Štai ir sulaukėte laimingiausio savo gyvenimo įvykio – jums gimė mažylis. Jauna mama tiesiog apkvaitusi nuo laimės ir niekas negali sugadinti jos stebuklingo nusiteikimo: nei likę papildomi kilogramai, nei nukarusi pilvo oda, vis dar atrodanti tarsi nereikalinga klostė. Tačiau atiduodant visą save kūdikiui nevalia pamiršti, kad būtina pasirūpinti ir savimi. Juk mažyliui reikalinga graži ir sveika mama.

Kaip išvengti kabančios odos pilvo srityje

Svarbiausia, kas užkerta kelią po gimdymo karančiam pilvui, tai geras pilvo raumenų tonusas. Dar svarbi odos būklė ir riebalinio sluoksnio pilvo srityje storis. Galima tik pavydėti toms moterims, kurių pilvo nėštumo metu nenusėjo strijos – kai kūdikėliui sukanka mėnuo, mamos pilvo siena jau būna susigrąžinusi stangrumą ir pirminę išvaizdą.

Pirma, tai nulemia genetika. Antra, reguliari mankšta iki nėštumо taip pat atlieka svarbų teigiamą vaidmenį. Todėl jeigu jūs tik planuojate pastoti, pradėkite daryti pilvo preso pratimus, bėgioti, plaukioti, užsiimti joga. Apskritai, būkite maksimaliai aktyvi, kol turite tokią galimybę. Tai tikrai garantuos lengvesnį ir spartesnį grįžimą prie įprastų kūno formų po gimdymo.

Tačiau dažniausiai tenka stebėti estetiškai ne patį patraukliausią paveikslą – nėštumo metu atsipalaidavę pilvo raumenys niekaip negali susitraukti ir patempti nukarusios odos, priaugti papildomi kilogramai išdavikiškai kabo ant pilvo, o ir talija sunkiai atpažįstama.

Tačiau nusiminti dėl to tikrai neverta. Egzistuoja daugybė veiksmingų būdų, kurie padės greitai susigrąžinti ankstesnes dailias kūno linijas. Pirma, būtina įsiminti, kad bet kokią problemą veiksmingiausia įveiksite imdamiesi kompleksinio jos sprendimo varianto. Taigi, ir kovoje su nukarusiu pilvu protingiausia būtų imtis iškart kelių metodų.

Kada galima pradėti susigrąžinti ankstesnę figūrą

Netgi jeigu mama iki nėštumo aktyviai gyveno ir sportavo, jokiu būdu negalima griebtis fizinių pratimų vos spėjus grįžti išgimdymo namų. Teks išlaukti vadinamąjį pogimdyvinį atstatomąjį laikotarpį, kuris trunka mažiausiai nuo keturių iki šešių savaičių.

Reikalas tame, kad atsipalaidavusiems pilvo raumenims skubus ir didelis krūvis gali iššaukti priešingą rezultatą, todėl mėnesį ar du apie savo figūrą pernelyg negalvokite. Su dietomis taip pat teks kol kas palaukti, juk maitinate savo mažylį krūtine.

Beje, patyrę akušeriai-ginekologai pataria apskritai nedaryti fizinių pratimų pirmuosius su mėnesius, jeigu gimdymas buvo natūralus, o jeigu buvo atliktas Cezario pjūvis, tuomet teks laukti visą pusmetį.

Ką daryti visą tą laiką? Tiesiog rūpinkitės mažyliu, įpraskite prie savo naujos situacijos, prie jaunos mamos vaidmens. Vienintelis dalykas, ką pataria medikai šiuo laikotarpiu, nešioti specialų po gimdymo skirtą diržą, kuris padeda prilaikyti ir sustiprinti pilvo raumenis bei pasyviai, be papildomo krūvio, patempia odą. Ir, žinoma, reikia kaip įmanoma daugiau vaikštinėti su mažyliu. Tai suteiks mamai galimybę pajudėti, o grynas oras naudingas bus abiem.

Kasdienės procedūros, kurios padės atsikratyti pilvo

Pirma, prisiminkite, kad bet koks aktyvumas turi būti reguliarus, o ne vienkartinis ar laikinas. Todėl apsiginkluokite kantrybe ir pradėkite.

I. Kasdienis kontrastinis dušas

Suteikia stulbinamą tonizuojantį poveikį, spartina apykaitos procesus, suaktyvina kraujotaką. Stovint duše galima pasinaudoti pakankamai standžiomis kumštinėmis pirštinėmis ar kempinėmis, kuriomis problemines zonas reikia masažuoti sukamaisiais judesiais.

II. Masažas

Jeigu nėra galimybės kreiptis į profesionalų masažuotoją, galima nesudėtingą masažą atlikti savarankiškai. Tam pakanka delnu daryti sukamuosius judesius pilvo srityje, pradedant išoriniu ratu ir palaipsniui mažinti ratą judant link bambos.

Papildomą poveikį gausite tuomet, jeigu naudosite eterinius aliejus. Štai paprastas receptas: sumaišykite vieną arbatinį šaukštelį simondsijų (arba migdolų) aliejaus su aštuoniais lašeliais rozmarino, raudonmedžio ar levandų aliejaus.

Taip pat galima sugniaužus kumštį stiprokai krumpliais vedžioti per pilvą vertikaliai. Pratimą kartokite, kol paraus oda, tada delnu atlikite kelis lengvus sukamuosius judesius.

III. Kaukės pilvo odos stangrumui

Tokios kaukės puikiai sustiprina fizinių pratimų poveikį. Štai penki naminiai receptai:

1. Paimkite penkis valgomuosius šaukštus vynuogių sulčių, sumaišykite jas su arbatiniu šaukšteliu medaus ir dviem arbatiniais šaukšteliais bet kokio neriebaus kremo. Gautą masę užtepkite ant pilvo odos ir po 15-20 minučių nuplaukite.

2. Lygiomis dalimis sumaišykite mėlyną molį, kavos tirščius ir mineralinį vandenį, uždėkite kaukę ant pilvo penkiolikai minučių, paskui nuplaukite;

3. Po dušo (dar geriau, po vonios) ant pilvo pliaukščiojančiais judesiais įmasažuokite skystą medų, kai delnai ims stipriai lipti prie pilvo, kaukę nuplaukite.

4. Paimkite po keturis arbatinius šaukštelius grietinėlės ir skysto medaus, sumaišykite su 15 gramų alaus mielių. Leiskite masei 20 minučių pastovėti, tada ištepkite odą ir po 10-15 minučių nuplaukite.

5. Labai geru poveikiu pasižymi įvairios šveičiamosios kaukės, kurias namų sąlygomis galima nesunkiai pasigaminti iš kavamale smulkintų avižų, juodųjų pipirų, kavos tirščių ar rupios druskos.

Bet kurį iš šių komponentų galite sumaišyti su skystu medumi arba alyvuogių aliejumi, taip pat įberkite šiek tiek cinamono. Tokias šveičiamąsias kaukes reikia naudoti prausiantis duše.

IV. Fiziniai pratimai

Pradėkite kasdien daryti pilvo presui skirtų pratimų kompleksą, krūvį palaipsniui didinkite. Jeigu pirmą kartą kiekvieną pratimą pakartojote bent po penkis ar dešimt kartų, tai jau duos rezultatą. Pagal galimybes kartojimų skaičių didinkite.

1. Labai naudinga daryti atsispaudimus, tačiau tik stovint „ant keturių“. Taip pat būtina sekti, kad nugara būtų lygi. Krūtine reikia pasiekti grindis.

2. Atsigulkite ant nugaros ir pamažu kelkite ištiestas kojas. Kojas užfiksuokite toje pozoje, kurioje jaučiate maksimaliai įtemptus pilvo raumenis.

3. Atsisėskite ir atsiremkite už nugaros ištiestomis rankomis. Pakelkite kojas 45° laipsnių kampu ir lėtai išskėskite jas, paskui vėl suglauskite.

4. Atsigulkite ant nugaros, rankas sunerkite už sprando ir stenkitės atsisėsti bei pasiekti kelius.

5. Gulint ant nugaros rankas ištieskite į šonus, ištiestas kojas pakelkite vertikaliai į viršų, tada lėtai nuleiskite į dešinę. Pakui tą patį pakartokite į kairę pusę.

6. Taip pat gulint ant nugaros sulenkite kojas per kelius, pėdos ant grindų, rankos šiuo momentu už galvos. Kelkitės, kaire alkūne siekite dešinio kelio, paskui priešingai – dešine alkūne kairio kelio.

7. Veiksmingas ir paprastas lanko sukimas aplink liemenį. Galima įsigyti metalinį ar plastikinį lanką su masažiniais priedais.

V. Taisyklinga mityba standžiam pilvo presui

Čia viskas paprasta, tereikia laikytis bendrų lieknėjimui skirtų taisyklių: nevalgyti riebaus ir saldaus maisto, miltinių ir rūkytų gaminių, vietoj mėsos rinkitės žuvį, valgykite kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių. Tačiau svarbiausia tai, kad dietos laikytis galima tik baigus maitinimą krūtimi, kitaip kūdikis negaus visų medžiagų, būtinų jo normaliam vystymuisi.

VI. Ką daryti, jeigu pilvas nemažėja

Teisingai derinant pratimus, dietą ir masažus paprastai pavyksta pasiekti norimą rezultatą. Tačiau kartais (tiesa, labai retai) pilvas gali netgi šiek tiek padidėti. Tai susiję su per dideliu fiziniu krūviu raumenims, kai raumenų masė pernelyg padidėja. Todėl persistengti neverta, pakanka reguliarių, bet nevarginančių treniruočių, ir figūra tikrai atgaus normalias formas.

Kadangi tobulumui ribų nėra, kovoje už plokščią pilvą jums gali pagelbėti ir „sunkioji artilerija“ – plastinė chirurgija. Tačiau kreiptis į šios srities specialistus galima tik kraštutiniu atveju, kaip niekaip kitaip su kabančiu pilvu susidoroti nepavyksta.

Žinoma, būtina prieš tai pasitarti su geru gydytoju. Beje, geroje klinikoje nepuls iškart prie pilvo plastikos ar riebalų nusiurbimo, o pasiūlys kitas, šiuolaikiškas ir tausojančias procedūras: RF liftingą, LPG masažą, elektrolipolizę, miostimuliaciją ir daugelį kitų. Bet tai jau visiškai kita istorija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)