Tai nėra realus važiuojantis automobilis, ir „Citroën“ neplanuoja tapti išskirtinių sportinių kupė gamintoju. Kaip ir dauguma konceptinių, „GtbyCitroën“ tiesiog maketas, tačiau ne bet koks. Jis sukurtas specialiai naujam žaidimų kompiuterio „Playstation 3“ žaidimui „Gran Turismo 5“. Šis žaidimas – vienas populiariausių pasaulyje, jį įsigijo daugiau kaip 50 milijonų žmonių (ne tik vaikų), todėl galima suprasti prancūzų norą visiems šiems pirkėjams padaryti įspūdį – sukurti automobilį specialiai kompiuterinių žaidimų maniakams.

Kompiuteriniame žaidime šis automobilis varomas elektros ir kuro elementais, todėl visiškai neteršia gamtos.

Automobilis atrodo labai dinamiškai ir net agresyviai. Norėdami pabrėžti šio automobilio greitį kūrėjai specialiai padidino automobilio galinę dalį, tad, rodos, jis nori išsinerti pats iš savęs – net nejudantis jis atrodo lyg lėktų pirmyn.

Išskirtinis interjeras

Salonas skirtas tik dviem ir atspindi tai, kaip ateities GT klasės automobilius įsivaizduoja „Citroën“. Viduje turėtų būti tik brangiausios medžiagos ir rankų darbo jungikliai. Visas dėmesys skirtas vairuotojui. Siekiant jam sukurti kuo didesnį sportiškumo įspūdį, jis pasodintas kuo arčiau žemės. Visų prietaisų parodymai projektoriumi rodomi tiesiai ant priekinio stiklo, kad nė sekundei žvilgsnis nebūtų atitrauktas nuo kelio.

Mokslinis nonsensas

Nors idėja nebloga, visgi šis virtualus automobilis kelia daugiau nuostabos negu susižavėjimo. Kai visas automobilių pramonės pasaulis dejuoja dėl pasaulinės krizės ir veržiasi diržus, o didieji automobilių gamintojai balansuoja ant bankroto ribos, „Citroën“ kažkodėl išleidžia kelis milijonus eurų kažkokiam virtualiam automobiliui kurti.

Gal geriau reikėjo pasielgti paprasčiau ir pigiau? Kaip, pavyzdžiui, tautiečiai iš „Renault“. Jie nekūrė bereikalingo maketo ir nešvaistė veltui pinigų. Tiesiog naujausioje „Need for Speed“ žaidimo versijoje dar gerokai prieš oficialų debiutą atsirado važiuojantis „Megane Coupe“. Prekyboje šis automobilis pasirodys tik po metų, o štai pamatyti, kaip jis atrodo lekiantis gatvėmis, galima nusipirkus naujausią NFS žaidimo versiją. Paprasčiau, daug kartų pigiau ir beveik taip pat efektinga.

TM gruodžio mėnesio numeryje skaitykite:

Europos automobilis - prabangusis „Opel Insignia“.

Skandinavijos 2008 metų sportiškiausio automobilio rinkimai.

Žiemos nuotykiai prasideda: viskas apie slides, snieglentes ir ledo ritulį.

Dviejų didžiausių šių metų motociklų parodų apžvalga.

Greitųjų keleivinių traukinių tinklas apraizgo vis daugiau Europos valstybių.