1970-siais metais pasaulyje atsirado pirmosios įmonės, kurios bandė sukurti patvaresnius dirbtinius plaukus. Po ilgai trūkusių mokslinių tyrimų bei eksperimentų 1991 m. kompanijos "Great Lengths" įkūrėjas Deividas Goldas Londone sukūrė ir užpatentavo naują plaukų pailginimo ir sutankinimo technologiją. Tai buvo tikra revoliucija plaukų priauginimo srityje - gana nesudėtingas plaukų pailginimo ir sutankinimo būdas, tinkamas net ploniems ir nestipriems plaukams. Po procedūros plaukai atrodo natūraliai.

Dabar ilgi plaukai vėl tampa madingais ir gražuolės trokšta tapti tokios prabangos savininkėmis. Tačiau dabar, šiuolaikiniame pasaulyje, nėra laiko ir jėgų užsiauginti ilgus plaukus ir tinkamai juos prižiūrėti. Daugelis turi netgi problemų su sveikata, o tai turi įtakos plaukams,todėl plaukų priauginimas yra puiki išeitis.

Kaip atliekama ši procedūra?

Plaukų priauginimas, atsižvelgiant į priauginamų sruogų kiekį ir šukuosenos užbaigtumą, trunka 1,5-3 val. Plaukų sruogos yra kelių ilgių ir tankių, prie natūralių plaukų pritvirtinamos apie 0,5 cm nuo galvos odos atstumu, naudojant kapsulėse esantį keratiną, suminkštintą aukšta temperatūra.

Kas lemia plaukų priauginimo kokybę?

Ši procedūra atliekama tik grožio salonuose kvalifikuoto specialisto, nuo jo priklauso plaukų priauginimo kokybė ir dalinai tolesnė šukuosenos priežiūra. Priaugintos sruogos išsilaiko 4-6 mėnesius: šviesūs plaukai - 4, o tamsūs - iki 6 mėnesių. Po to taip pat grožio salone sruogos nuimamos naudojant specialią priemonę. Antrą kartą plaukų priauginimą ar sutankinimą galima atlikti iškart po pirmojo. Plaukų priauginimas nėra kenksminga procedūra, nes naudojamos natūraliosios priemonės - keratinas ir proteinas.

Koks plaukų priauginimo poveikis plaukams?

Mitas, kad po plaukų priauginimo ar sutankinimo ima labiau slinkti plaukai. Kadangi tam tikras kiekis plaukų išslenka kasdien, šiuo atveju jis lieka prikibęs prie keratino kapsulių. Nuėmus sruogas, plaukai yra iššukuojami. Tuomet ir atrodo, kad po plaukų priauginimo išslinko daugiau plaukų.

Kaip prižiūrėti priaugintus plaukus?

Prižiūrėti priaugintus plaukus pakankamai paprasta, tačiau reikėtų žinoti ir tam tikrus niuansus.

Tokie plaukai plaunami tokiais pat šampūnais bei balzamais kaip natūralūs, geriausiai kas 3-4 dienas. Plaukų kondicionieriaus, balzamo nereikia tepti ant plaukų šaknų (kaip, beje, ir esant natūraliems plaukams).

Priaugintiems plaukams prižiūrėti nėra būtina naudoti tik natūralių šerių šepetį, nors kai kurie stilistai rekomenduoja savo klientėms rinktis būtent tokį. Šukuokite plaukus lėtai, rūpestingai: prilaikykite sruogas, nepeškite. Priaugintus, kaip ir natūralius plaukus galite sukti žnyplėmis ar suktukais, džiovinti fenu. Tik šiuos prietaisus naudokite atsargiai, nes karštis priaugintiems plaukams gali pakenkti.

Tiek natūraliems, tiek priaugintiems plaukams sveikiausia, kai jie išdžiūsta savaime, natūraliai. Šukuosenai formuoti galite naudoti putas, laką ar gelį, tačiau formuojant šukuoseną nerekomenduojama suvelti plaukų. Niekuomet nemiegokite šlapiais ar drėgnais plaukais, jie turi būti visiškai sausi.

Dar vienas patarimas: eidami miegoti, degintis saulėje ar kaitintis saunoje, būtinai susipinkite plaukus į kasą. Taip juos pasaugosite nuo karščio ar suvėlimo. Priaugintus plaukus galite tonuoti, dažyti, tačiau nereikėtų to daryti per dažnai.