12
Kitas

Toliau

1. Migdolai. Juose gausu skaidulų, baltymų, mononesočiųjų riebalų rūgščių, antioksidantų, vitaminų A, D, C, B grupės vitaminų, kalio, kalcio, magnio, fosforo ir kitų mineralinių medžiagų. Migdolai normalizuoja kraujospūdį ir stiprina širdį. Taip pat gerina virškinimą, padeda išvengti vidurių užkietėjimo ir valo iš žarnyno kenksmingas medžiagas.

Dar viena gera žinia – šie riešutai normalizuoja cukraus kiekį kraujyje ir padeda išvengti cukrinio diabeto. Negana to, migdolai stiprina nagus, plaukus ir skaistina odą. Be to, gerina smegenų veiklą ir padeda išvengti Alzheimerio ligos.

2. Obuoliai itin vertinami dėl juose esančio pektino, kuris mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Šių vaisių žievelėse yra tam tikros rūgšties, kuri padeda formuotis raumenų audiniui ir spartina kalorijų deginimą. Jose taip pat gausu antioksidantų ir polifenolių, mažinančių riziką susirgti gaubtinės žarnos bei plaučių vėžiu.

Onkologinių ligų riziką mažina ir šiuose vaisiuose esantis kvercetinas. Jis malšina uždegimus ir aktyviai kovoja su kvėpavimo takų ligomis. Įrodyta, kad nėščios moterys, kurios kasdien valgo obuolius, kur kas rečiau pagimdo astma sergančius vaikus.

3. Burokėliai. Juose gausu ląstelienos, magnio, kalcio, kalio, fosforo, geležies, jodo, vitaminų C ir B grupės vitaminų. Be to, burokėliai skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, gerina žarnyno veiklą ir saugo kepenis nuo įvairių ligų. Jie taip pat stiprina širdį, kraujotaką ir padeda išvengti aterosklerozės.

Sergant pastarąja liga patariama kasdien prieš valgį išgerti 50–70 ml burokėlių sulčių. Jų negalima gerti šviežių, reikia palaikyti kelias valandas, antraip gali sukelti pykinimą ir galvos svaigimą. Negana to, burokėlių sultys normalizuoja kraujospūdį ir mažina mažakraujystės riziką. Ši daržovė itin naudinga moterims, nes padeda išvengti ginekologinių ligų.

4. Aitriosios paprikos. Inkai ir actekai neabejojo, kad aitriosios paprikos padeda sulieknėti ir išsaugoti aštrų protą. Šiuolaikiniai mokslininkai pateikia daugiau šios daržovės teigiamų savybių. Joje esantis kapsicinas užkerta kelią onkologinėms ir peršalimo ligoms, skatina plaukų augimą, aktyvina kraujotaką, malšina skausmą ir veiksmingai kovoja su įvairiais uždegimais.

Aitriosios paprikos ekstraktas puikiai gydo nemigą, padeda įveikti stresą ir atsipalaiduoti. Teigiama, kad ši daržovė veikia kaip afrodiziakas. Aitriosiose paprikose gausu vitamino A, kuris stiprina regą. Reguliarus jų vartojimas padeda normalizuoti cukraus kiekį kraujyje.

5. Spanguolės labiausiai vertinamos dėl teigiamo poveikio šlapimtakiams. Jos puikiai malšina šlapimo pūslės uždegimą. 10 val. po spanguolių sulčių vartojimo bakterijos negali prisitvirtinti prie šlapimo takų sienelių. Be to, šios daug antioksidantų turinčios uogos saugo nuo dantų akmenų susidarymo.

Dėl flavonoidų ir polifenolių gausos spanguolės mažina cholesterolio kiekį kraujyje ir padeda išvengti širdies bei kraujagyslių ligų, ypač infarkto. Taip pat gerina smegenų veiklą, saugo nuo insulto ir aprūpina organizmą vitaminais C, E, B grupės vitaminais, kaliu, kalciu, magniu, manganu, fosforu, geležimi, variu bei jodu.

6. Juodasis šokoladas. Kuo šokolade daugiau kakavos, tuo geriau. Joje esantys flavonoidai net tris kartus sumažina tikimybę susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, taip pat gerina kraujotaką. Be to, juodasis šokoladas mažina onkologinių ligų riziką, ypač storosios žarnos vėžio.

Anot Didžiosios Britanijos mokslininkų, juodasis šokoladas saugo odą nuo ultravioletinių saulės spindulių poveikio, skatina ląstelių atsinaujinimą ir mažina melanomos riziką. Šis saldumynas gali būti naudingas netgi dantims, nes jame apstu kalcio. Taip pat juodajame šokolade yra medžiagų, turinčių antibakterinių savybių ir stiprinančių dantų emalį.

Visi žino, kad šokoladas gerina nuotaiką, todėl jis ypač naudingas moterims prieš menstruacijas. Šis saldėsis taip pat veikia kaip afrodiziakas. Tačiau nepaisant visų teigiamų savybių, juo nederėtų piktnaudžiauti.

12
Kitas

Toliau