Jis galėtų: a) rasti žmogų, užimantį gerą socialinę padėtį, kuris galėtų jus supažindinti, b) rizikuoti sava reputacija ir užsitarnauti jūsų palydovo pyktį išdrįsus pačiam su jumis kalbėtis, arba c) slapta įbrukti jums mažą atviruką su atspausdintu paveikslėliu ar pokštu, klausiančiu ar galėtų jus palydėti namo.

Vėlyvajame 19-ajame amžiuje, kai kurie jauni žmonės „merginimo“ atvirutes naudodavo šmaikščiam viliojimui. Tai padėdavo peržengti socialinių nuostatų ribas ir rasti meilę.

Šie atvirukai - dar vadinami merginimo, susipažinimo, arba flirto atvirukais - buvo būdas 19-tojo amžiaus vienišiams šelmiškai išvengti nepalenkiamų socialinio bendravimo taisyklių ir apeiti esamus formalumus.

Jų veikimo principas buvo panašus į šių dienų „Tinderį“. Kai kuriose atvirukuose buvo naudojamas sutrumpinimų slengas („Gal būtų galima jus pamatyti namuose?“), kai kurie buvo šiek tiek daugiau akiplėšiškesni („Jei jūs nepriekaištaujate, aš busiu jūsų apsauga“), o kiti tiesiog atversdavo visas kortas („Nevedęs ir ieškau nuotykių“).

„Merginimo atvirukai tapo populiarūs XIX a. pabaigoje, kuomet daugelis moterų negalėjo išeiti be palydovo, stebinčio jų elgesį“, - sako Barbara Rusch, Viktorijos eros ekspertė ir kolekcionierė. Anot jos, norėdamas apeiti to meto griežtus socialinius nuostatus, vyras slapta įbrukdavo merginimo atviruką jį dominusiai moteriai, kuri galėdavo paslėpti jį savo pirštinėje arba už vėduoklės.

Nors ir nėra aišku, kaip rimtai žmonės žiūrėjo į šiuos atvirukus, ar kokios veiksmingos jos buvo, pažintinių atvirukų kolekcionierius Alan Mays mano, kad dauguma jų buvo naudojama pradėti pokalbiui, „pralaužti ledams“, ar nekaltai paflirtuoti.

Merginimo atvirukai mėgdžiojo Viktorijos laikotarpio vizitines korteles, kurias aukštesniųjų klasių nariai palikdavo vienas kito namuose pristatydami save, stiprindami pažintį, sveikindami ar išreikšdami užuojautą.

„XIX a. pabaigoje keitimasis vizitinėmis kortelėmis oficialiai atlikdavo santykių palaikymo funkciją“, - sako A. Mays. Pažintiniai atvirukai buvo linksmi ir komiški, jie parodijavo įprastą etiketą, susijusį su vizitinėmis kortelėmis.

Tačiau net jei kai kurie atvirukai ir tebuvo pokštas, jie ne visiems buvo juokingi. B. Rusch sako, kad tėvai labai bijojo šios rūšies slapto atžalų bendravimo. Jie nerimavo, kad netinkamas vyras su blogais ketinimais įbruks nekaltai panelei merginimo atviruką. Ir tai nebuvo nepagrįstos baimės: kuomet kai kurie atvirukai buvo kuklūs ir mandagūs, kiti iš esmės buvo gėdingi. Bet niekam nerūpėjo, ar merginos apskritai nori gauti atvirukus iš joms patinkančio vyro ir ar jos nori pačios įteikti atviruką joms patinkančiam vyrui.

Daugumą pažintinių atvirukų moterims dažniausiai išdalindavo vyrai - jie prasidėdavo kreipiniais „Brangi, garbi panele“ ar tiesiog vaizduodavo, kaip vyras namo lydi panelę. Tačiau kai kurie buvo labiau dviprasmiški.

Kaip antai „Gal būtų galima Jus pamatyti namuose?“ A. Mays cituoja kelis atvirukus: „Aš esu Anna Butch Engle, kas per velnias esi tu?“ Kitas atvirukas buvo siųstas moters - moteriai. Jame rašoma: „Panele Smith, jūsų simpatija trokštu būti... nuoširdžiai Jūsų, Alice Ramsey.“

Nėra sunku įsivaizduoti, kad kai kurios moterys (ar vyrai) tokius slaptus atvirukus galėjo naudoti tuo laikotarpiu, kai tos pačios lyties meilė buvo laikoma ne tik netinkama, bet ir morališkai neteisinga.

Merginimo atvirukų poreikis dingo su kai kuriomis socialinėmis normomis Viktorijos laikų socialiniai nuostatai ėmė nykti maždaug tuomet, kai moterys pradėjo važinėti dviračiais ir leisti laiką su bendraamžiais be kitų asmenų priežiūros.

Tai buvo laikoma skandalingu elgesiu. Gamintojai iki 20-ojo amžiaus vidurio vis dar pardavinėjo pažinčių atvirukus, tačiau jau tuomet jie buvo laikomi atgyvenusiais. Šiais laikais jie atrodo nuostabus praeities pėdsakas. Dabar daugelis vyrų ir moterų taip pat bendrauja slaptais pranešimais. Tik modernesniais laikais jie vieni kitiems merginimo žinutes rašo mobiliaisiais telefonais.