Japonų

Ne paslaptis, kad daugiausia šimtamečių žmonių gyvena būtent Japonijoje, o jų ilgaamžiškumo paslaptis slypi ruošiamame maiste. Tiesa, japonai vadovaujasi taisykle: valgyk tol, kol pasijusi beveik pavalgęs.

Pagrindiniuose patiekaluose visuomet vyrauja kryžmažiedės daržovės (brokoliai, kopūstai, kalafiorai ir pan.), kurie yra puikūs kalcio šaltiniai, jūros dumbliai, kuriuose yra jodo gerinančio skydliaukės veiklą, šitaki grybai, kuriuose yra pilnas kibiras naudingų mineralų: geležies, kalio, cinko, vario. O kur dar tofų ir soja, žuvis ir jūros gėrybės! Beje, japonų virtuvė laikoma viena sveikiausių, nes joje gausu šviežio žalio maisto, kuris apdorotas labai nedaug ir išlaiko geriausias savo savybes.

Pavojai: balti ryžiai gali lemti cukraus kiekio kraujyje padidėjimą, todėl baltus ryžius patariama keisti rudaisiais, kurie puikiai degina susikaupusius riebalus.

Graikų

Tradicinė graikiška virtuvė neįsivaizduojama be tamsių lapinių daržovių, šviežių vaisių, daug skaidulų turinčių pupelių, lęšių, grūdų, alyvuogių aliejaus, žuvies ir jūros gėrybių, kuriose gausu omega – 3 riebiųjų rūgščių, stiprinančių imunitetą ir mažinančių rizika susirgti kai kuriomis vėžio formomis. Mokslininkų teigimu, maitinantis Viduržemio jūros stiliumi tikimybė susirgti įvairiausiomis ligomis sumažėja iki 25 procentų.

Graikai viską valgo nedidelėmis porcijomis, tačiau kiekviename patiekale yra visos penkios mitybos piramidei priskiriamos produktų grupės.

Pavojai: vienas pavojingiausių graikiškos virtuvės patiekalų - špinatų pyragas spanokopita.

Vietnamiečių

Vietnamietišką virtuvę sudaro trys ingredientai: prieskoninės žolelės, daržovės ir jūros gėrybės, o svarbiausia, kad visi patiekalai ruošiami be riebalų tik ant vandens ar sultinio. Vienas sunkesnių šios virtuvės produktų yra kokosų padažas, kuris suteikia patiekalams šiek tiek salsvo skonio. O stipriam aromatui išgauti naudojami prieskoniai tokie kaip raudonoji paprika, salierai, mėtos, tajų bazilikas, anyžius nuo senų laikų šioje šalyje buvo laikomi vaistais nuo visų ligų.

Tiesa, moksliškai įrodyta, kad šis prieskonių derinys padeda kovoti su virškinimo ligomis ir nesukelia jokių uždegiminių skrandžio negalavimų. Vienas sveikiausių patiekalų sultinio, makaronų ir daržovių sriuba „Pho“ pagardinta prieskoniais.

Pavojai: jei baiminatės priaugti vieną kitą papildomą kilogramą, venkite vietnamietiškai paruoštų traškių šonkauliukų.

Indų

Indiški patiekalai vilioja pirmiausia savo stipriu aromatu, o patiekalai neapsieina be ciberžolės, imbiero, čili pipirų ir prieskonio mišinio „masala“, į kurio sudėtį įeina kalendra, cinamonas, juodieji pipirai, kardamonas ir kmynai ir žinoma kario. Mokslininkai nustatė, kad būtent karis turi savybių, apsaugančių nuo įvairiausių vėžinių susirgimų, o ciberžolė ir imbieras padeda kovoti su Alzheimerio liga. Sergamumas šia liga Indijoje yra keturis kartus mažesnis nei kitose šalyse.

Be to, Indijoje kaip garnyrui dažniausiai patiekiami lęšiai, kurie turi priešuždegiminių savybių. Be to, juose gausu magnio. Tiesa, indiškoje virtuvėje taip pat gausu natūralaus jogurto, bei labai daug daržovių ir vaisių.

Pavojai: Indijoje reikėtų vengti aliejuje virtų saldėsių, tokių kaip „samosa“, taip pat skanėstų, gaminamų iš kario, grietinėlės ir sviesto.

Tailandietiška

Ar sriuba gali kovoti su vėžiu? Didžioji dauguma tailandiečių atsakytų: taip. Mokslininkai, tyrinėję tailandiečių ruošiamas sriubas, nustatė, gaminamos iš krevečių, ciberžolės, kalendros ir imbiero puikiai slopina navikų augimą. Pasirodo, kad šiuos prieskonius maišant atitinkamomis proporcijomis puikiai stiprinamas imunitetas. Pastebėta, kad Tailande žmonės daug rečiau serga skrandžio ar žarnyno vėžiu.

Be to, tailandiečiai kasdien suvartoja apie 200 gramų ciberžolės, todėl daug rečiau serga įvairiomis peršalimo ligomis ar gripu. Be to, tailandietiška virtuvė puikiai tinka norint atsikratyti nereikalingų kilogramų, nes vienas pagrindinių patiekalų yra sriuba.

Pavojai: jei stengėtės išlaikyti dailias kūno linijas, venkite sriubų, kurių sudėtyje yra kokosų pieno sirupo, nes jame gausu sočiųjų riebalų.