Vienas dažniausių moterų nusiskundimų šiuo periodu yra kūno masės didėjimas. Moterys skundžiasi, kad nei jų gyvenimo būdas, nei mityba nepasikeitė, tačiau jos vis tiek pilnėja. Toliau moterų strategija išsiskiria: vienos mano, kad neverta kažką daryti ir toliau kaupia papildomus kilogramus, o antrosios deda visas pastangas, kad sulieknėtų ir atsikratytų antsvorio.

Tačiau lieknumo strategiją mums primena masinės informacijos priemonės. Mūsų smegenyse jau yra susiformavęs stereotipas, jog tik lieknas žmogus gali būti gražus ir sveikas. Tačiau taip manyti yra visuotinai paplitusi klaida. Toks požiūris gali būti itin žalingas brandaus amžiaus moterims.

Pakalbėkime apie tai, su kuo yra susiję kūno pokyčiai ir kodėl tam tikri dalykai turėtų būti laikomi norma. Mes, visų pirma, galvoje turime papildomą riebalų sluoksnį, kuris formuojasi moters kūne.

1. Senėjimas pasivys kiekvieną

Procesas, kurį mes vadiname senėjimu, yra natūrali gyvybės ciklo dalis. Šiuo atveju pasirinkimo galimybių žmogus turi nedaug. Raukšlelių atsiradimas odoje yra tik viena organizme vykstančių senėjimo procesų apraiška. Sensta mūsų vidaus organai, pamažu lėtėja visi gyvybiniai procesai.

Netgi ta moteris, kuri gali sau leisti daugybę jauninančių procedūrų brangiausiuose kosmetologijos kabinetuose ar tiesiogine ta žodžio prasme neišlenda iš raukšleles lyginančio kremo indelio, negali išvengti senėjimo procesų.

Didžiulę įtaką moters kūno senėjimui daro hormonų pusiausvyros pokyčiai, kalbant konkrečiau, sumažėjęs progesterono ir estrogeno kiekis organizme. Tai pati pagrindinė visų menopauzės keliamų problemų priežastis. Pasikeitusi hormonų pusiausvyra lemia miego sutrikimus, nuotaikų svyravimus, aritmijas, karščio bangas ir kitus nemalonius simptomus.

Menopauzė
Foto: Shutterstock

2. Tam tikras kiekis riebalų organizme turi daug reikšmės moters sveikatai

Kai moteriai prasideda menopauzė, kiaušidės nebegamina estrogeno. Organizmas gali kompensuoti šio hormono trūkumą, tačiau tam, kad galėtų tai padaryti, jam reikia riebalų. Taigi pasikeitus šio hormono gamybos strategijai, ant moters kūno atsiranda papildomų kilogramų.
Atminkite svarbiausia – šiuo periodu padidėjęs riebalų kiekis yra norma!

3. Jei organizmui trūks riebalų, moters kūne taip pat trūks estrogeno

Jei kūnas neturės „sandėliuko“ su riebalais, organizmas menopauzės metu negaus reikiamo kiekio estrogeno. Tai neišvengiamai sukels dar sunkesnes menopauzės pasekmes ir spartesnį senėjimą. Turėdamos tai galvoje, atsargiai elkitės su griežtomis dietomis, nes jei jūsų mityba bus nesubalansuota, jokios naudos iš to neturėsite. Labai svarbu, kad moteris laikytųsi sveiko gyvenimo būdo apskritai, o ne periodiškai kankintų save bevertėmis dietomis.

Estrogeno trūkumas kelia atminties sutrikimų ir širdies ligų riziką. Trūkstant estrogeno, kaulai tampa trapūs, oda praranda elastingumą, joje pradeda kauptis skysčiai – dėl to rytais moteris gali atsibusti patinusi, net jei nepiktnaudžiavo sūriu maistu.

Jei menopauzės metu aktyviai kovosite su riebalų sankaupomis, jūsų oda taps sausesnė, o raukšlės – gilesnės. Būtina suprasti, kad moters kūno pokyčiai šiuo periodu yra visiškai natūralūs ir jie neturi nieko bendra su ligomis. Išmokite mylėti savo kūną, kad ir koks jis bebūtų. Stenkitės save pradžiuginti ir būti laiminga – tai suteiks jums papildomos sveikatos.

Darykite viską, kas nuo jūsų priklauso, kad jūsų gyvenime būtų kuo mažiau neigiamų emocijų ir paniurusių žmonių, kuriems viskas yra blogai. Stenkitės priimti ir pamilti savo kūną – tai sustiprins jūsų pasitikėjimą savimi ir suteiks gyvenimo džiaugsmo.