Plaukų slinkimo priežastys

„Jeigu per dieną išslenka nuo 20 iki 100, kai kada ir iki – 150 plaukų, sunerimti neverta. Ilgaplaukes taip pat raminu, kad šukose likęs kuokštas kartais grėsmingai atrodo todėl, kad plaukai yra ilgi. Tačiau ne paslaptis, kad poilsio stoka, stresas, sutrikusi hormonų pusiausvyra, mikroelementų trūkumas organizme tikrai turi įtakos padidėjusiam plaukų slinkimui. Taip pat ir pavasarį bei rudenį, kai visa gamta keičiasi, natūralu, kad plaukai slenka intensyviau“, – sako gydytoja dermatologė Natalija Jasaitienė.

Gydytoja pastebi, kad jaunos moterys dažniau kreipiasi, kai tai yra dietų pasekmė, o vyresnės – kai plaukai slenka pakitus hormonų pusiausvyrai, pavyzdžiui, po gimdymo ar menopauzės metu. Anot N. Jasaitienės, įtakos plaukų slinkimui turi ir netinkama kosmetika ar dažai, ypač juose esantis peroksidas, kuris itin pažeidžia plaukus. Todėl dermatologė rekomenduoja jais rūpintis naudojant profesionalias ir kokybiškas priežiūros priemones, prieš tai pasitarus su gydytoju dermatologu.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą?

Pastebėjus, kad plaukai išretėjo, suplonėjo, kad slinkimas užsitęsė per ilgai – verta sunerimti: tai gali būti ir rimtesnių ligų požymis. Tačiau esant laikinam, tam tikru gyvenimo periodu suaktyvėjančiam plaukų slinkimui, klinikos „Grožio chirurgija“ N. Jasaitienė dalinasi keliais paprastais ir nuo seno gyvuojančiais patarimais, padedančiais sustiprinti plaukus ir jų šaknis.

„Patikrinta ir tikrai efektyvi priemonė nuo plaukų slinkimo yra spirito ir ricinos aliejaus tirpalas plaukams. Per pusę sumaišius abu ingredientus, tokią kaukę patartina palaikyti 10-15 minučių kartą per mėnesį. Spiritas suaktyvina kraujotaką galvos odoje ir plaukų folikuluose, o ricinos aliejus maitina, stiprina plaukus ir jų šaknis. Taip pat laiko patikrintos ir gana efektyvios naminės priemonės, stiprinančios plaukus yra kokosų aliejus, chna milteliai bei dar mūsų tėvų jaunystėje naudotos naminės kaukės su kiaušinio tryniu, majonezu, svogūnų sultimis. Tačiau dabar žmonės nori greito ir užtikrinto rezultato, todėl nebeužsiima naminėmis procedūromis, nes tam reikia skirti daug laiko, o rezultato – palaukti. Žinoma ir kvapas po svogūnų kaukės lieka tikrai nekoks“, – šypsosi N. Jasaitienė.

Šiuolaikiniai žmonės dėl slenkančių plaukų gydymo vis dažniau varsto gydytojų kabinetų duris.