Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gerai jiems žinomą asmenį vakar sulaikė Klaipėdos rajone netoli upės, priklausančios Veiviržo ichtiologiniam draustiniui.

Asmuo turėjo žeberklą ir du nudurtus šlakius. Jam gresia bauda iki 300 eurų, paimtas žeberklas. Kadangi upė yra ichtiologiniame draustinyje, padaryta žala žuvų ištekliams trigubėja iki 5820 eurų.

Tą patį vakarą, turėdami žinių apie laikomus ne mėgėjų žvejybos įrankius, aplinkosaugininkai Klaipėdos rajone patikrino dar vieną asmenį. Jis taip pat turėjo žeberklą. Už draudžiamų įrankių laikymą pažeidėjui gresia bauda iki 200 eurų, žeberklas paimtas.

Galiausiai antradienio vakarą pareigūnai, gavę informaciją apie galimus brakonierius Kretingos rajone, apžiūrėjo nurodytą sodybą šalia upės. Kadangi ūkinėse patalpose aplinkosaugininkai rado žeberklą žuvims badyti, asmuo taip pat gaus baudą iki 200 eurų.

„Esame dėkingi visiems, padedantiems mums kovoti su brakonieriais. Informacijos mums suteikia ne tik nevyriausybinės organizacijos, žvejai mėgėjai, medžiotojai, bet ir paprasti piliečiai. Labai svarbu, kad žmonės supranta, jog žuvis badyti žeberklais ar mušti elektros srove, žvėris gaudyti kilpomis yra ypač žiauru. O aplinkinių nepakantumas aplinką žalojantiems asmenims mums didelė paspirtis“, – pabrėžia Klaipėdos GGAI pareigūnas Mindaugas Salys.

Už neteisėtą lašišų ir šlakių žvejybą:

  • naudojant elektros ar ultragarso prietaisus, numatyta baudžiamoji atsakomybė – bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų;
  • naudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamus būdus (išskyrus elektros energiją ir ultragarsą) numatyta bauda iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu;
  • pažeidžiant limituotos lašišų ir šlakių žvejybos priemones ir sąlygas, numatyta bauda iki 550 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Už neteisėtai sugautą lašišą arba šlakį taikomas 970 eurų žalos apskaičiavimo bazinis įkainis. Padarytos žalos gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose atlyginimo dydis skaičiuojamas taikant trigubą padarytos žalos žuvims apskaičiavimo bazinį įkainį.

Primename, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.