Dieninis mieguistumas - tai būsena, kurią sukelia bioritmų sutrikimai, atsiradę dėl režimo nesilaikymo, bei kiti negatyvūs veiksniai: fizinio aktyvumo trūkumas, nepalanki ekologinė aplinka, deguonies trūkumas, stresai ir kita.

Va va... Oi, kaip reiks man susiimti! Jau nuo rytojaus vėl būsiu aktyvi ne tik prie televizoriaus!

Yra duomenų, jog beveik pusę didmiesčių gyventojų dieną apima miegas. Kovos su šiuo reiškiniu būdai yra ganėtinai paprasti ir visiems žinomi: reikiau daugiau vaikščioti parkuose, išsimiegoti, laikytis režimo, nevalgyti prieš naktį sunkaus, kaloringo maisto.

Visa tai yra gerai, tačiau ką daryti, jei žvaliai jaustis ir efektyviai padirbėti reikia būtent šiuo momentu?

Ką reikia turėti darbovietėje „po ranka"?
- citrinžolės, eleuterokoko arba ženšenio užpilo,
- B grupės vitaminų kompleksą,
- keletą eterinių aliejų: apelsinų, citrinų, nerolių, šalavijų,
- žaliosios arbatos.
Toks paprastas SOS rinkinys padės jums būti budrioms, ypač, kai turite atlikti atsakingą užduotį.

Po pusryčių išgerkite B grupės vitaminų kompleksą - tai padės išvengti galvos skausmo, silpnumo, greito nuovargio.

Dienos metu nevertėtų gerti kavos ar energinių gėrimų. Geriausia priemonė palaikyti darbingumui - žalioji arbata, į kurią įlašinkite keletą lašų citrinžolės, eleuterokoko arba ženšenio užpilo. Taip pasiruošite labai stiprų tonizuojantį gėrimą - natūralų ir naudingą.

Visų aukščiau išvardinti eteriniai aliejai stimuliuoja nervinę veiklą, didina darbingumą, yra puikūs antidepresantai, žymiai pagerina nuotaiką. Užtenka ant darbo stalo pasistatyti specialų indą ir retkarčiais įlašinti keletą aliejaus lašelių.

Kas dar padės nuvyti miegą?
- ausų masažas,
- rankos pirštų masažas,
- srities virš antakių stimuliacija,
- kaklo mankšta,
- akių pratimai.

Ausų paviršiuje yra labai daug biologiškai aktyvių taškų, kuriuos, intensyviai masažuodamos, greitai pakelsite bendrą organizmo tonusą. Masažą būtina daryti šiltais pirštais pagal laikrodžio rodyklę. Centrinę ir viršutinę ausies dalis reikia masažuoti rodomojo piršto ir nykščio pagalvėlėmis; lezgelius masažuokite visais pirštais; ausies kriauklės vidaus paviršius masažuojamas nykščiu. Efektyviausiai mieguistumą ir nuovargį padės išsklaidyti lezgelių masažas.

Rankos pirštų masažą reikia pradėti nuo kairės rankos mažylio. Masažiniais sukiniais keliaukite nuo piršto galiukų iki pagrindo. Toks masažas ne tik šalina nuovargį, bet ir užkerta kelią vidaus organų susirgimams.

Išlikti budrioms padės virš antakių esančios srities masažas. Pirštų pagalvėlėmis sukdamos ratus nuo centro judėkite smilkinių link. Užtenka 2-3 minučių, ir rezultatas bus akivaizdus.

Tuo pat metu galite atlikti ir keletą pratimų akims. Prisimerkite ir raitykite aštuoniukes, sukite ratus, lakstykite akimis horizontaliai ir vertikaliai. Tai padeda sumažinti įtampą ir akių nuovargį.

Pats paprasčiausias būdas, norint pagerinti kraujotaką smegenyse (taip pat suaktyvinti smegenų veiklą bei išsklaidyti mieguistumą), - pamankštinti kaklo slankstelius. Užtenka pasukti 5-6 ratus į kairę ir į dešinę, keletą kartų palenkti galvą pirmyn ir atgal bei prie kairio ir dešinio peties.