Turbūt kiekviena lietuvė žolelėmis galėtų išgyti bet kurį negalavimą pradedant padidėjusiu cholesterolio kiekiu baigiant depresija. Ir nors šie preparatai yra laikomi saugiais, kartais jie gali sukelti rimtų problemų žmonėms, vartojantiems jiems paskirtus vaistus nuo širdies ligų.
2010 metų Mayo klinikos tyrėjų ataskaitoje, paruoštoje pagal Amerikos Nacionalinio sveikatos instituto pateiktus duomenis, yra įvardinti daugiau nei 25 žoliniai produktai, kurie gali būti pavojingi žmonėms, sergantiems širdies ligomis ir geriantiems vaistus.

Česnakas
Kas tai: svogūnų šeimos narys. Vaistinėse rasite česnakų aliejų, ekstraktą ar tabletes (žinoma, rasite ir paprastą daržovę parduotuvėje).
Kam jis yra naudojamas: Sumažinti bendrąjį ir MTL (blogojo) cholesterolio kiekį, o taip pat ir kraujo spaudimą. Taip pat jis naudojamas kraujo skystinimui ir kovai su ateroskleroze.
Rizika: Česnako kraujo skystinimo savybės gali padidinti kraujavimo riziką, susijusią su varfarino (vaistas nuo kraujo krešėjimo, dažnai skiriamas žmonėms, turintiems širdies ritmo sutrikimų ir žmonėms, kurie yra patyrę širdies priepuolius ar širdies vožtuvo pakeitimo operacijas) vartojimu.

Palmetų uogos
Kas tai: Palmeto medžio (palmės rūšis) vaisius. Rasite jo kapsulių, skystį ar arbatą.
Kam jis yra naudojamas: Pirmiausia naudojamas kovojant su šlapinimosi problemomis, atsiradusiomis dėl padidėjusios prostatos liaukos. Palmeto uogos taip pat naudojamos kovojant su plaukų netekimu, lėtiniais dubens organų skausmais ir sumažėjusiam lytiniam potraukiui gydyti.
Rizika: Padidina kraujavimo riziką, susijusią su varfarino vartojimu.

Ginkmedis
Kas tai: Ginkmedžio lapų ekstraktas yra parduodamas kapsulėmis ar kaip arbata.
Kam jis yra naudojamas: Ginkmedis dažniausiai yra naudojamas tam, kad pagerintų žmogaus atmintį bei kaip prevencija nuo silpnaprotystės (įskaitant Alzheimerio ligą), tačiau jis taip yra naudojamas astmai, skambėjimui ausyse, seksualinių funkcijų sutrikimams ir kojų skausmams, atsiradusiems dėl prastos kraujo cirkuliacijos, gydyti.
Rizika: Padidina kraujavimo riziką, susijusią su aspirino ir varfarino vartojimu.

Ežiuolė
Kas tai: Džiovintos ežiuolės šaknys ir pačios žolės ar jų ekstraktas yra parduodami kapsulėmis, kaip arbata ar ekstraktas.
Kam ji yra naudojama: Prevencijai nuo peršalimo ir gripo bei sustiprinti imuninę sistemą.
Rizika: Gali padidinti kepenų pažeidimo riziką, susijusią su statinų grupės vaistų, niacino (nikotino rūgštis ar vitaminas B3) ir fibratų vartojimu, kurie yra skiriami tam, kad sumažintų cholesterolio kiekį.

Jonažolės
Kas tai: Geltonai žydintis augalas Hypericum perforatum, kuris yra parduodamas kapsulėmis, kaip arbata ar kaip skystas ekstraktas.
Kam ji yra naudojama: Pirmiausiai jos naudojamos depresijai ir nerimui gydyti. Esant miego sutrikimams, jonažolės taip pat yra naudojamos kaip migdomieji vaistai.
Rizika: Pasireiškia, kai kūnas sugeria daugybę paskirtų vaistų ir gali sumažinti statinų, beta blokatorių (vaistų klasė, naudojama gydant aukštą kraujo spaudimą ir širdies ritmo sutrikimus) ir kalcio kanalų blokatorių veiksmingumą.

Žalioji arbata
Kas tai: Camellia sinensis augalo lapai. Paprastai mirkomi vandenyje, tačiau būna kapsulės bei ekstraktas.
Kam ji yra naudojama: Siekiant sulieknėti, pagerinti protinį budrumą, sumažinti cholesterolio kiekį bei kaip prevencija nuo vėžio.
Rizika: Žalioje arbatoje yra vitamino K, kuris gali neutralizuoti varfarino poveikį.

Mėlynžiedė liucerna
Kas tai: Žirnių šeimos augalas, kurio džiovinti lapai yra apdorojami ir parduodami kapsulėmis.
Kam ji yra naudojama: Sumažinti bendrąjį ir MTL (blogojo) cholesterolio kiekį bei sumažinti plokštelių, atsiradusių dėl aterosklerozės, kiekį.
Rizika: Padidina kraujavimo riziką, susijusią su varfarino vartojimu.

Imbieras
Kas tai: Šaknis, dažnai naudojama gaminant maistą, kuri yra apdorojama ir parduodama kapsulėmis.
Kam jis yra naudojamas: Imbieras daugelį amžių buvo naudojamas įvairiems pilvo skausmams gydyti (pykinimui, viduriavimui ir pilvo skausmams). Jis taip pat naudojamas sąnarių ir raumenų skausmams gydyti.
Rizika: Padidina kraujavimo riziką, susijusią su varfarino vartojimu.

Mėlynės
Kas tai: Sausas mėlynių uogų, kurios yra labai panašios į šilauoges, ekstraktas. Parduodamas kapsulėmis.
Kam jis yra naudojamas: Mėlynės naudojamos gerinti suprastėjusiai kraujo cirkuliacijai, ypač sergantiems venų varikoze ir venų nepakankamumu, taip pat ir viduriavimui, odos problemoms, akių nuovargiui ir menstruacijų spazmams gydyti.
Rizika: Mėlynės gali pagerinti kraujo cirkuliaciją, tačiau gali padidinti kraujavimo riziką, susijusią su varfarino vartojimu.

Vaistinė ožragė
Kas tai: Šios sėklos (dažnai sumalamos į miltelius) buvo naudojamos jau Senovės Egipte. Dabar jų įmanoma įsigyti kapsulėmis.
Kam ji yra naudojama: Vaistinės ožragės buvo naudojamos begalei negalavimų gydyti, įskaitant virškinimo problemas, ūmiems karščiavimams gydyti bei jei kūdikiams trūkdavo motinos pieno. Visai nesenai jos pradėtos naudoti siekiant sumažinti cholesterolio kiekį.
Rizika: Padidina kraujavimo riziką, susijusią su varfarino vartojimu. Vaistinės ožragės gali taip pat sumažinti cukraus kiekį kraujyje, o tai gali sukelti komplikacijas diabetikams.

Ženšenis
Kas tai: Žolė, kilusi iš Azijos, kuri begalę amžių yra naudojama tradicinėje Azijos medicinoje, o dabar jo galima įsigyti kapsulėmis.
Kam jis yra naudojamas: Padidinti energiją, ištvermę ir sustiprinti imuninę sistemą. Taip pat naudojamas siekiant sumažinti MTL cholesterolio kiekį bei kraujo spaudimą.
Rizika: Jo padauginus, ženšenis gali iš ties padidinti kraujo spaudimą ir gali sumažinti varfarino poveikį.

Greipfrutų sultys
Kas tai: Sulčių pakeliai prekybos centre, stovintys šalia apelsinų sulčių.
Kam jos yra naudojamos: Siekiant sulieknėti ir pagerinti širdies sveikatą.
Rizika: Greipfrutų sultys trukdo fermentui, kuris yra būtinas, kad būtų deramai absorbuojami vaistai, įskaitant statinus ir kalcio kanalo blokatorius, ir kuris sustiprina šių vaistų poveikį. Tyrimai parodė, kad viena stiklinė greipfrutų sulčių daugiau nei padvigubina organizme esantį kalcio kanalo blokatorių kiekį.

Alavijas
Kas tai: Alavijo augalo minkštimas.
Kam jis yra naudojamas: Apart jo įprasto naudojimo losjonams ir tepalams, alavijas yra geriamas tam, kad išgydytų rimtas sveikatos bėdas, įskaitant artritą, epilepsiją, diabetą ir astmą.
Rizika: Alavijas gali lemti kalio lygio kraujyje sumažėjimą, kuris savo ruožtu gali paskatinti širdies ritmo problemas (aritmijas), kaip ir komplikacijas širdies ligomis sergantiems žmonėms, kurie vartoja vaistą digoksiną.

Gudobelė
Kas tai: Žydintis krūmas, giminingas rožių krūmams.
Kam ji yra naudojama: Jau šimtus metų gudobelės vaisiai yra naudojami gydyti širdies ligų simptomus, o lapai ir žiedai taip pat yra naudojami gydyti širdies nepakankamumui.
Rizika: Paaiškėjo, kad gudobelė sustiprina širdies raumens susitraukimus, kurie gali neigiamai sąveikauti su širdies nepakankamumui gydyti skirtais vaistais.

Saldymedžio šaknis
Kas tai: Saldymedžio šaknies sausas ekstraktas, parduodamas kapsulėmis.
Kam jis yra naudojamas: Saldymedžio šaknis yra naudojama opoms ir kitiems skrandžio negalavimams, bronchitui ir perštinčiai gerklei bei kai kurioms virusinėms infekcijoms gydyti.
Rizika: Ji gali pakelti kraujo spaudimą. Kaip ir alavijas, ji gali taip pat pavojingai sumažinti kalio kiekį kraujyje.

Dygioji pelžiedė
Kas tai: Krūmo Ruscus aculeatus ekstraktas parduodamas kapsulėmis.
Kam ji yra naudojama: Pagerinti negalavimus, susijusius su prasta kraujo cirkuliacija, tokia kaip venų varikozė, venų nepakankamumas ir kojų mėšlungis.
Rizika: Dygioji pelžiedė gali trukdyti alfa blokatorių (vaistų klasė, kurie yra skiriami sumažinti kraujo spaudimui) veiklai.

Yra ir begalė kitų...
Tai nėra vieninteliai žoliniai produktai, kurių turėtų saugotis žmonės, sergantys širdies ligomis.
Tiek jau aprašytieji produktai, tiek ir šventagaršvės, ankštiniai pipirai, žvirbliarūtė, gosipolis, airiškos samanos, rudadumbliai, laukinės dantikrapštės amės (khella), pakalnutės, efedra, stulpeniai, oleandras ir strofantai - visi jie gali neigiamai sąveikauti su vaistais nuo širdies ligų.
Tad žmonės, sergantys širdies ligomis ir geriantys jiems paskirtus vaistus - ir visi kiti, turintys bėdų dėl širdies - turėtų pasitarti su savo gydytoju prieš vartodami šiuos mitybos papildus.