savybėmis gali būti identiškas.

Šiandien vis daugiau kalbama apie Gasulo molį. Tai šimtaprocentinė natūrali dykumų naudingoji iškasena. Gasulo molis ypač tinkamas riebios, mišrios, spuoguotos odos priežiūrai. Taip pat puikiai pašalina nešvarumus ir regeneruoja odą.

Gasulo molis laikomas prabangiausiu, itin kokybišku moliu, dažniausiai naudojamu Spa procedūroms. Šis molis ypač vertinamas dėl universalumo, nes jis idealiai tinka ne tik kaukėms, bet ir kaip natūralus veido ir net plaukų prausiklis.

Veido prausiklis

Nedideliame keramikiniame indelyje praskieskite molį geriamuoju vandeniu. Masė turi būti panaši į blynų tešlą. Molį vandenyje pabrinkinkite apie pusvalandį. Tuomet naudokite kaip skystą muilą prausimuisi. Tiesa, jei turite sausą odą, procedūras reikėtų kartoti rečiau. Taip pat nepamiršti po jų odą palepinti natūraliais aliejais ar sviestais, atitinkančiais odos tipą.

Plaukų kaukė

Molį taip pat išbrinkinkite vandenyje. Kaukė gali būti kiek tirštesnė nei skirta prausimuisi. Įtrinkite mase galvos odą, ištepkite plaukus iki pačių galiukų. Kai kuriuose šaltiniuose patariama kaukę praturtinti šaukštu alyvuogių aliejaus, medaus ar kiaušinio tryniu. Plaukus įvyniokite į plastikinį maišelį. Po pusvalandžio plaukus gerai išplaukite. Molis labai gerai išplauna visus nešvarumus, tad šampūno galima ir nenaudoti. Tokia kaukė stiprina plaukus, gydo galvos odą, apsaugo nuo slinkimo ir lūžinėjimo. Kai kurios moterys moliu visai pakeičia šampūną.

Veido kaukė

Pradžia ta pati – molio išbrinkinimas vandenyje. Tik šį kartą ruoškite tirštokos konsistencijos masę. Pagamintą kaukę storai užtepkite ant veido ir palikite penkiolikai minučių. Molio kaukės ypač tinka odai su išsiplėtusiais kapiliarais, turinčiai uždegimų, spuogelių, užsiteršusių porų. Nuvalę kaukę dar drėgną odą patepkite nerafinuotu šalto spaudimo kosmetiniu aliejumi.

Komentaras

Kirpėja stilistė Sabina Kiltinavičiūtė:

- Nors kartą per savaitę būtina naudoti plaukų kaukes. Naudojant kaukę, patarčiau apsivynioti ja padengtus plaukus maistine plėvele, o ant viršaus apsivynioti karštu, nugręžtu rankšluosčiu. Šiluma atidaro plauko kutikulę ir kaukė efektyviau pamaitina plaukus iš vidaus.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!